PROGRAM

Zobrazen program na měsíc duben 15 .
Další měsíc ►

středa 1. dubna 11:00
představení pro školy: Jak utopit dr. Mráčka

Západočeské divadlo Cheb
Ve vlhkém pražském domě na břehu Vltavy žije posledních sedm českých vodníků... Víc asi není třeba představovat, zápletka bláznivé komedie je dobře známá. Jak si s filmovými triky, kdy se vodníci mění v ryby a obráceně, poradíme v divadle? Přijďte se podívat!

Hrají: Pavla Janiššová, Petr Vydarený, Pavel Marek, Jarmila Šimčíková, Klára Štěpánková, Eva Navrátilová, Jindřich Kotula, Jindřich Skopec, Tomáš Kolomazník, David Beneš, Petr Batěk, Vladimíra Vítová, Radmila Urbanová, Diana Toniková, Kamil Prachař, Jan Svoboda

Režie: Šimon Dominik

Vstupenky | Více ►

neděle 5. dubna 19:30
Giacomo Puccini: Tosca

Divadlo J. K. Tyla
Pucciniho pátá opera Tosca vznikla podle úspěšné hry francouzského dramatika Victoriena Sardoua a stala se jednou z nejhranějších a divácky nejoblíbenějších oper světového repertoáru. Její příběh se odehrává roku 1800 v Římě. Láska dvou mladých umělců - operní zpěvačky Tosky a malíře Cavaradossiho - je ohrožena, neboť šéf policie Scarpia touží po Tosce. Děje se na pozadí politických událostí v době napoleonských bojů proti Rakousku v Itálii... Koncertní provedení opery v italském originále za účasti předních českých sólistů.

V hlavních rolích: Tosca Ivana Šaková, Cavaradossi Tomáš Černý, Scarpia Dalibor Tolaš

Dirigent: Jiří Štrunc

Vstupenky | Více ►

středa 8. dubna 19:30
William Shakespeare: Othello

Divadlo Pod Palmovkou
Mějte se na pozoru před žárlivostí, můj pane...
Jago, Othellův záludný praporčík, vyvolá ve svém pánovi destruktivní vlnu žárlivosti. Othello pod Jagovým vlivem křivě obviní svoji ženu Desdemonu z nevěry a nakonec ji uškrtí... Slavné Shakespearovo drama, v tomto případě uváděné v kongeniálním překladu Martina Hilského, promlouvá napříč staletími o manipulaci, síle lživé pomluvy, žárlivosti, chorobných ambicích, které dovedou zkazit nebo dokonce zničit lidské životy - a také o lásce, která musí čelit ďábelskému zlu... V roli benátského senátora Brabantia můžete vidět bývalého člena karlovarského souboru Zdeňka Kupku.

Hrají: Ondřej Veselý, Zdeněk Kupka, Jan Teplý, Jan Hušek/ Jan Konečný, Tomáš Dianiška, Ivan Jiřík, Martin Hruška, Jan Konečný/ Jan Hušek, Dušan Sitek, Ondřej Volejník, Radek Valenta, Angelika Sbouli, Lenka Langová, Ivana Wojtylová, Václav Vostarek, Tereza Dočkalová, Filip Bařina, Jáchym Kučera, Martin Vejdělek

Režie: Michal Lang

Vstupenky | Více ►

čvrtek 9. dubna 19:30
Don Miguel Ruiz, Jaroslav Dušek: Čtyři dohody

V rámci spolupráce s panem Jaroslavem Duškem bude opět část vstupného darovaná Nadaci pro transplantace kostní dřeně a občanskému sdružení ANAON.
Ve Čtyřech dohodách odhaluje Don Miguel Ruiz zdroj omezujících názorů, které připravují o radost a vedou ke zbytečnému utrpení. Čtyři dohody, založené na staré toltécké moudrosti, nabízejí silný kód chování, který dokáže rychle proměnit náš život v nový prožitek svobody, opravdového štěstí a lásky. V podstatě říkají - nehřešte slovem, neberte si nic osobně, nevytvářejte si žádné domněnky, dělejte vše, jak nejlépe dovedete... Představení je velmi odlehčené, podané s nadsázkou a velkou mírou improvizace.

