Aktuálně

New
premiéra muzikálu Adéla ještě nevečeřela


Vanda Hybnerová příjemně překvapila jako režisérka

    Vanda Hybnerová má díky svému talentu a popularitě práce až na hlavu. Přesto se nespokojila s postavením velmi úspěšné filmové, televizní a divadelní herečky a pustila se také do režie.
A slaví úspěch i v tomto oboru. Důkazem je inscenace Terapie, kterou nastudovala pro pražské Divadlo Palace. Vybrala si komedii na aktuální téma, která je satirou na současnou módu řešit své problémy v ordinacích psychoterapeutů.   Výsledek ovšem nebývá vždy uspokojivý. Ostatně,
v originále se hra Christophera Duranga jmenuje Nevyléčitelní.
    Vanda Hybnerová se zhostila i jedné z vedlejších rolí, jako výstřední sexy psychložka  je opravdu nepřehlédnutelná. I další postavy jsou poněkud bizarní-neurotický psychiatr René
v podání Miroslava Etzlera nebo Ladislav Hampl jako afektovaný gay. O zábavu je postaráno,
ale také o dosti vážný námět k zamyšlení.  Neovládnou šílení psychiatři své klienty tak, jak budou chtít oni?

Terapie
Divadlo Palace

KMD - pátek 24. března 19.30

Terapie


Miloš Formáček slaví jeden úspěch za druhým. 

    Publikum Karlovarského městského divadla zná dirigenta Miloše Formáčka z dob, kdy řídil Karlovarský symfonický orchestr. Po svém odchodu z Karlových Varů se stal ředitelem Severočeského divadla v Ústí nad Labem.  Pod jeho vedením slaví toto divadlo jeden úspěch za druhým, především při sbírání Cen Thálie v hudebních žánrech.
V letošním roce se do širší nominace dostali dokonce hned tři umělci této scény.
    Díky velmi dobré spolupráci vedení karlovarského i ústeckého divadla mohou zdejší diváci vidět to nejlepší, co Severočeské divadlo uvádí. Tento týden to bude velmi úspěšná inscenace jedné
z nejslavnějších a nejznámějších oper Franze Lehára Země úsměvů, kterou diriguje právě Miloš Formáček. V nestárnoucím díle se představí jak hlavní hvězdy souboru: Jaroslav Kovacs, Radek Krejčí, Tomáš Christian Brázda, Ivan Zelycz, Hana Koubová  nebo Martin Matoušek, tak zvučná jména hostujících umělců, například Tereza Mátlová, Gabriela Kopperová, Monika Sommerová, Martin Šrejma či Viktória Ballánová.

Země úsměvů
Karlovarské městské divadlo

sobota 18. března 19.30

Země úsměvů


Daniela Kolářová se opět vrátí do karlovarského divadla.

    Málokdo si již vzpomene, že mimořádně úspěšná herečka Daniela Kolářová vděčí za svoji kariéru karlovarskému divadlu. Díky mamince, která zde pracovala jako účetní, už od malička navštěvovala nejen pohádky a další představení, ale i rekvizitárnu a maskérnu. Okouzlily ji všechny ty voňavé šminky, kostýmy i mísy s umělým ovocem.   Když zatoužila stát se také herečkou, maminka ji od toho všemožně zrazovala. Nechtěla totiž, aby Daniela třela bídu s nouzí, jako účetní nejlépe věděla, jak mizerné mají herci platy. Jenže, varování byla málo platná. Naštěstí. Z talentované dívky, pocházející z našeho regionu, se totiž záhy stala jedna
z nejpopulárnějších českých divadelních, filmových a televizních hvězd. Mimochodem, první roli vytvořila také v karlovarském divadle, kde si v devíti letech zahrála v pohádce Císařovy šaty.
A další si vyzkoušela jako studentka zdejšího gymnázia.
    Čas od času se na scénu, kde kdysi začínala, vrací. Tento týden se zde představí ve velmi úspěšném představení Divadla Viola Commedia finita. Její hlavní postavou je proslulá operní diva Ema Destinnová. Ona sama se na scéně neobjeví, pouze o ní vypovídají její čtyři blízké ženy. Jednu z nich, placenou společnici, hraje právě Daniela Kolářová. Mistrovsky sehrála kultivovanou dámu, která je však ve skutečnosti rafinovaně vypočítavá.

Commedia finita
Karlovarské městské divadlo

pátek 10.března 19:30

Commedia finita


Pobavit není opravdu jednoduché. Ale Jiří Langmajer to dokáže.

