Rekordman Marc Camoletti napsal nejhranější komedii na světě

27.09.2017 - Francouzský dramatik Marc Camoletti je autorem mnoha úspěšných komedií, které baví diváky již téměř šedesát let. A dokonce i té nejúspěšnější. Jeho skvělá komedie Létající snoubenky byla dokonce zapsána do Quinessovy knihy rekordů jako nejhranější francouzská hra na světě. Jeho díla byla přeložena do pětapadesáti jazyků a on sám za ně získal mnoho cen.

Rekordman Marc Camoletti napsal nejhranější komedii na světě     U nás je velmi populární komedie A do pyžam, stejně jako jeho další hra, nazvaná Na správné adrese. Ve Francii je rovněž nesmírně oblíbená a s ohromným úspěchem se setkává všude, kde se rozhodli ji uvést.
    Na českých jevištích se hraje od roku 2001 pod názvem Byt na inzerát, což lépe vystihuje její děj.  Inzerát je totiž zdrojem řady vtipných situací a dialogů, stačí prozradit, že čtyři ženy, bydlící v jednom bytě, hledají s jeho  pomocí  nového nájemníka,  žáka pro hru na klavír, model k vytvoření sochy,  či partnera, ale když se dostaví potencionální zájemci, ta pravá nikdy není doma...
    V obnovené premiéře Divadelní společnosti Háta účinkují Martin Zounar, Adéla Gondíková (Jana Zenáhlíková), Ivana Andrlová, Veronika Jeníková, Marcel Vašinka a další populární herci.

Byt na inzerát
Karlovarské městské divadlo
středa 31. května 19:30


Archiv aktualit

 

« zpět na Aktuálně