Světelný design: Viktor Zborník

V hlavní roli: Jaroslav Dušek, spoluúčinkují: Alan Vitouš a Pjér La Š´éz

Vstupenky | Více ►

pátek 10. dubna 19:30
Don Miguel Ruiz, Jaroslav Dušek: Pátá dohoda

V rámci spolupráce s panem Jaroslavem Duškem bude opět část vstupného darovaná Nadaci pro transplantace kostní dřeně a občanskému sdružení ANAON.
Pokračování knihy moudrosti starých Toltéků. Pátá dohoda nás zavádí do hlubší roviny našeho sebeuvědomování a navrací nás k našemu vrozenému pravému já. Toto pokračování Čtyř dohod, které změnily životy milionům lidí po celém světě, připomíná největší dar, kterým se můžeme obdarovat: svobodu být sám sebou.

Světelný design: Viktor Zborník

V hlavní roli: Jaroslav Dušek, spoluúčinkují: Alan Vitouš a Pjér La Š´éz

Vstupenky | Více ►

pondělí 13. dubna 19:30
Eduardo De Filippo: Filumena Marturano

Agentura Harlekýn
Co všechno musí podstoupit prostá žena, aby dostala k oltáři zhýralého boháče a pro své syny zabezpečila rodinu. Vždyť děti jsou přece děti! A tak se v této komedii s hvězdným obsazením střídají humorné scény s dramatickými. Slavná předloha patří k tomu nejlepšímu z italské tvorby, její nesmrtelnou filmovou adaptaci natočil proslulý režisér Vittorio De Sica pod názvem Manželství po italsku.

Hrají: Simona Stašová, Svatopluk Skopal, Čestmír Gebouský, Jaroslava Pokorná, Radka Filásková, František Skopal, Karel Heřmánek ml. / Jan Ťoupalík, Petr Srna / Michal Čeliš, Libor Hruška / Zdeněk Hruška, Petr Vančura / Václav Legner.

Režie: Zdeněk Kaloč

Vstupenky | Více ►

úterý 14. dubna 19:30
Love in Flames: Irská taneční show

Taneční soubor MERLIN (SK)
Dynamická taneční show nadchne milovníky tance bez rozdílu věku, ale nejenom je... Současný příběh, ve kterém něžná láska čelí nástrahám moderního světa, se odehrává v kulisách podmanivě krásné původní irské hudby. Jak to už v pohádkách bývá, láska a dobro zvítězí a zlo je po právu potrestáno. Charakteristický hudební rytmus, dech beroucí taneční virtuozita tanečníků a sehraného kvalitního souboru, rafinovaná práce nohou a strhující irský step, to vše je plné pozitivní energie, emocí a radosti ze života - tedy ingrediencí, které v dnešní uspěchané době všichni vyhledáváme.

Vstupenky | Více ►

čvrtek 16. dubna 19:30
koncert: Glenn Miller story

Big Band Karlovy Vary
Big Band byl založen v roce 1986. Je složen z profesionálních hudebníků karlovarského regionu a jeho základním repertoárem jsou skladby mistrů swingové hudby Glenna Millera, Dukea Ellingtona, Counta Basieho, Bennyho Goodmanna, George Gershwina aj. Big Band Karlovy Vary a jeho sólisté vystupují pod vedením trombonisty Zdeňka Kráma.                                              

Sólo zpěv: Miroslava Lendělová nebo Marcela Vaculová

Vstupenky | Více ►

sobota 18. dubna 19:30
Paula Vogel: Zlatý časy

Divadlo Radka Brzobohatého
Zlatý časy
je úsměvný příběh o pěti dámách kdysi lehčích mravů, které nepřestal bavit život a které stále mají co dávat a čemu se učit. Každá z nich se laskavě, s humorem a noblesou vyrovnává s přibývajícími lety i novou agresivnější dobou - co je to marketing a jak obstát v ekonomické konkurenci? Přičemž stále vítají své stálé a letité zákazníky... Paula Vogel, nositelka Pulitzerovy ceny, spojuje ve hře nadsázku a smysl pro humor s dojemnými lidskými příběhy. Láska a sex přece kvetou v každém věku!

