Eva Hrušková: od Popelky k Šípkové Růžence.

11.05.2018 - Na půvabnou Evu Hruškovou si pamětníci jistě vzpomínají jako na křehkou Popelku v legendární televizní pohádce, kterou později bohužel zcela zastínila ta filmová. Eva Hrušková přesto zůstala pohádkám (i Popelce), věrná až dodnes a trvá to již více než padesát let.

Eva Hrušková: od Popelky k Šípkové Růžence.     Se svým partnerem Janem Přeučilem dokonce založila vlastní, unikátní loutkové divadlo a cestují s ním za diváky po celé zemi. Chlubí se tím, že znají všechny divadelní i kulturní domy
v Čechách. Ale hrát v nich není často jednoduché.  Když mají dopolední představení pro děti, často musí vstávat už před pátou. Ale nikdy toho nelitují. Jejich práce jim totiž dává stále větší smysl, obzvláště v dnešní době, kdy děti podléhají závislosti na mobilních telefonech nebo počítačích a televize je často atakuje agresívními pořady a reklamou.
    Oba herci si velmi dobře uvědomují, že slovní kontakt je pro děti nesmírně důležitý, ať už kvůli jazykovému projevu nebo jejich vztahu k mateřskému jazyku. Živé slovo totiž nelze ničím nahradit. Právě proto jsou jejich pohádková představení zároveň nenásilnou výukou. K těm nejúspěšnějším patří muzikál Šípková Růženka, který má za sebou stovky repríz. Zásluhu na tom mají i překrásné loutky Šárky Vachové nebo písničky Jaromíra Klempíře, autora mnoha hitů.

Šípková Růženka
KMD neděle 25. února 15.00


Archiv aktualit

 

« zpět na Aktuálně