Aktuálně

New
premiéra muzikálu Adéla ještě nevečeřela


V Karlovarském divadle se v one woman show představí dvě hvězdy.

    Hned na dvě skvělé herečky se v průběhu jediného týdne mohou těšit diváci KMD.
Již osmou sezónu zde pravidelně hostuje se svou strhující one woman show Shirley Valentine Simona Stašová a pokaždé je vyprodaná. A ne náhodou. Toto jedinečné představení
o emancipované ženě, která dokáže ze dne na den opustit život ve vyježděných kolejích a začít úplně nový, zůstává nadlouho v paměti těch, co jej viděli. A jak je na příkladu Karlových Varů zřejmé, Shirley Valentine chtějí vidět znovu a znovu.
Bravurní a celosvětové proslulá komedie britského hitmakera  Willy Russella, je  sice určena  především  ženám, ale výtečně se na ní baví každý, kdo má rád dobrou zábavu.
Mimořádný úspěch české verze stojí a padá na hvězdě Městských divadel pražských.  Simona Stašová se přiznává, že na takovou roli dlouho čekala. A spokojené je také publikum. Vždyť co si může přát více, než dobře napsaný a bravurně zahraný příběh, plný emocí?

    Totéž platí o nové inscenaci Studia Dva Hvězda, v níž dominuje další excelentní česká herečka Eva Holubová. Té pro změnu napsal roli přímo na tělo český hitmaker Patrik Hartl. V mnohém je podobná Shirley Valentine. Také v tomto případě jde o jevištní show jediné interpretky, ztvárňující ženu, která se nikdy nevzdává. Jen její životní příběh je jiný, jde totiž o členku oblastního divadla, která zde léta hraje téměř bez povšimnutí a nakonec se proslaví jedinou rolí v televizním seriálu. Najednou ale zjistí, že není připravena na slávu, ani na zradu manžela. Je to postava velmi autentická, ostatně autor se nechal inspirovat příběhem své matky.

Shirley Valentine
KMD pátek 13. ledna 19.30

Hvězda
KMD pondělí 16. ledna 19.30

Shirley Valentine
Hvězda


Strhující příběh Glenna Millera evokuje zlatou éru swingu

    Jeden z nejvýznamnějších představitelů swingové éry, Glenn Miller, se dočkal nesmrtelnosti
i přesto, že předčasně tragicky zahynul. Jeho strhující životní příběh byl zfilmován v úspěšném snímku Glenn Miller Story.  A právě on inspiroval karlovarské jazzmany k vytvoření koncertního programu, jenž je poctou tomuto geniálnímu hudebníkovi.
    Jeho legendární orchestr se prosadil díky jedinečné, novátorské kombinaci klarinetu a saxofonu a postupně získal obrovskou popularitu. Pravidelně účinkoval v rozhlase a dokonce i v televizních reklamách. Dnes již legendární skladba Chattanooga Choo-Choo získala první zlatou desku.
A následovaly další evergreeny, např. Měsíční serenáda. Jakmile ji orchestr začal hrát jako svoji znělku, publikum se dostalo do varu. 
    Na vrcholu kariéry, ve věku pouhých čtyřiceti let, však přišel nečekaný zvrat. Glenn Miller se stal dobrovolně členem amerického válečného letectva a při letu do Paříže, kde měl hrát pro americké vojáky, se stal obětí havárie. Tělo slavného muzikanta nikdy nebylo nalezeno a jeho smrt je dodnes obestřena mnoha záhadami a spekulacemi.
    Odkaz geniálního kapelníka a skladatele však dodnes připomíná slavný Orchestr Glenna Millera, ale i stovky dalších kapel po celém světě, hrajících repertoár, který nikdy nepřestal být populární. Jedním z nich je i Big Band Karlovy Vary.

Glenn Miller Story - koncert Big Bandu Karlovy Vary
Karlovarské městské divadlo / pátek 6.ledna 19:30

Big Band


Karlovarský deník přinesl vánoční rozhovor
s ředitelkou KMD.

