PROGRAM

Zobrazen program na měsíc září 16 .
Další měsíc ►

pátek 2. září 20:00
Nádvoří hradu Loket: Karel IV. aneb Strasti Otce vlasti

Představení bude odehráno na Nádvoří hradu Loket.

Činohra KMD
I Karel IV., ač monarcha, je pouhý člověk... Vládne pro větší slávu Boží a chce Evropu sjednotit z jejího středu - tedy z Čech - a usiluje o to z místa, kde si léčí zraněné stehno - tedy z loketského hradu, který je plný vzpomínek na jeho matku Elišku Přemyslovnu. V nejlepším věku, lehce po čtyřicítce, dosáhl zdánlivě všeho, co si muž může přát - je císařem římským a potřetí se oženil s o dvacet let mladší Annou Svídnickou. Jenomže! Aby vše bylo, jak mu ambice velí, potřebuje ještě dvě věci: legendu, která by šířila mezi lidem slávu jeho i jeho skutků - a samozřejmě následníka trůnu... Komediální příběh o Karlovi IV., objevení karlovarského vřídla a početí Karlova syna Václava je první částí dlouhodobého projektu inscenací o historii i současnosti Karlovarského kraje.

Hrají: Aleš Háma / Martin Jurajda, Viktor Braunreiter, František Špaček, Alexandra Ptáčková, Lucie Domesová, Tereza Kostková/ Lucie Domesová, Radek Bár, Magdaléna Hniličková/ Tereza Pachtová, Martin Jurajda/ Jiří Švec

Režie: Jiří Seydler

Vstupenky | Více ►

neděle 4. září 14:00
7. Minifestival Pohádkové září

Zahájení dětské podzimní sezóny před budovou Karlovarského městského divadla s účastí loupežníka Rumcajse, Sněhové královny, princezny, draků a jiných pohádkových postav.

Herci Docela velkého divadla v kostýmech předvedou ukázky z pohádky a průvodem přes lázeňské území budou zvát všechny na představení, které začíná v 15.00 hodin.

 

Vstupenky | Více ►

neděle 4. září 15:00
Jana Galinová: Loupežník Rumcajs

Docela velké divadlo
Slavné pohádkové příběhy jičínského ševce a jeho přátel autora Václava Čtvrtka pro činohru zdramatizovala Jana Galinová. Písničky napsal Jan Turek, autory scény jsou Jurij Galin a malířka Sylva Prchlíková, kostýmy inspirované Pilařovými ilustracemi navrhla Dagmar Březinová, choreografie Dana Morávková.

Hrají: Petr Erlitz, Zuzana Bartošová, Lenka Lavičková, Jan Bouše, Lucie Randáková, Lukáš MasárPetr Kozák, Jana   Galinová  a  Ivan Vlasák.

Režie: Jurij Galin

Vstupenky | Více ►

středa 7. září 18:00
Folklorní král Moravy slaví 70 let na jevišti!: Jožka Černý s Cimbálovou muzikou GRACIA

AMFORA
Folklorní král Moravy slaví 70 let na jevišti!

Je zpěvákem, který zpívá melodie předávané z generace na generaci. Prodal přes milion hudebních nosičů. Některé písně se v jeho podání staly legendou - Za tú horú, za vysokú, Když sem šel z Hradišťa. Kromě toho, že s cimbálovou muzikou nazpíval stovky písní, má v repertoáru i obrovské šlágry dechové hudby, jako Nedaleko od Trenčína, Okolo Seče, Břeclavská kasárňa a mnoho jiných.

Účinkují: Cimbálová muzika GRACIA, Ludmila Malhocká a Petr Salava jako moderátor.

Vstupenky | Více ►

čvrtek 8. září 19:30
Rob Becker: Caveman

POINT s.r.o.
Máte chuť se rozesmát až k slzám?? Přijďte se podívat na slavnou one man show o tom, co dělá muže mužem a ženu ženou, o rozdílech mezi námi, o lásce, partnerství a vtipně utajených kvalitách obou pohlaví. Caveman je nejen obhajobou jeskynního muže, ale hlavně obhajobou inteligentního humoru. Dlouho u nás nevídanou!

Hraje: Jakub Slach

Režie: Patrik Hartl

 

Vstupenky | Více ►

pátek 9. září 19:30
Tracy Letts: Zabiják Joe

Divadlo Kalich
Tarantinovská komedie, která vás bude překvapovat od začátku do konce. Černý humor a atmosféra americké chudinské kolonie jsou základními prvky nesmírně vtipné a zároveň nervy drásající hry. Osciluje mezi komedií, sociálním dramatem, antickou tragédií a groteskní parodií, na jednu stranu dokáže rozesmát a pobavit a na stranu druhou také leccos vypovědět o době a společnosti, ve které žijeme. Přijďte se podívat na jednu povedenou rodinku a k čemu povede její svérázný nápad, jak zatočit s dluhy...

