Divotvorný hrnec- slavný muzikál, velkolepá podívaná

23.01.2015 - Karlovarské městské divadlo  připravilo   další reprízu muzikálu Divotvorný hrnec, uměleckého projektu, který nemá v našem kraji obdoby.
Nastudovaly jej totiž hned tři umělecké soubory: činohra Karlovarského městského divadla, Západočeského divadla v Chebu a Karlovarský symfonický orchestr. Výsledkem je mimořádně zdařilá, velkolepá výpravná inscenace s početným hereckým obsazením, taneční company
a živým hudebním doprovodem.

Divotvorný hrnec- slavný muzikál, velkolepá podívaná     Publikum se navíc  může těšit  na  jeden  z nejhranějších titulů  doma i v zahraničí. Divotvorný hrnec  je považován za historicky první  muzikál  na světě a také za vůbec první zámořský kus tohoto žánru, uvedený v Čechách. Nezapomenutelná premiéra se uskutečnila v roce 1948 v Divadle V+W, jehož protagonisté Jan Werich a Jiří Voskovec se také postarali o fenomenální českou verzi.  Dodnes okouzluje moudrým pohádkovým příběhem, ale především slavnými  evergreeny  „Tam za tou duhou",  „Ten, kdo nemá rád", „Není-li tu ta" a dalšími.        
    Na webu karlovarského divadle se mohou zájemci o toto představení seznámit nejen s celým realizačním týmem, řadou zajímavých informací a rozhovorů s protagonisty, ale také s  video-ukázkami a fotografiemi.        

Divotvorný hrnec
Karlovarské městské divadlo  pondělí 1. prosince 19. 30

Archiv aktualit

 

« zpět na Aktuálně