Jazzmani mají opět svátek, oslaví ho i v divadle.

28.12.2017 - Letošní ročník karlovarského jazzového festivalu JazzFest se odehraje také v Karlovarském městském divadle. Ředitelka KMD Dana Neumanová a ředitel JazzFestu Milan Krajíc se dohodli, že se v historické budově divadla uskuteční jeden ze čtyř hlavních koncertů tohoto mezinárodního svátku s dlouholetou tradicí.

Jazzmani mají opět svátek, oslaví ho i v divadle.     A jazzoví fanoušci si v divadle opravdu přijdou na své.
Představí se na něm totiž rozsáhlé těleso  East West European Jazz Orchestra feat, s nímž budou účinkovat jedna z nejlépe swingujících zpěvaček na světě Deborah J. Carter a renomovaný německý vokalista Norbert Gottschalk, patřící rovněž ke světové špičce.
    Deborah J. Carter
je na jazzových festivalech jako doma a hostuje na nich se svým triem nebo s různými formacemi, od sólových klavíristů až po velké orchestry. Časopis Music Marker ji označuje za absolutně špičkovou vokalistku a jednu z nejdynamičtějších na současné jazzové scéně. Jejím oblíbeným žánrem je tzv. metropolitní jazz, který odráží energii a ducha jakéhokoliv hlavního města v tomto století i kosmopolitní vlivy svých obyvatel.
    Podobně se těší vynikající pověsti i německý jazzman Norbert Gottschalk. Již jeho debutové album, které vyšlo v roce 1988, získalo cenu německých kritiků a katapultovalo ho mezi deset nejlepších jazzových zpěváků na světě.
    Mezinárodní hudební projekt East West European Jazz Orchestra feat představuje spojení západního a východního jazzu. Tato symbióza několika hudebních kultur nabízí posluchačům pohled na všechny možné hudební styly v té nejvyšší kvalitě.

JazzFest 2017
Karlovarské městské divadlo pátek 20. října 19:30


Archiv aktualit

 

« zpět na Aktuálně