Marek Eben ve Varech začínal a nejspíše tady i skončí.

04.05.2018 - Marek Eben je v Karlových Varech velmi častým hostem, především díky svému dlouholetému účinkování na Mezinárodním filmovém festivalu. Ale s naším městem toho má společného mnohem více. Svoji úspěšnou divadelní kariéru totiž zahájil v karlovarském divadle, kde v roce 1979 získal první angažmá, hned poté co vystudoval hudebně - dramatický obor na Pražské konzervatoři. I když pak odešel na jiná jeviště, na to karlovarské se stále vrací, nejen jako moderátor MFF, ale především se svojí skupinou Bratři Ebenové. Její koncerty pravidelně patří k nejúspěšnějším z celé programové nabídky KMD.

Marek Eben ve Varech začínal a nejspíše tady i skončí.      Svoje sympatie k našemu regionu dal tento mimořádně oblíbený herec, moderátor a muzikant najevo i tím, že si zde před časem nechal postavit dům a žije v něm společně s manželkou Markétou. Díky Varům si oblíbil i golf, a tak není překvapivé, že bydlí v blízkosti jednoho ze zdejších golfových hřišť, kde si svoji zálibu může dosytosti užít.
    Vůbec nejlépe však jeho vztah ke Karlovým Varům vystihuje jeho nostalgická písnička z alba Chlebíčky, nazvaná „Karlovy Vary". V ní zpívá: „Karlovy Vary, Karlovy Vary, pochovejte mě tam, až budu starý. Za sebou života půlku, rozhlížím se po útulku."  Zároveň si právem stěžuje, jak ten život chvátá. A má pravdu, ani se nechce věřit, že do Varů jezdí účinkovat již téměř čtyřicet let.  

Bratři Ebenové- koncert
Karlovarské městské divadlo: středa 21. února 19.30


Archiv aktualit

 

« zpět na Aktuálně