BESTFEST 2017 nabídne sedm skvělých představení

21.11.2017 - Divadelní festival BESTFEST každoročně představuje výběr z nejlepších inscenací současných českých divadel. Jako obvykle bude zahájen v Karlovarském městském divadle začátkem října a potrvá až do 6. listopadu.

BESTFEST 2017 nabídne sedm skvělých představení     Letošní  BESTFEST  odstartuje ve čtvrtek 5. října legendární pražské Divadlo Viola, které již více než padesát let láká diváky na svoji neopakovatelnou atmosféru. Karlovarskému publiku tentokrát přiveze nesmrtelné povídky klasika ruské literatury Antona Pavloviče Čechova.
V drobných a stále aktuálních humoreskách, nazvaných Když teče do bot, účinkují Taťjana Medvecká, Lilian Malkina, Jaromír Meduna a Lukáš Jurek.
    Naopak, současnou humoristickou tvorbu názorně předvede, a to se vší razancí, pražské Divadlo Kalich ve hře jednoho z nejúspěšnějších českých autorů současnosti Petra Kolečka.  Jeho komedie Dvě noci na Karlštejně pojednává o nejlepší české manželce, kterou si bere za ženu nejmocnější muž Čech, velkopaštikář Boris.  Ten si myslí, že je osvícený jako Karel IV., a tak se jeho svatba   může konat jen na Karlštejně. Stejně senzační jako děj je i herecká sestava. V režii Davida Drábka účinkují například Václav Kopta, Lucie Benešová, Igor Chmela a Jana Bernášková.
    Ani letos nebude na přehlídce BESTFEST chybět Cirk La Putyka, tedy unikátní soubor, který se profesionálně věnuje žánru tzv. nového cirkusu a překračuje hranice mezi akrobacií, moderním tancem a divadlem. Jeho představení Up End Down je poetickým podobenstvím o lidech
a andělech. Divákům nabízí fantastický smyslový zážitek, možnost přemýšlet, smát se i plakat.
    Poté přijde na řadu velmi zajímavá inscenace Divadla Ungelt, nazvaná 4000 dnů. Komorní tragikomedie si klade otázku, jak důležité jsou pro nás naše vzpomínky a co se stane, když o ně náhle přijdeme. Roli matky, jejíž syn ztratí po probuzení  z kómatu paměť, vytvořila Hana Maciuchová. Skvěle ji doplňuje Petr Stach.
    Posledním říjnovým představením se stane nejnovější komedie Studia Dva, nazvaná Věra.
Je výsledkem spolupráce několika hvězdných osobností. Napsal ji osvědčený scénárista a režisér Petr Zelenka, který si vzal na mušku cynismus zábavního průmyslu.  V režii Alice Nellis hrají Ivana Chýlková, Bolek Polívka, Jana Stryková, Kryštof Hádek, Roman Zach a další.
    Listopadovou část letošní přehlídky zahájí Divadlo Na Jezerce s Poslední aristokratkou v režii Arnošta Goldflama. Hrdinkou adaptace populárního románu Evžena Bočka je Američanka, jejíž rodina získá zpět zámek v Čechách. Ale dostane ho i se svérázným služebnictvem. Hlavní roli vytvořili Anna Polívková, Jan Hrušínský, Miluše Šplechtová, Kristýna Hrušínská a Jitka Sedláčková.
    Závěr bude patřit významné regionální scéně, Divadlu A. Dvořáka v Příbrami, které do svého repertoáru zařadilo slavnou hru W. Adlera Válka Roseových. V příběhu manželského páru, zničícího vše, co společně vybudoval, se pod režijním vedením Ondřeje Sokola utkají Michal Dlouhý a Kateřina Lojdová.

 Divadelní přehlídka BESTFEST 2017 se opět koná pod záštitou primátora Statutárního města Karlovy Vary Petra Kulhánka.

Archiv aktualit

 

« zpět na Aktuálně