Aktuality

Daniela Kolářová- slavnou herečkou díky karlovarským pohádkám

Daniela Kolářová- slavnou herečkou díky karlovarským pohádkám Publikem milovaná a odborníky respektovaná herečka Daniela Kolářová prozradila v  cyklu České televize „Neobyčejné životy" jak se vlastně dostala k divadlu. V kulisách nádherné karlovarské scény s dojetím vzpomínala na dobu svého dětství, kdy zde pravidelně navštěvovala nedělní odpolední pohádky. Vděčila za to své mamince, která pracovala v divadelní účtárně. Díky ní se dostala také do vzrušujícího  zákulisí světa umělců. Milovala jejich maskérnu a rekvizitárnu, všechny ty voňavé šminky  a paruky nebo tácy s umělým ovocem. Na chodbách potkávala pohádkové postavy a některých se, jak se se smíchem přiznala, tehdy dokonce bála. Později ji tak fascinovala slavná karlovarská  inscenace Cyrana z Bergeracu, že kouzlu divadelního světa definitivně podlehla a začala hrát v komparsu.23.07.2013 | Více

 

Iva Janžurová se představí v pařížském divadelním hitu

Iva Janžurová se představí v pařížském divadelním hitu Jedinečnou příležitost setkat se s jednou z nejoblíbenějších a také nejrespektovanějších českých hereček,  Ivou Janžurovou,  nabízí aktuální pařížský a potažmo pražský divadelní hit Sbohem, zůstávám. Mimořádně zdařilá komedie o tom, jak často se můžeme škaredě mýlit,  poskytuje publiku nejen moudré ponaučení a možnost odreagovat se, ale také skvělé herecké party. A těch se v inscenaci Divadla Kalich zhostila sestava tak populárních a vynikajících herců, že by stačilo, kdyby  jen přišli na jeviště a divákům se ukázali. A jistě si dovedete představit s jakou chutí sehraje manželský čtyřúhelník (manžel, manželka, milenka a soused) sestava Iva Janžurová, Pavel Zedníček, Jana Paulová a Jaromír Dulava 
26.06.2013 | Více

 

Deštivé dny - divadelní zázrak

Deštivé dny - divadelní zázrak Inscenace pražského Divadla Ungelt Deštivé dny se může pochlubit Cenou Thálie za rok 2012 pro Richarda Krajča.
18.06.2013 | Více

 

Výroční zpráva za rok 2012

Výroční zpráva za rok 2012 Karlovarské městské divadlo, o.p.s.

14.06.2013 | Více

 

Rekordman Camoletti

Rekordman Camoletti Letos by se dožil devadesáti let jeden z nejúspěšnějších evropských dramatiků Marc Camoletti. Ale i osmdesátka, kterou mu osud vyměřil, stála za to.  Narodil se ve Švýcarsku v rodině s italskými předky, jak ostatně prozrazuje jméno, většinu života ale pobýval ve Francii. Zde také s ohromným ohlasem uváděl svoje komedie.  Jeho vůbec nejúspěšnější hra Létající snoubenky dosáhla po svém uvedení v Paříží dva tisíce repríz. Byla přeložena do více než padesáti jazyků a nakonec byla zapsána v Guinessově knize rekordů jako vůbec  nejhranější francouzský titul na světě. Camoletti získal také řadu prestižních cen a vyznamenání.  
10.06.2013 | Více

 

Fanoušci Beatles, pozor!

Fanoušci Beatles, pozor! Karlovarské městské divadlo opět  připravilo vystoupení  slovenské skupiny The Backwards, která je  je jedním z nejlepších Beatles revivalů na světě. Dokazuje to její dvojnásobné vítězství na prestižním Beatlefestu v New Yorku, kde vyhrála právě díky nejvěrnější interpretaci písní Beatles.  Poté dobyla další metu - několikrát vystoupila v Liverpoolu, přímo ve slavném Cavern clubu, kolébce  této nejslavnější formace všech dob.
10.06.2013 | Více

 

Zeptejte se Donutila na co chcete...

Zeptejte se Donutila na co chcete... Jeden z nejpopulárnějších českých  herců  současnosti Miroslav Donutil se opět vydává za svými fanoušky s další  „one man show", jichž má ve svém repertoáru hned několik. Tato je však výjimečná tím, že se ho diváci mohou zeptat skutečně na co chtějí a žádný dotaz, byť sebe záludnější,  pro něj není tabu. A i když si přece jenom vyhrazuje právo odpovědět jen na co chce on, většinou jej nevyužije. Tento pořad totiž považuje za jakýsi povinný herecký trénink.  „ Sám jsem si na sebe nemohl vymyslet lepší  cvičení, než je tohle", říká.
05.06.2013 | Více

 

Lásky Alice Nellis

Lásky Alice Nellis Málokterý divadelní umělec má za sebou tak zajímavou a pestrou minulost jako  scénáristka, překladatelka a režisérka  Alice Nellis. I když původně vystudovala hru na flétnu a také anglistiku a amerikanistiku, nejvíce je známá jako  autorka populárních a kritikou ceněných filmů Ene Bene, Výlet a Tajnosti. 31.05.2013 | Více

 

Duškovy karlovarské dohody

Duškovy karlovarské dohody S obrovským zájmem a nadšením publika se setkala další vystoupení herce Jaroslava Duška ve vyprodaném Karlovarském městském divadle. Představení, nazvaná „Čtvrtá dohoda" a „Pátá dohoda"  tento nekonformní umělec realizuje na základě další dohody, totiž s pořadateli, že významná část tržby  bude použita na na dobročinné účely. Výsledkem karlovarských „dohod" jsou tak mnohatisícové částky, sloužící dobré věci. Jenom za poslední dvě dubnová představení bylo zasláno občanskému sdružení ANAON v Liberci, působícímu pod patronací Jaroslava Duška, šedesát tisíc korun a  stejná částka putovala Nadaci transplantace kostní dřeně v Plzni,  s níž spolupracuje  ředitelka MDKV Dana Neumannová.

21.05.2013 | Více

 

Robert Thomas - světoznámý mistr detektivek

Robert Thomas - světoznámý  mistr detektivek Francouzskému dramatikovi Robertu Thomasovi učaroval svět divadla natolik, že mu podřídil celý svůj život. Již v sedmnácti letech  se vydal z venkova do Paříže splnit si svůj sen o tom, že bude velkým hercem. Ale jak už to bývá, vše dopadlo jinak a on se proslavil  spíše jako jeden z nejpopulárnějších autorů detektivek v historii.
13.05.2013 | Více

 

Nalezeno článků: 413, zobrazeno: 191-200
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42]

 

« zpět na Aktuálně