Na co se publikum Vašeho divadla může těšit tentokrát?
Držíme se zásady, že Vánoce jsou o tradicích. A nám se velmi osvědčilo dodržovat tradiční vánoční program. Jeho součástí je například nejpopulárnější česká vánoční skladba Česká mše vánoční Jakuba Jana Ryby. Mnozí z nás si bez ní vánoční svátky neumí představit. A právem, protože jim dodává tu pravou slavnostní atmosféru. My ji našim divákům navíc umocňujeme krásně vyzdobeným divadlem. Rybovu mši máme na programu hned v úvodu letošního vánočního týdne, tedy  v pondělí 19. prosince, a to v provedení Plzeňského komorního orchestru, sólistů Divadla J. K. Tyla v Plzni a smíšeného pěveckého sboru Nová česká píseň.  Ještě předtím, 15. prosince, však přijdou na řadu oblíbené Jazzové vánoce, které opět připravili žáci karlovarské ZŠ a ZUŠ. A nesmím zapomenout ani na slavný balet s vánoční tématikou Louskáček, ten je na programu již 13. prosince.

Karlovarské divadlo se hodně věnuje dětem. Co čeká na Vánoce ty nejmenší?
Na děti myslíme každý týden i po celou dobu adventu.   Kromě nedělních pohádek se opět mohou těšit na mimořádně populární Vánoční show, která se těší oblibě již od roku 2010. Také letos  přijdou na řadu různé soutěže, vánoční i pohádkové písničky a dárky. Chybět samozřejmě nebudou tradiční protagonisté Michal Nesvadba, Jan Čenský a Petr Salava.

Co nabídnete zahraničnímu publiku v rámci letošních vánočních pobytů?
Hosté, kteří přijedou do našeho krásného města v době adventu, mohou navštívit všechny hudební programy, zahraniční publikum hojně navštěvuje například již zmíněný Louskáček. A na druhý svátek vánoční pro něj připravujeme slavnostní galakoncert nejpopulárnějších operetních melodií. Účinkovat na něm bude Festivalový orchestr Petra Macka, jehož cílem je mimo jiné propagovat českou hudbu v zahraničí.

Takže na Vánoce budete v divadle?
Jenom na část svátků, ale velice se na tu krásnou divadelní atmosféru s našimi zaměstnanci
a věrnými diváky těším. Zvu všechny čtenáře Deníku, aby si ji užili společně s námi.

šmu , KARLOVARSKÝ deník, úterý 13. prosince 2016, str. 3 
PF2017


Karlovarské divadlo zahájilo předplatné na příští sezónu. Těší se stále větší oblibě.   

