Skvělá zpráva, Mánička žije dál.

30.10.2017 - Ani po nečekané smrti ředitelky Divadla Spejbla a Hurvínka Heleny Štáchové, která propůjčila svůj hlas jedné z hlavních postaviček tohoto světově proslulého loutkového souboru, Máničce, o ni diváci nebudou ochuzeni. Helena Štáchová si totiž včas vychovala svoje nástupce a ti tradici legendárního Divadla S+H udržují nadále na stejně vysoké úrovni.

Skvělá zpráva, Mánička žije dál.     Dcera Heleny Štáchové a Miloše Kirschnera Denisa je dokonce úspěšnou autorkou nových divadelních představení. Jedním z nich je i hra, nazvaná Hurvínkova Nebesíčka, jež vyšla také knižně.
    Autorka se v ní zamýšlí nad zajímavou otázkou, jakou řečí vlastně hovoří domácí mazlíčci. Samozřejmě ji řeší s pomocí Máničky a Hurvínka. Ten chce naučit svého psa Žeryka mluvit lidskou řečí, ale vůbec se mu to nedaří, a tak pošle nebohé pejska z domu pryč. Jenže ten si umí poradit a odejde do zvířecích Nebesíček, kde ho svět lidí netrápí. Hurvínek s Máničkou se vydají za ním a snaží se ho přesvědčit, že ho mají stále rádi. 

Hurvínkova Nebesíčka
Karlovarské městské divadlo
Neděle 10. září:  14.00 a 16.30


(Představení je vhodné pro děti od 4 let)

Archiv aktualit

 

« zpět na Aktuálně