    Každý umělec se přesvědčil, že nejtěžším úkolem je dobře a vkusně pobavit publikum.
V inscenaci Divadla Palace Jo, to není jednoduché se to ale navzdory názvu daří. Především díky tomu, že vtipnou komedii Jeana - Claude Islerta   táhne jeden z nejlepších českých herců současnosti, Jiří Langmajer. Hraje postaršího profesora, který se zakouká do své krásné studentky Sarah (Monika Timková). Snaží se držet morálních zásad a s milenkou se rozejít, jenže ona má záměr přesně opačný. Aby toho nebylo málo, do podobné situace se dostane jeho dcera Julie.
A když se do toho zamotá bývalá manželka (Adéla Gondíková), situace graduje, ale  úplně jinak, než by si každý mohl domyslet...
    Velmi zdařilá konverzační komedie v režii Jiřího Hrušky nejenže baví publikum, ale dokonce také kritiky, a to se stává málokdy.  Shodují se, že kvalitou převyšuje otatní současnou divadelní produkci.

Jo, to není  jednoduché
Karlovarské městské divadlo - neděle 5. března 19:30

Jo, to není jednoduché


Radim Fiala - hvězda Ordinace a výjimečný profesionál 

    Umělecká kariéra herce Radima Fialy je skutečně zajímavá. Už během studií na JAMU účinkoval v legendárním brněnském Divadle Na provázku. Jeho vztah k této instituci je kuriózní.  Když chodil na konzervatoř, brigádnicky si přivydělával právě úklidem této populární scény a ani ve snu ho nenapadlo, že zde bude celých čtrnáct let hrát. Tak jako většina jeho kolegů se
u Provázků naučil mnohému, i různým cirkusovým kouskům.  Dobře se také vyzbrojil na své vojenské role. V kultovní Baladě pro banditu si zahrál velitele četníků, v inscenaci Švejka zase poručíka Duba.
    A podobně tomu je i v jeho filmové kariéře. První příležitost dostal ve filmu Stůj, nebo netrefím, následoval Jura v Svěrákově velkofilmu Tmavomodrý svět a velitel Halík ve válečném dramatu Tobruk. Nejvíce ho ale proslavila role vojenského doktora Hanáka v seriálu Ordinace v růžové zahradě.
    Pro všechny jeho postavy je typické, že se na ně pečlivě připravuje a získal díky tomu pověst výjimečného profesionála. Kvůli filmu Tobruk absolvoval vojenský výcvik a aby co nejvěrohodněji hrál  vojenského lékaře, byl na praxi v nemocnici.
    Další zajímavou lékařskou roli vytvořil v mimořádně zajímavé inscenaci Divadla Bolka Polívky K-PAX, Svět podle Prota. V dramatizaci bestselleru Gene Brewera hraje psychiatra, který léčí zvláštního pacienta. Tvrdí totiž, že jeho domovem je desítky let vzdálená planeta K-PAX. Hanák společně s dalšími herci natolik vtáhnou publikum do děje, že má pocit, jako by se samo účastnilo nějaké seance.

K-PAX, Svět podle Prota
Karlovarské městské divadlo

sobota 25. února 19:30

K-PAX, Svět podle Prota


Činohra KMD  reprízuje svoji nejúspěšnější inscenaci.

    Všechno zlé je k nečemu dobré. Když zjistil šéf Činohry Karlovarského městského divadla Jiří Seydler, že neexistuje hra, která by připomínala založení Karlových Varů, rozhodl se ji napsat sám. A díky tomu vznikla zdařilá komedie Karel IV. aneb Strasti Otce vlasti, která se záhy stala nejúspěšnější inscenací KMD. Autor však zdůrazňuje, že nejde o historický dokument a že některá známá fakta posouvá vlastní fabulací. Připomíná jak byly založeny Karlovy Vary a nechybí ani vtipné spekulace, proč pobýval stárnoucí, již poněkud nerudný panovník, na hradě Loket.
    Roli Karla IV. alternuje společně s hostujícím Alešem Hámou Martin Jurajda.  Lucie Domesová si s chutí zahrála postavu Vypravěče. Přiznává, že ji baví dokonce více, než když alternuje
s Terezou Kostkovou Karlovu matku Elišku Přemyslovnu. Jednou ze stěžejních postav této nové komedie je i Šašek v podání Viktora Braunreitera. Má pocit, jako jako by mu byl psán přímo na tělo: „Některé věty bych řekl přesně tak, jak jsou napsány. Je tam ta ironie, je tam ta dvojakost toho Šaška, je to velmi sarkastické, jako bych mluvil já sám," řekl v rozhovoru pro Český rozhlas.

