Letošní Bestfest: radost sedět v publiku

10.01.2018 - Tento týden byla v Karlovarském městském divadle zahájena druhá část letošního divadelního festivalu Bestfest. Kromě přehlídky toho nejlepšího, co se v současné době hraje na českých jevištích, nabízí i vizitky vynikajících režisérů a hereckých osobností. V jednotlivých inscenacích se střídají herecké legendy, jakými jsou například Hana Maciuchová, Taťjana Medvecká nebo Bolek Polívka, se svými úspěšnými následovníky.

Letošní  Bestfest: radost sedět v publiku     Patří k nim i Michal Dlouhý. Velký respekt si nedávno získal za to, jak přesvědčivě zahrál Zdeňka Štěpánka v televizním seriálu Bohéma. Nyní ho zase můžeme vidět coby legendárního kapitána Exnera, tedy v roli, tradičně určené pro nejlepší české herce.
    Stejně zářivá je i jeho divadelní kariéra, hostuje na nejprestižnějších pražských scénách, od Divadla Na Zábradlí až po Národní divadlo. V Divadle Antonína Dvořáka v Příbrami se dočkal mimořádné herecké příležitosti ve slavné divadelní hře Warrena Adlera Válka Roseových. Úspěšná inscenace Ondřeje Sokola se hraje po celé republice a stane se vyvrcholením letošního Bestfestu. Diváci, kteří ji již viděli, se jednoznačně shodují, že je toto představení skvělé, především zásluhou Michala Dlouhého a Kateřiny Lojdové. „Radost sedět v publiku," hodnotí stručně výtečnou černou komedii.

Válka Roseových KMD - pondělí 6. listopadu 19:30

 

Archiv aktualit

 

« zpět na Aktuálně