Herec Bob Klepl musel místo Národního divadla do Chebu. První, koho spatřil, byl Lenin a pak hodný Vlk.

30.05.2018 - Bohumil Klepl rozhodně patří k nejpopulárnějším hercům na českých jevištích.  Letos v březnu oslaví své šedesáté narozeniny, a tak stojí zato připomenout jeho zajímavou uměleckou kariéru, která shodou okolností odstartovala v našem regionu.  Málokdo si už dnes vzpomene, že se jeho první štací stalo Západočeské divadlo v Chebu.

Herec Bob Klepl musel místo Národního divadla do Chebu. První, koho spatřil, byl Lenin a pak hodný Vlk.     Herec tento fakt připomíná s obvyklou dávkou humoru: „V roce 1981 jsem absolvoval DAMU-obor herectví a pochopitelně jsem očekával angažmá v Národním nebo minimálně Vinohradském divadle. Nic z toho se však nekonalo. Pak zavolal nějaký pan Vlk z Chebu, že by mne vzal do divadla. Byl to šok.  Panika a deprese.  Ale co se dá dělat, jiná nabídka nepřišla. Sedli jsme s manželkou do západního expresu a vystoupili v Chebu. Ráno vystoupivši z vlaku jsem viděl v mlze sochu Lenina a pak už nikoho. Až v ředitelně divadla pana ředitele Vlka. Takového velkého pána. Byl moc hodný  a trochu se mi ulevilo. Dostali jsme krásný byt v Židovské ulici a spoustu krásných rolí. Během krátkého času jsem se spřátelil s mnoha kolegy z divadla a byli jsme fajn parta."
    A nebyl by to Bob Klepl, kdyby se zároveň nepřiznal, že s tou fajn partou tenkrát dost popíjeli
v divadelním klubu: „My vlastně v tom klubu žili a celá výplata zůstávala tam. Ale pozor! V tom klubu výborně vařili, takže to nebyl jenom alkohol, my jsme ty výplaty v klubu také projedli."
    Dnes už Bob Klepl v chebském divadle bohužel nehraje, ale v našem kraji hostuje pravidelně. Tentokrát k nám zavítá s představením Studia DVA Kutloch aneb i Muži mají své dny. V něm si společně se svými kolegy, například s Kryštofem Hádkem nebo Filipem Blažkem, berou na paškál víkendové partnerské nájezdy na obchodní centra.

Kutloch aneb I muži mají své dny
Karlovarské městské divadlo sobota 17. března 19:30


Archiv aktualit

 

« zpět na Aktuálně