PROGRAM

Zobrazen program na měsíc leden 17 .
Další měsíc ►

neděle 1. ledna 19:30
slavnostní novoroční koncert: Světem operety

Johann Strauss orchestr (Vídeň-Coburg)

Pojďme společně oslavit Nový rok 2017 s Johann Strauss orchestrem a jeho sólisty: sopranistkou Luisou Albrechtovou, tenorem Jaroslavem Kovacsem, vedoucím orchestru a houslistou Jiřím Preisingerem z německého Coburgu a dirigentem Klausem Straube z německého Augsburgu. Nechme se unášet nejkrásnějšími melodiemi a áriemi z nejslavnějších operet, jako jsou Netopýr, Cikánský baron, Hraběnka Marica, Čardášová princezna, Země úsměvů, Veselá vdova a dalšími skladbami krále valčíků Johanna Strausse, Franze Lehára, Emmericha Kalmána, karlovarského rodáka Josefa Labitzkého, Karla Komzáka, Josefa Lannera a dalších. V druhé polovině koncertu se přesuneme na americký kontinent a uslyšíme slavné muzikálové evergreeny. V orchestrálních skladbách novoročního koncertu objevíte nejen výstřely loupežníků, výbuchy lahví šampaňského či zvuky karlovarského vřídla. Na slavnostním večeru nebude chybět ani  Radeckého pochod od Johanna Strausse otce, který celý Novoroční koncert slavnostně ukončí.

Vstupenky | Více ►

čvrtek 5. ledna 19:30
Jiří Seydler: Karel IV. aneb Strasti Otce vlasti

Činohra KMD
I Karel IV., ač monarcha, je pouhý člověk... Vládne pro větší slávu Boží a chce Evropu sjednotit z jejího středu - tedy z Čech - a usiluje o to z místa, kde si léčí zraněné stehno - tedy z loketského hradu, který je plný vzpomínek na jeho matku Elišku Přemyslovnu. V nejlepším věku, lehce po čtyřicítce, dosáhl zdánlivě všeho, co si muž může přát - je císařem římským a potřetí se oženil s o dvacet let mladší Annou Svídnickou. Jenomže! Aby vše bylo, jak mu ambice velí, potřebuje ještě dvě věci: legendu, která by šířila mezi lidem slávu jeho i jeho skutků - a samozřejmě následníka trůnu... Komediální příběh o Karlovi IV., objevení karlovarského vřídla a početí Karlova syna Václava je první částí dlouhodobého projektu inscenací o historii i současnosti Karlovarského kraje.

Hrají: Aleš Háma/ Martin Jurajda, Viktor Braunreiter, František Špaček, Alexandra Ptáčková/ Eliška Malíková, Lucie Domesová, Tereza Kostková/ Lucie Domesová, Radek Bár, Magdaléna Hniličková/ Tereza Pachtová, Martin Jurajda/ Jiří Švec

Režie: Jiří Seydler

Vstupenky | Více ►

pátek 6. ledna 19:30
koncert: Glenn Miller Story

Big Band Karlovy Vary
Big Band byl založen v roce 1986. Je složen z profesionálních hudebníků karlovarského regionu a jeho základním repertoárem jsou skladby mistrů swingové hudby Glenna Millera, Dukea Ellingtona, Counta Basieho, Bennyho Goodmanna, George Gershwina aj. Big Band Karlovy Vary a jeho sólisté vystupují pod vedením trombonisty Zdeňka Kráma.                                             

Sólo zpěv: Miroslava Lendělová nebo Marcela Vaculová

foto: Ingrid Ahneova

Vstupenky | Více ►

pondělí 9. ledna 19:30
P. Fiala, J. Dvořák: S pydlou v zádech

Divadelní společnost Josefa Dvořáka
Komedie S Pydlou v zádech měla premiéru v Divadle Semafor 4. 6. 1981 a dočkala se téměř pěti set repríz. Legendární inscenace se vrací zpět na divadelní prkna - a s ní postavička prostého lidového chytráka, který se zaplétá v šachové partii mocných. Poskytuje vynikajícímu Josefu Dvořákovi prostor pro řadu brilantních klaunských čísel. Staví na jeho svérázném humoru, na jeho umění vytěžit z každé situace přesně to, co se od něj žádá. Je tak trochu Švejkem i Donem Quijotem. Ale baví královsky, a to se počítá! 

Hrají: Josef Dvořák, Markéta Hrubešová, Rostislav Trtík, Karel Gult, Dagmar Schlerová

Režie: Josef Dvořák                                                      

Vstupenky | Více ►

čvrtek 12. ledna 08:30
představení pro školy: Tárajko a Popletajka

Agentura Pro-staff, s.r.o.
Poznejte dva nerozlučné přátele ze země Pohádkovo, kteří procestovali celý svět, až přišli i k nám. Zažijete s nimi kopec zábavy a budete cestovat  z pohádky do pohádky. Možná se setkáte s Mimoni, Shrekem a princeznou Fionou, lvem Alexem a dalšími pohádkovými postavičkami.

