Legendy připomenou legendární dvojici

13.06.2018 - Letos je tomu právě padesát let, co v Praze vznikl jeden z nejpopulárnějších uměleckých tandemů  Miloslav Šimek a Jiří Grossmann. Společně začali psát povídky, které předčítali na legendárních Návštěvních dnech v Divadle Semafor. Získat na ně v té době vstupenky znamenalo vystát dlouhé fronty u pokladny. Ale výsledek stál za to. Publikum se výtečně bavilo nejen při vylomeninách této originální dvojice, ale také díky písničkám oblíbených zpěváků, například Jiřího Helekala, Pavla Bobka nebo Zuzany Buriánové a Milušky Voborníkové.

Legendy připomenou legendární dvojici     Hlavní aktéři Návštěvních dnů dnes již bohužel nežijí. Ale jejich éru se rozhodli evokovat někteří jejich kolegové a následovníci, jimiž se stali například Luděk Sobota a Jiří Krampol. 
Ve vzpomínkovém pořadu vzkřísí nejslavnější scénky, povídky a písničky Návštěvních dnů. Zatímco Luděk Sobota a Jiří Krampol jsou aktivní stále, nejkrásnější a svého času i nejmladší zpěvačka Divadla Semafor Miluška Voborníková vystupuje už jen příležitostně.  Svůj největší hit Gimi det ding  nazpívala právě s Jiřím Grossmannem.
    A aby byla vzpomínka na nezapomenutelnou éru Návštěvních dnů co nejpůsobivější, hlas Šimka a Grossmanna obstará geniální imitátor Petr Jablonský. Prozradil, že jejich scénky zná nazpaměť už od deseti let.

Návštěvní den u Miloslava Šimka
Karlovarské městské divadlo - úterý 27. března 19:30

Archiv aktualit

 

« zpět na Aktuálně