    Předplatné do Karlovarského městského divadla se těší stále větší oblibě abonentů,
v posledních letech se jejich počet ztrojnásobil. Kromě atraktivního programu totiž zaručuje jistotu vstupenky za výhodnou cenu a stálé místo. Již tradičně je předplatné rozděleno do dvou skupin, komediální a multižánrové.
    Skupinu A
zahájí v únoru 2017 vynikající francouzská komedie Pro tebe cokoliv
v nastudování Divadla Kalich. Zamýšlí se nad tím, co vše jsou rodiče ochotni udělat pro své děti,
i nad různými trendy. Divákům také vzkazuje, že se nemá nic v životě přehánět. Titulní roli vytvořila Jana Paulová, která tuto hru v Paříži sama objevila a od začátku z ní byla nadšená. Chybět nebude ani její věrný kolega Pavel Zedníček.
    Neméně vtipná a zábavná je i komedie Divadla Palace Terapie aneb Láska je fata morgána, připravená na březen. Ta pro změnu publikum ujišťuje, že každý z nás je tak trochu blázen
a prozradí, jak to asi dopadne, když si poprvé v životě podáme seznamovací inzerát. Kromě Vandy Hybnerové a Miroslava Etzlera v představení účinkuje také půvabná Kristýna Leichtová.
    Dalším březnovým titulem bude komedie Divadla Bez zábradlí Mnoho povyku pro nic. Slavnou hru Williama Shakespeara zde pojednali originálně, renomovaný anglický režisér Guy Roberts ji přenesl do Anglie v době druhé světové války a její postavy i interpreti se vzájemně potkávají. V hvězdné herecké sestavě nechybí Lucie Benešová, Roman Zach, Veronika Freimanová, Dana Morávková nebo Veronika Žilková.
    Osvědčený český divadelní hitmaker Antonín Procházka slaví úspěchy s další komedií, která byla dokonce i zfilmována. Jeho Celebrity s.r.o. jsou připraveny na duben a baví se na úkor světa televizní zábavy a její modly, sledovanosti.  Úspěch u publika zaručuje i herecká sestava, jíž dominují Lukáš Pavlásek, Kateřina Macháčková, Zuzana Vejvodová i samotný Antonín Procházka.
    Posledním lákadlem skupiny A se v květnu stane inscenace Studia DVA Ženy přežijí. Velmi inteligentní britská komedie se netají tím, že ženy jsou zkrátka silnější. Publikum o tom přesvědčí tři dámy z lepší společnosti v podání Anny Šiškové, Jany Krausové a Jitky Schneiderové. Jejich společného partnera hraje Vojtěch Kotek.
    Multižánrová skupina B začíná v únoru velmi zajímavou inscenací K-PAX, Svět podle Prota. Odehrává se v psychiatrické léčebně, kde se objeví pacient tvrdící, že je mimozemšťan, a obrátí zde vše naruby. Diváci oceňují nejen napínavý příběh, ale také skvělé herecké výkony, především Radima Fialy a Petra Halberstadta.
    Březnový termín je vyhrazen dosud nejúspěšnějšímu projektu fenomenálního houslisty Pavla Šporcla Gipsy Fire, v němž se opět spojil s cikánskou cimbálovou kapelou Gipsy Way Ensemble. Společně rozpoutají oheň nespoutané energie a virtuozity v řadě klasických i populárních skladeb.
    V dubnu se karlovarskému publiku opět představí legendární Činoherní klub, tentokrát s černou komedií Urna na prázdném jevišti. Její hrdinky, čtyři herečky, přímo na jevišti pohřbí popel svého milovaného i nenáviděného režiséra a bilancují spolupráci s ním. O zábavu se tentokrát postarají Lenka Skopalová, Veronika Žilková, Ivana Uhlířová a Sára Venclovská.
    Další dubnové představení je vyhrazeno klasice, Puškinovu Evženu Oněginovi v podání pražského Divadla ABC. Připomíná jeden z nejdojemnějších milostných příběhů, jaké kdy byly napsány. Velmi zdařilá a kritiky oceňovaná inscenace vyniká nejen hereckými výkony, ale také vizuálními a hudebními efekty. Titulní role vytvořili Jiří Hána a Petra Tenorová.
    Poslední, červnový titul skupiny B sází rovněž na klasiku. Studio DVA nastudovalo nesmrtelnou komedii Carla Goldoniho Poprask na laguně, která se po celém světě hraje už více než dvě stě padesát let!  Úspěch zaručuje nejen geniální, nadčasové dílo, ale i řádění Bohumila Klepla, Evy Holubové, Jany Krausové i jejich dalších kolegů.

Cena předplatného činí v obou skupinách Kč 1 500,-.
Zakoupit jej lze až do konce ledna v předprodeji KMD nebo e-mailem na adrese vstupenky@karlovarskedivadlo.cz.

více

Evžen Oněgin


Bez předsudků, další divadelní hit, tentokrát s poněkud lechtivou tématikou. 

    Už více než deset let se karlovarské publikum výtečně baví díky lechtivé, ale vkusné komedii Bez předsudků. Její režisér Roman Štolpa prozradil, že italský originál byl napsán vskutku bez předsudků a s poněkud pikantnějším názvem, a proto ho pro české publikum raději upravil. Díky tomu vznikla v pražském Divadle Kalich inscenace bez zbytečných vulgarit, která je vlídná, vkusná a také poučná.
    Jejími protagonisty jsou dva přátelé, šéf se svojí sekretářkou, kteří musí náhodou společně přespat v hotelu. Během  noci si mohou popovídat o věcech,  na které se většinou bojí ženy zeptat mužů a muži žen...
    Mimořádný úspěch české verze spočívá především v hereckém výkonu oblíbené dvojice Pavel Zedníček a Jana Paulová.  Jejich gagy spolehlivě baví diváky už celá léta. Tento patrně nejstabilnější pár na českém divadle má za sebou řadu rekordů, například komedii Drahouškové už hrál více než tisíckrát.  A v legendárním Natěrači společně účinkují dvaadvacet let.  Spočítat, kolik ti dva dokázali pobavit diváků, je prakticky nemožné.

Bez předsudků
Karlovarské městské divadlo/ 8. prosince 19:30

Bez předsudků


Rekordní Hrdý Budžes má za sebou stovky repríz. Hrzánová prý bude hrát Helenku Součkovou až do smrti.