Hrají: Valérie Zawadská, Světlana Nálepková, Pavlína Mourková, Dagmar Čárová, Hana Sršňová

Režie: Roman Štolpa

Vstupenky | Více ►

pondělí 20. dubna 19:30
William Shakespeare: Antonius a Kleopatra - ČKMD

ČKMD
Příběh o zničující lásce, stravující vášni, odpovědnosti za své činy i za své poklesky, to vše na pozadí velké a patřičně ušpiněné politiky. Jak může obyčejný cit uvrhnout takřka celý známý svět do krutého krveprolití. Jak jsme my muži slabí, pošetilí a ješitní. A ženy marnivé, poživačné a sebestředné... Slavná historická hra je velmi současná a zároveň tolik podobná jinému skvostnému dílu Williama Shakespeara - tragédii Romeo a Julie. Proč studená politická vypočítavost většinou vítězí nad láskou? Dozvíte se v desáté premiéře místní Činohry Karlovarského městského divadla.

Překlad a úprava: Jiří Josek, scéna: Karel Čapek, kostýmy: Dana Hávová, choreografie: Ivana Dukić, hudba: Jiří Šlupka Svěrák, dramaturgie: Petra Kohutová

Hrají: Jan Maléř, Josefina Voverková, František Špaček, Lucie Domesová, Lenka Langová-Ouhrabková a Karel Beseda

Režie: Jiří Seydler

Vstupenky | Více ►

úterý 21. dubna 19:30
Arnošt Goldflam: Komedianti

Divadlo Na Jezerce
Všechno je laskavé. Jako Goldflam. Nová česká komedie o hercích, napsaná podle rodinných reálií hereckého rodu Červíčkových, jehož je principál Divadla Na Jezerce Jan Hrušínský pokrevním pokračovatelem. Svět dávných komediantských kočovných společností, vnímaný v lehce romantizujícím oparu. Nostalgická doba, kdy se za kulturou nejezdilo, ale ona přijela sama. Vkusná zábava, podávaná s očividnou chutí, a znamenité herecké výkony (kritika vyzdvihuje zejména výkon devadesátileté Paní Herečky Věry Kubánkové).   

Hrají: Jan Hrušínský, Miluše Šplechtová, Kristýna Hrušínská, Klára Issová, Rostislav Novák/ Arnošt Goldflam, Petr Vacek, Věra Kubánková, Michal Kern, Václav Liška

Režie: Arnošt Goldflam

Vstupenky | Více ►

středa 22. dubna 9:00,10:30
představení pro školy: Na vlnách vřídla a kumštu - ČKMD

ČKMD
Setkali se spolu Johann Wolfgang Goethe, Ludwig van Beethoven a Sigmund Freud? Ve skutečnosti samozřejmě ne, ale u nás v Karlovarském městském divadle je možné všechno! Prostě se setkali - možná v ráji, možná v pekle - ale ať už tam nebo onde, rozhodně v Karlových Varech. Všichni tři sem rádi jezdili - trochu se léčit, malinko tvořit, společensky se bavit, krapet politikařit, možná trochu milovat, prostě - lázeňsky žít...

Vstupenky | Více ►

čvrtek 23. dubna 19:30
Giuseppe Verdi: Nabucco

Severočeské divadlo
Nejúspěšnější představení Severočeského divadla poslední doby, které sklidilo četné úspěchy nejen v České republice, ale i v zahraničí. Vášnivá a stále silná Verdiho hudba vypráví biblický příběh o utiskovaném židovském národu a jeho osvobození z babylonského zajetí, sbor Židů v této opeře patří k nejkrásnějším sborům celé operní literatury. Atraktivní kostýmy, scéna a celkové zpracování uspokojí i toho nejnáročnějšího milovníka oper.