Hrají: Igor Chmela, Ivana Jirešová, Marek Taclík, Ivan Lupták, Anna Fialová

Režie: Petr Svojtka

Vstupenky | Více ►

sobota 10. září 19:30
Eduardo Rovner: Vrátila se jednou v noci

Agentura Harlekýn (převzaté představení Divadla Na Vinohradech Praha)
Starý mládenec Manuel každý týden chodí ke hrobu své matky a vypráví jí, co nového se mu přihodilo. Když jí jednoho dne oznámí, že se konečně chystá oženit, jeho matka Fanny po deseti letech „odpočinku v pokoji" vstane z hrobu, aby na situaci osobně dohlédla a nevěstu si proklepla. A jelikož syn je jediný, kdo matku vidí a slyší, spouští se řetězec komických situací, nedorozumění, záměn a zmatků.

Hrají: Václav Vydra, Libuše Švormová, Jana Malá, Libor Hruška, Martin Zahálka, Marcela Peňázová/ Kateřina Seidlová, Ladislav Trojan/ Miloš Hlavica/ Bořík Procházka

Režie: Radovan Lipus

Vstupenky | Více ►

neděle 11. září 14:00
Martin Klásek, Ondřej Lážnovský: Hurvínkovo přání

Divadlo Spejbla a Hurvínka
Být malým klukem Hurvínka nebaví! Musí poslouchat taťuldu, a když ho ještě ke všemu pokladní nepustí do kina na premiéru jeho nejoblíbenějšího filmového hrdiny, protože je ještě malý, má toho dost. Bloumá nešťastně prázdnou pasáží, když uslyší písničku starého flašinetáře. Kde se tu tak najednou vzal? Jak se ukáže, není to jen tak obyčejný flašinetář, ale kouzelný dědeček, který může Hurvínkovi splnit přání. Hurvínek nemusí dlouho přemýšlet, přeje si být VELKÝ! Jestli se mu jeho přání vyplní a v dospělém těle bude tak šťastný, jak očekával, to prozradí tato pohádka.

Režie: Ondřej Lážnovský, Martin Klásek

Vstupenky | Více ►

neděle 11. září 16:30
Martin Klásek, Ondřej Lážnovský: Hurvínkovo přání

Divadlo Spejbla a Hurvínka
Být malým klukem Hurvínka nebaví! Musí poslouchat taťuldu, a když ho ještě ke všemu pokladní nepustí do kina na premiéru jeho nejoblíbenějšího filmového hrdiny, protože je ještě malý, má toho dost. Bloumá nešťastně prázdnou pasáží, když uslyší písničku starého flašinetáře. Kde se tu tak najednou vzal? Jak se ukáže, není to jen tak obyčejný flašinetář, ale kouzelný dědeček, který může Hurvínkovi splnit přání. Hurvínek nemusí dlouho přemýšlet, přeje si být VELKÝ! Jestli se mu jeho přání vyplní a v dospělém těle bude tak šťastný, jak očekával, to prozradí tato pohádka.

Režie: Ondřej Lážnovský, Martin Klásek

Vstupenky | Více ►

pondělí 12. září 19:30
Petr Iljič Čajkovskij: Labutí jezero

Severočeské divadlo (Ústí nad Labem)
Jeden z nejslavnějších a nejznámějších klasických baletních titulů. Severská legenda o dívce Odettě proměněné v labuť inspirovala P. I. Čajkovského k napsání lyrické melodické hudby, která se stala vzorovou ukázkou vrcholného hudebního romantismu. Dílo získalo svou nesmrtelnost také díky původním dochovaným choreografickým pasážím Mariuse Petipy a Lva Ivanova. Od jejich časů představuje Labutí jezero pro každou novou generaci sólistů a pro celé soubory vzrušující výzvu k prezentaci vrcholné taneční virtuozity. V rolích Odetty-Odilie a Prince vystoupí sólisté baletu Margarita Pleškova a Vladimír Gončarov.

Účinkují: sólisté, balet a orchestr Severočeského divadla (Ústí nad Labem)
Choreografie: Lev Ivanov, Marius Petipa, Vladimír Nečas

Dirigent: Tvrtko Karlovič/ Milan Kaňák

Režie: Vladimír Nečas

Vstupenky | Více ►

středa 14. září 19:30
Ray Cooney, John Chapman: Do ložnice vstupujte jednotlivě!

Divadelní společnost Háta
Bláznivá komedie, plná suchého anglického humoru. I prostorná exkluzivní ložnice s velikou kruhovou postelí může být náhle těsná... Philip a Joan hodlají strávit večer mimo domov - a do jejich bytu míří nezávisle na sobě a za jasným účelem Philipův kolega, Joanina kamarádka a bytový architekt, který sice má byt zvelebovat, ale rozhodl se ho využít zcela jinak. Kolotoč zastíracích manévrů, nedorozumění a záměn osob se může roztočit naplno...