    Jedním z nejúspěšnějších představení, které již více než deset let uvádí také Karlovarské městské divadlo, je Hrdý Budžes. Inscenace příbramského divadla má za sebou přes sedm set repríz, především díky výkonu herečky Báry Hrzánové v roli žákyně druhé třídy Helenky Součkové.
    Když měla v roce 2002 premiéru dramatizace stejnojmenného románu Ireny Douskové, nikdo nepředpokládal, že se stane jedním z největších divadelních hitů, jaké u nás v poslední době vznikly. Aby se ta či ona inscenace hrála na českých jevištích více než deset let, je opravdu výjimečným jevem, průměrná doba reprízování úspěšných titulů činí tak čtyři až pět let. Příbramské senzaci může konkurovat pouze legendární kus Národního divadla Sluha dvou pánů
v titulní roli s Miroslavem Donutilem nebo Brouk v hlavě Divadla na Vinohradech, který se zde těší přízni diváků již dvacet let.
    Všechna tři představení mají společné, že se s postupem času mění a zapojeno je do nich
i publikum, které je často živelně přetváří k obrazu svému. Ale na rozdíl od Sluhy i Brouka se Hrdý Budžes dočkal pokračování. Hru  Oněgin byl Rusák nastudovalo Divadlo v Dlouhé a závěrečnou část trilogie, nazvanou Darda, uvádí Divadlo na Jezerce v režii Arnošta Goldflama, opět s Bárou Hrzánovou. Ta se postupně smiřuje s tím, že Helenku Součkovou bude hrát až do smrti.

Hrdý Budžes
Karlovarské městské divadlo středa 30. listopadu 19:30

Hrdý Budžes


Muzikál Adéla ještě nevečeřela slibuje napínavou podívanou a skvělou hudbu.

    Už tento víkend se v Karlovarském městském divadle uskuteční slavnostní premiéra  původního českého muzikálu Adéla ještě nevečeřela. Jeho autoři, libretista Radek Balaš a hudební skladatel Ondřej Brousek, se inspirovali stejnojmenným, dnes již kultovním filmem Jiřího Brdečky a Oldřicha Lipského.
    Podobně, jako v případě unikátního projektu muzikálu Divotvorný hrnec, i tentokrát se spojí herci Západočeského divadla v Chebu, Činohry Karlovarského městského divadla a členové Karlovarského symfonického orchestru. Na přípravě náročné inscenace se podílí stejný tým,
tedy režisér Zdeněk Bartoš, choreografka Ivana Dukić, autor hudební úpravy Matěj Kroupa nebo korepetitorka Irena Žídková. Tvůrčí sestavu doplňují výtvarníci scény a kostýmů Jan Brejcha
a Andrea Králová. Jediným nováčkem v týmu je tak autor kreseb a animací, známý komiksový tvůrce Dan Černý.   
    A opět se také představí kompletní herecká sestava chebského divadla, ve větších rolích například Petr Batěk, Pavel Marek nebo nová posila souboru Karolina Jägerová. Z karlovarské činohry si v novém muzikálu zahrají a zazpívají Dominick Benedikt, Radek Bár, Lucie Domesová, Barbora Mošnová, Karel Beseda a Jiří Švec.  Ačkoli jsou oba zúčastněné herecké soubory oficiálně činoherními, jejich členové mají nejednu muzikálovou zkušenost. Západočeské divadlo
v Chebu si dokonce již řadu let ve své dramaturgii udržuje linii titulů, v nichž hudba, zpěv a tanec hrají nezastupitelnou roli.
    Slavný film Jiřího Brdečky a Oldřicha Lipského z roku 1977 je především parodií na příběhy
o neohrožených detektivech a jejich všehoschopných protivnících. Tuto rovinu obsahuje muzikálová verze Radka Balaše a Ondřeje Brouska rovněž, navíc ovšem akcentuje fascinaci současného diváka akčností a krvavými horory. Na scéně se tak objeví řada hororových rekvizit, od sekyry v zádech až po tančícího kostlivce. A západočeský Nick Carter je spíše akčním superhrdinou než uhlazeným aristokratem.  Samotná masožravka Adéla je pak monstrum,
které před očima diváků narůstá do nadpřirozených rozměrů, podobně jako zmutované příšery
v béčkových filmech.
    Autoři napsali pro Adélu patnáct originálních písní, které patří v konkurenci naší současné muzikálové produkce ke špičce.  Hudba má švih, swingové tempo, chytlavé melodie.  Bizarně nadsazenou atmosféru secesní Prahy dodají muzikálové Adéle také komiksové kresby Dana Černého.

