Láska nešťastné kurtizány v La traviatě stále dojímá publikum

27.11.2017 - Opera La traviata patří k vůbec nejhranějším hudebním dílům v historii. Když ji však Giuseppe Verdi v roce 1853 poprvé představil ve svém domovském divadle, benátském La Fenice, nic nenasvědčovalo tomu, že by později slavila triumf ve všech slavných operních domech na světě. Dojemný příběh i působivé árie totiž doslova převálcovala první představitelka Violetty, stárnoucí diva s korpulentní postavou. Nikdo jí nevěřil roli nešťastně zamilované kurtizány, umírající na souchotě. Teprve o rok později se především díky novému obsazení dočkala velkého úspěchu.  Od té doby se těší neutuchající přízni publika a neustále se hraje také u nás.

Láska nešťastné kurtizány v La traviatě  stále dojímá publikum     Jednu z nejnovějších inscenací nastudovalo v roce 2013 Severočeské divadlo opery a baletu. Režisér Martin Dubovic vytvořil velmi atraktivní inscenaci s nádhernými kostýmy, která evokuje romantickou dobu, v níž žily okouzlující a obletované, ale často nešťastně zamilované padlé dívky. 
    V titulní roli Violetty exceluje oslňující Michaela Katráková. Právě díky tomuto představení na sebe poprvé upozornila, když v premiéře La traviaty účinkovala společně s Petrem Dvorským a následně s ním absolvovala turné po České republice.

La traviata
Karlovarské městské divadlo: sobota 14. října 19.30


Archiv aktualit

 

« zpět na Aktuálně