Hrají: Mahulena Bočanová/ Kamila Špráchalová, Lukáš Vaculík, Pavel Nečas/ Martin Zounar, Monika Absolonová/ Adéla Gondíková/ Kateřina Lojdová, Jana Birgusová/ Sandra Černodrnská, Filip Tomsa, Zbyšek Pantůček/ Martin Sobotka, Ivana Andrlová/ Olga Želenská, Jana Zenáhlíková/ Vlasta Žehrová

Režie: Antonín Procházka

Vstupenky | Více ►

neděle 18. září 15:00
Dětská show Václava Upíra Krejčího: paParáda

paParáda je moderovaná dětská show, vycházející ze stejnojmenného televizního pořadu.  Komik, herec a mim Václav Upír Krejčí má dlouholeté zkušenosti s živým dětským publikem, umí ho oslovit a nenásilnou a přesvědčivou formou, pomocí chytrého humoru, pohádek, her a soutěží, mu sdělit podstatné, zvláště výchovné skutečnosti. Přitom se nejedná o vymývání dětských mozečků, ale o kultivovanou zábavu. „Možná proto, že dětem bych nechtěl z jeviště nabídnout nic, co bych nenabídl vlastním," podotýká v této souvislosti Václav Upír Krejčí.

Účinkuje: Václav Upír Krejčí

Vstupenky | Více ►

úterý 20. září 19:30
Patrik Hartl: Vysavač

Studio DVA
Bohumil Klepl v jedinečné komediální one man show o zamilovaném uklízeči z nákupního centra. Máte chuť nechat si vysát každodenní starosti z hlavy? Přijďte se podívat na tuto romantickou komedii plnou vtipných eskapád, neuvěřitelných hrdinských kousků, trapných nárazů na držku a snění. Patrik Hartl, autor hitu Hvězda s Evou Holubovou a režisér nejúspěšnější české one man show Caveman, představuje výjimečný komediální talent Bohumila Klepla v osvěžujícím milostném příběhu, který vás zaručeně příjemně naladí.

Hraje: Bohumil Klepl

Režie: Patrik Hartl

Vstupenky | Více ►

středa 21. září 19:30
koncert: Glenn Miller Story

Big Band Karlovy Vary
Big Band byl založen v roce 1986. Je složen z profesionálních hudebníků karlovarského regionu a jeho základním repertoárem jsou skladby mistrů swingové hudby Glenna Millera, Dukea Ellingtona, Counta Basieho, Bennyho Goodmanna, George Gershwina aj. Big Band Karlovy Vary a jeho sólisté vystupují pod vedením trombonisty Zdeňka Kráma.                                             

Sólo zpěv: Miroslava Lendělová nebo Marcela Vaculová

foto: Ingrid Ahneova

Vstupenky | Více ►

pátek 23. září 19:30
Geraldine Aron: Můj báječný rozvod

Filmová a Divadelní Agentura Praha
Můj báječný rozvod
je velice laskavá komedie, kterou irská autorka věnovala všem, kteří nikoli vlastní vinou zůstali sami. Všechny postavy vytváří Eliška Balzerová. Když autorka Geraldine Aron navštívila premiéru ve Viole, nešetřila na adresu české protagonistky slovy chvály. A milují ji i karlovarští diváci - dosavadní uvedení v Karlovarském městském divadle byla beznadějně vyprodána.

Účinkuje: Eliška Balzerová

Režie: Jana Kališová

Vstupenky | Více ►

neděle 25. září 15:00
Dana Bartůňková: O Šípkové Růžence

Divadelní společnost Julie Jurištové
V jedné zemi za devatero horami a devatero řekami se v království krále Ctirada narodí princezna Růženka. Přizvané sudičky dají Růžence do vínku moudrost, krásu a štěstí. Ale sudička, která nebyla pozvána, vyřkne nad Růženkou zlou kletbu. Podaří se princi Janovi a jeho sluhovi Jakubovi zrušit neblahou věštbu a princeznu Růženku od kletby osvobodit? Vždyť přece láska, ta všechno překoná, láska je silnější než zlo.

Hrají: Julie Jurištová, Libor Jeník, Jiří Krejčí, Aleš Kubát, Michal Dadura, Veronika Baldriánová

Režie: Dana Bartůňková

Vstupenky | Více ►

pondělí 26. září 19:30
Galakoncert operetních melodií...

Festivalový orchestr Petra Macka
Festivalový orchestr, složený z předních profesionálních umělců ze severních Čech a Prahy, s cílem obohatit domácí hudební život a propagovat také české hudební umění v zahraničí. Hraje nejslavnější operetní melodie a evergreeny Franze Lehára, Johanna Strausse, Emmericha Kálmána, Oskara Nedbala a dalších a za poměrně krátkou dobu již doprovázel velký počet slavných umělců. Jeho zakladatel Petr Macek je dirigentem, kontrabasistou, uměleckým vedoucím i moderátorem tohoto tělesa.

Účinkují: Venuše Dvořáková - sólistka opery DJKT Plzeň, Roman Krebs - tenor, sólista opery DJKT Plzeň, Petr Matuszek - bas, sólista opery Severočeského divadla

Vstupenky | Více ►

Zobrazen program na měsíc září 16 .
Další měsíc ►

 

« zpět na Aktuálně

 

 

Program září 16

neděle 18. září 15:00
paParáda

Dětská show Václava Upíra Krejčího

Vstupenky | Více ►

Další měsíc ►

Statutární město Karlovy Vary

Karlovarský kraj

Facebook