Obsazení: Nabucco Nikolaj Někrasov, Ismael Milan Vlček, Zachariáš Serguei Nikitine, Abigail Valeria Vaygant, Fenena Barbora Kadlčíková / Lenka Schützová-Jarolímková, Velekněz Petr Matuszek, Abdallo Tomáš Brázda, Anna Anna Klamo, Kněžky Elena Mazanova - Simona Christianová / Natalia Vasina - Jana Jandorová, Vojáci Vladimír Gončarov / Róbert Kiráy / Roberts Skujenieks / Milan Bednář / Marek Bobošík / Filip Rybár

Dirigent: Miloš Formáček 

Režie: Martin Dubovic

Vstupenky | Více ►

sobota 25. dubna 15:00
Krajská postupová přehlídka scénického tance: Tanec, tanec 2015

NoTa  Plzeň - host přehlídky

ZŠ a ZUŠ Karlovy Vary
KRAJSKÁ POSTUPOVÁ PŘEHLÍDKA SCÉNICKÉHO TANCE MLÁDEŽE A DOSPĚLÝCH

Za finanční podpory Města Karlovy Vary a finančního přispění Ministerstva kultury ČR.

Jevištní prostory Karlovarského městského divadla přivítají neprofesionální taneční soubory scénického tance z Karlovarského a Plzeňského kraje. Sobotní taneční odpoledne představí divákům choreografie, které se budou ucházet o postup do celostátního kola přehlídky scénického tance. Jako host přehlídky se tentokrát v Karlových Varech představí soubor NoTA Plzeň se svou choreografií Ženské otázky.

Vstupenky | Více ►

neděle 26. dubna 15:00
Ulrich Hub: V osm u archy

Západočeské divadlo Cheb
Potopa světa se blíží, bílá holubice pomáhá Noemovi zorganizovat záchrannou misi a dva tučňáci se rozhodnou propašovat na palubu ještě třetího kamaráda. Podaří se jim to? A co až doplují? A jak to vůbec celé Bůh zamýšlel? Vtipnou a nápaditou bajku kombinovanou s groteskou pro všechny děti a jejich rodiče i prarodiče uvedli v Chebu v české premiéře.

Hrají: Tomáš Kolomazník, Radmila Urbanová, David Beneš, Klára Štěpánková, Pavel Marek

Na klavír doprovází Lucie Marková

Režie: Zdeněk Bartoš

Vstupenky | Více ►

pondělí 27. dubna 10:00
představení pro seniory a studenty: Antonius a Kleopatra - ČKMD

ČKMD
Příběh o zničující lásce, stravující vášni, odpovědnosti za své činy i za své poklesky, to vše na pozadí velké a patřičně ušpiněné politiky. Jak může obyčejný cit uvrhnout takřka celý známý svět do krutého krveprolití. Jak jsme my muži slabí, pošetilí a ješitní. A ženy marnivé, poživačné a sebestředné... Slavná historická hra je velmi současná a zároveň tolik podobná jinému skvostnému dílu Williama Shakespeara - tragédii Romeo a Julie. Proč studená politická vypočítavost většinou vítězí nad láskou? Dozvíte se v desáté premiéře místní Činohry Karlovarského městského divadla.

V titulních rolích Jan Maléř a Josefína Voverková, dále hrají František Špaček, Lucie Domesová, Lenka Langová-Ouhrabková a Karel Beseda

Režie: Jiří Seydler

Vstupenky | Více ►

úterý 28. dubna 19:30
Koncert: The Backwards (Beatles revival)

Kapela The Backwards je jedním z nejlepších Beatles revivalů na světě, o čemž svědčí i dvojnásobné vítězství na prestižním Beatlefestu v New Yorku v letech 1998 a 2003. Působivá hudebně-vizuální show potěší každého beatlemaniaka - průřez tvorbou slavných „Brouků" od nesmělých koncertních začátků až po období studiových úspěchů posledních let tvorby. Uslyšíte mimo jiné skladby, které nikdy nebyly uvedeny na veřejnosti. Backwards se představí v barevných uniformách a nových stylových kostýmech.

Účinkují: Dalibor Štroncer (John Lennon) - doprovodná kytara
Miroslav Džunko
(Paul McCartney) - basová kytara
František Suchanský
(George Harrison) - sólová kytara
Daniel Škorvaga
(Ringo Starr) - bicí

Vstupenky | Více ►

Zobrazen program na měsíc duben 15 .
Další měsíc ►

 

« zpět na Aktuálně

 

 

Program duben 15

sobota 25. dubna 15:00
Tanec, tanec 2015

Krajská postupová přehlídka scénického tance

Vstupenky | Více ►

Další měsíc ►

Darkové poukázky

virtual

Facebook