Karel IV. aneb Strasti Otce vlasti
KMD /  pátek 17. února 19.30

Karel IV. aneb Strasti Otce vlasti
Karel IV. aneb Strasti Otce vlasti


Stašová a Skopal předvedou manželství po italsku. Simona na roli Filumeny Marturano zrála do šedesáti let.

      To, že je Simona Stašová skvělá herečka, která má v Karlových Varech spoustu fanoušků, není nijak překvapivé. Ale ne každý ví o její vášni pro Itálii a italské dramatiky. Jeden ze svých hereckých snů si splnila, když mohla vytvořit roli slavné italské herečky Anny Magnaniové
v inscenaci Římské noci. A dalším splněným snem se stala postava Filumeny Marturano ve stejnojmenné komedii Eduarda De Filippa. Tuto živočišnou ženskou postavu proslavila Sophie Lorenová ve slavné komedii Manželství po italsku, v níž společně s Marcellem Mastroiannim názorně předvedli, co to vlastně ono italské manželství znamená.
      Simona Stašová si roli Filumeny vyzkoušela již v rozhlasové dramatizaci a rovnou za ni získala cenu Neviditelný herec. Že ji jednou bude hrát, jí předpověděl již její pedagog na DAMU, musela na ni však dozrát, což trvalo celých šestatřicet let. Trpělivost se vyplatila. Herečka nejenže sklízí ovace, ale recenze z české premiéry vyšla i v italském tisku. 

Filumena Marturano
Karlovarské městské divadlo neděle 12. února 19.30

Filumena Marturano


Zrušené představení Vysavač.

7. února 2017
Omlouváme se všem divákům, ale kvůli nemoci herce Bohuslava Klepla rušíme dnešní představení Vysavač. Potvrzený náhradní termín je 6. března od 19:30. Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti.

Děkujeme za pochopení.


Zrušené představení Edith, vrabčák z předměstí.

Z důvodu nemoci hlavní představitelky jsme nuceni dne 5. 2. 2017 zrušit představení Edith, vrabčák z předměstí. Zakoupené vstupenky můžete vrátit v místě nákupu do 15. 2. 2017.

Omlouváme se za způsobené komplikace. 


Chebské divadlo připomíná nejrespektovanější román karlovarského spisovatele Zdeňka Šmída Cejch.

    Spisovatel Zdeněk Šmíd je autorem mnoha úspěšných románů. Proslavil se především  vodáckým průvodcem Proč bychom se netopili a  jeho volným pokračováním Proč bychom se nepotili a Proč bychom se netěšili. Svoji lásku k městě, kde dlouhá léta žil, popsal v útlé  knížce, nazvané Mé staré dobré Vary.
    Po roce 1989 témata jeho románů zvážněla a věnoval se problematice česko-německých vztahů v pohraničí, které důvěrně znal. Nejrespektovanějším dílem z této řady se stala široce koncipovaná sága Cejch, která je kritiky dokonce označována za román desetiletí. Strhujícím způsobem líčí atmosféru Krušnohoří od 15. století až do současnosti.  Jejími hrdiny jsou členové rodiny německých přistěhovalců, kteří společně s českými starousedlíky prožívají dramatické historické změny. Žili vedle sebe mírumilovně až do okamžiku, kdy je rozdělily nacionalistické vášně.  I přes vážnost tématu je Cejch velmi čtivým románem bez černobílých postav, v němž nechybí láska, napětí i humor.
    Vtip a nadhled nechybí ani inscenaci Západočeského divadla v Chebu v režii Zdeňka Bartoše, který Cejch také zdramatizoval.  Představení vyniká nejen výbornými hereckými výkony téměř celého chebského souboru, skvělou hudbou, atraktivní výpravou, ale i energií, která se doslova valí na publikum. Nelze se divit, že aktéry odměňuje ovacemi.

Cejch
Karlovarské městské divadlo středa 1. února 19.30

Cejch


 

Youtube Videa

 

Karel IV. aneb Strasti Otce vlasti

Karel IV. aneb Strasti Otce vlasti

PREMIÉRA 14. 5. 2016 v Karlovarském městském divadle

Další informace

 

Činohra Karlovarského městského divadla

1. 9. 2013 - Navštivte naší Činohru Karlovarského městského divadla

Autor: VIFOMEDIA.CZ s.r.o.

Další informace