Čechov ve Viole - parádně se to zvrtlo. Lilian Malkina ve svém živlu.

25.04.2018 - Pražské Divadlo Viola si většinou spojujeme s poetickými inscenami, mnohdy vážnějšími. Ale dost často umí připravit svým divákům parádní překvapení. Třeba když režisérka Lída Engelová vytvořila z povídek geniálního spisovatele A. P. Čechova na téma láska zábavný kabaret, v němž jeho protagonisté Táňa Medvecká, Lilian Malkina, Jaromír Meduna a Lukáš Jurek nejen hrají, ale také tančí a zpívají.

Čechov ve Viole - parádně se to zvrtlo.  Lilian Malkina ve svém živlu.      Doslova ve svém živlu je Lilian Malkina. Ostatně, svérázným smyslem pro humor je proslulá. Navíc u nás neexistuje jiná herečka, která by měla takové zkušenosti s ruskou divadelní klasikou.  Mnoho let působila v divadelních souborech v Leningradu a v Moskvě, mimo jiné se stala členkou legendárního Divadla na Tagance.
    V roce 1990 navštívila Prahu a hned napoprvé se do ní zamilovala.  A po pěti letech se k nám vrátila na trvalo. Přispěla k tomu i politická situace v Estonsku, odkud pochází. Od té doby účinkovala na jevištích významných českých divadel, ale nezapomenutelné role vytvořila i ve filmu a televizi. K těm nejvýznamnějším patří babička v Koljovi Jana Svěráka.

Nějak se to zvrtlo
KMD  sobota 10. února, 19.30


Archiv aktualit

 

« zpět na Aktuálně