Adéla ještě nevečeřela
KMD/ sobota 26. listopadu 19:30

Adéla ještě nevečeřela
Adéla ještě nevečeřela


Letošní Noc divadel prožijeme s Karlem IV.  Bude rozmarná, zábavná a dokonce i pikantní. 

    Také letos se Karlovarské městské divadlo zúčastní celoevropské akce, nazvané Noc divadel. Ta se v České republice koná od roku 2013 a jejím cílem je především zviditelnit jednotlivé české scény a dostat je ještě více do povědomí diváků.
V Karlových Varech se to daří báječně, speciálně komponovaný pořad, nazvaný všechny cestou vedou do KMD, se každoročně těší mimořádné přízni publika.
    Tentokrát ovšem nepůjde o tradiční průlet aktuálními inscenacemi Činohry KMD, ale o speciálně komponovaný happening, věnovaný letošnímu 700. výročí narození zakladatele města, Karla IV. Návštěvníci karlovarské Noci divadel se například mohou těšit na scény, které se nevešly do úspěšné inscenace Karel IV. aneb Strasti Otce vlasti. A stanou se také svědky nejednoho zázraku či různých tajemství.  Realizační tým slibuje, že letošní noc bude rozmarná, zábavná a dokonce
i pikantní.  A pozor, začíná již od 19 hodin!

Noc Divadel 2016: Všechny cesty vedou do KMD
Karlovarské městské divadlo - sobota 19. listopadu 19.00

Noc divadel 2016


Divadlo Dagmar připomene osm statečných.     

    Pravidelným hostem každoročního festivalu BestFest je karlovarské Divadlo Dagmar, které vždy uvede některou ze svých aktuálních inscenací.  Tentokrát to budou dvě scénické kompozice. První z nich, nazvaná Anna, je věnovaná ruské básnířce Anně Barkovové, která byla kvůli své tvorbě nucena strávit celých dvacet let v gulagu. V hlavní roli se představí Hana Franková společně
s Magdalénou Hniličkovou.
    Druhá kompozice, Osm statečných, připomene skutečnost, že  s okupaci Československa
v srpnu 1968 rozhodně všichni obyvatelé Sovětského svazu nesouhlasili.  Čtyři dny poté, co došlo
k invazi vojsk Varšavské smlouvy do naší země, se konala na moskevském Rudém náměstí malá demonstrace, jíž se sice zúčastnilo pouze osm statečných, ale ve svém důsledku měla mimořádný historický význam. Aktéři protestu měli v ruce transparenty s různými hesly, například „Ztrácíme naše nejlepší přátele" nebo „Ruce pryč od Československa". Za svoji odvahu však tvrdě zaplatili, již během akce byli odvezeni KGB a šest z nich bylo odsouzeno k několikaletým trestům vězení
a pobytu v pracovních táborech. Známou ruskou básnířku a bojovnici za lidská práva Natálii Gorbaněvskou prohlásili za duševně chorou a byla umístěna do psychiatrické léčebny.
Role osmi statečných vytvořili:  Sabina Vejvodová, Magdaléna Hniličková, Tereza Pachtová, Ondřej Pečený, Martin Jurajda, Jan Hnilička, Jiří Švec a Ladislav Karda.

Divadlo Dagmar: ANNA, Osm statečných
KMD středa 9. listopadu / 19:30

Anna, Osm statečných


 

Youtube Videa

 

Karel IV. aneb Strasti Otce vlasti

Karel IV. aneb Strasti Otce vlasti

PREMIÉRA 14. 5. 2016 v Karlovarském městském divadle

Další informace

 

Činohra Karlovarského městského divadla

1. 9. 2013 - Navštivte naší Činohru Karlovarského městského divadla

Autor: VIFOMEDIA.CZ s.r.o.

Další informace

 

 

 

 

Program březen 14

pátek 7. března 19:30
DIVOTVORNÝ HRNEC

Burton Lane, Edgar Yip Harburg, Fred Saidy

Vstupenky | Více ►

středa 26. března 19:30
PERLY SWINGU 2

Ondřej Havelka a jeho Melody Makers

Vstupenky | Více ►

◄ Předchozí měsíc   |   Další měsíc ►

Statutární město Karlovy Vary

Karlovarský kraj

Facebook