Edith hrajeme již patnáctou sezónu!

13.06.2018 - Mimořádně úspěšná inscenace Divadla J. K. Tyla z Plzně „Edith, vrabčák z předměstí" již v Karlových Varech zdomácněla a patří k nejhranějším titulům v historii KMD vůbec.  Karlovarská premiéra, která se konala v září 2004, zdejší diváky okouzlila a dojala. Díky tomu se zde Edith hraje již patnáctou sezónu a v té letošní připomíná, že v říjnu tomu bude padesát pět let, co se předčasně uzavřela kariéra legendární francouzské šansoniérky Edith Piaf.


Edith hrajeme již patnáctou sezónu!     Ti, kteří vynikající představení dosud ještě neviděli, mají nyní jednu z posledních šancí připomenout si osudy Edith Piaf ve strhujícím podání Radky Fišarové. Pohádkový příběh malé ženy s velkým hlasem, která se z pouliční zpěvačky vypracovala na světoznámou superstar, se stala námětem mnoha knih, filmových scénářů a v neposlední řadě také tohoto úspěšného tanečního muzikálu.
    Ten je ovšem ryze českým produktem a dokázal se prosadit v tvrdé zahraniční konkurenci.  Libreto, choreografii a režii vytvořil Libor Vaculík, hudbu složil Petr Malásek.
    Diváci i kritika se vzácně doplňují v superlativech a tento titul řadí k těm, co dělají plzeňskému divadlu opravdu čest. Obzvláště nadšeně pak hodnotí výkon Radky Fišarové, která nesmrtelné šansony Edith Piaf zpívá s mrazivou autenticitou a vůbec se nelze divit, že v této roli hostuje i v inscenacích jiných divadel a triumfuje v níž již osmnáct let. 

Edith, vrabčák z předměstí

Karlovarské městské divadlo - neděle 1. dubna 19:30


Archiv aktualit

 

« zpět na Aktuálně