Hrají: Lenka Vargová, Marek Šmied

Režie: Róbert Černák

Vstupenky | Více ►

čvrtek 12. ledna 10:00
představení pro školy: Tárajko a Popletajka

Agentura Pro-staff, s.r.o.
Poznejte dva nerozlučné přátele ze země Pohádkovo, kteří procestovali celý svět, až přišli i k nám. Zažijete s nimi kopec zábavy a budete cestovat  z pohádky do pohádky. Možná se setkáte s Mimoni, Shrekem a princeznou Fionou, lvem Alexem a dalšími pohádkovými postavičkami.

Hrají: Lenka Vargová, Marek Šmied

Režie: Róbert Černák

Vstupenky | Více ►

pátek 13. ledna 19:30
Willy Russell: Shirley Valentine

Divadlo Rokoko a Agentura FDA
One woman show Simony Stašové. Bravurní komedie o hledání vlastní identity z dílny známého britského komediografa Willyho Russella, jehož muzikál Pokrevní bratři obletěl celý svět. Je určena nejen ženám středního věku, které pomalu ztrácejí životní elán, ale i všem divákům, kteří mají rádi dobrou zábavu. Herečka ztvárňuje Shirley, ale zároveň všechny postavy jejího mikrosvěta. Hra získala řadu cen, třeba Cenu Laurence Oliviera za nejlepší komedii a cenu TONY za nejlepší hru.

Hraje: Simona Stašová

Režie: Zdeněk Kaloč

Vstupenky | Více ►

neděle 15. ledna 15:00
Božena Šimková: Jak se krotí princezna

Divadelní agentura Praha
Zkrotit princeznu není jen tak, zvláště když jí tatínek král všechno dovolí a splní každý její rozmar. K snídani zmrzlinu, na každou procházku nové šaty, každý den narozeniny a k nim krásný dárek... Jak pak princeznu naučit, že si nikdo nemůže dělat, co chce, že vytahovat se nad ostatní je hloupé a že nic neumět a ani nechtít umět je směšné? A může se to vůbec podařit?

Hrají: Pavla Drtinová/ Kateřina Jačková, Zdeněk Košata/Tomáš Racek, Vanda Švarcová/Jarmila Vychodilová, Milada Bednářová

Režie: Miroslav Pokorný

Vstupenky | Více ►

pondělí 16. ledna 19:30
Patrik Hartl: Hvězda

Studio Dva
Původní česká one woman show věnovaná Evě Holubové. Komedie o fiktivní seriálové herečce se odehrává během nejdivočejšího týdne jejího života. Hvězda s humorem odkrývá zákulisí českého showbyznysu a s nadhledem líčí osobní problémy neznámé herečky, která po pětatřiceti letech u oblastního divadla nečekaně zazáří v televizním seriálu.

Hraje: Eva Holubová

Režie: Patrik Hartl

Vstupenky | Více ►

středa 18. ledna 19:30
R. Cooney, J. Chapman: Do ložnice vstupujte jednotlivě!

Divadelní společnost Háta
Bláznivá komedie, plná suchého anglického humoru. I prostorná exkluzivní ložnice s velikou kruhovou postelí může být náhle těsná... Philip a Joan hodlají strávit večer mimo domov - a do jejich bytu míří nezávisle na sobě a za jasným účelem Philipův kolega, Joanina kamarádka a bytový architekt, který sice má byt zvelebovat, ale rozhodl se ho využít zcela jinak. Kolotoč zastíracích manévrů, nedorozumění a záměn osob se může roztočit naplno...

Hrají: Mahulena Bočanová/ Kamila Špráchalová, Lukáš Vaculík, Pavel Nečas/ Martin Zounar, Monika Absolonová/ Adéla Gondíková/ Kateřina Lojdová, Jana Birgusová/ Sandra Černodrnská, Filip Tomsa, Zbyšek Pantůček/ Martin Sobotka, Ivana Andrlová/ Olga Želenská, Jana Zenáhlíková/ Vlasta Žehrová

Režie: Antonín Procházka

Vstupenky | Více ►

čvrtek 19. ledna 19:30
Galakoncert operetních melodií...

Festivalový orchestr Petra Macka
Festivalový orchestr, složený z předních profesionálních umělců ze severních Čech a Prahy, s cílem obohatit domácí hudební život a propagovat také české hudební umění v zahraničí. Hraje nejslavnější operetní melodie a evergreeny Franze Lehára, Johanna Strausse, Emmericha Kálmána, Oskara Nedbala a dalších a za poměrně krátkou dobu již doprovázel velký počet slavných umělců. Jeho zakladatel Petr Macek je dirigentem, kontrabasistou, uměleckým vedoucím i moderátorem tohoto tělesa.

Účinkují: Venuše Dvořáková - sólistka opery DJKT Plzeň, Roman Krebs - tenor, sólista opery DJKT Plzeň, Petr Matuszek - bas, sólista opery Severočeského divadla

Vstupenky | Více ►

pondělí 23. ledna 19:30
Jaroslav Sypal: Zítra to roztočíme, Jaroušku!

Agentura Snů
Manželé Evženie a Jaroušek Hádaví jsou nesmiřitelní rivalové. Neexistuje nic, na co by měli stejný názor. Jsou jako oheň a voda. Do jejich „hádavého života" nečekaně vstoupí dr. Párátko s nabídkou, aby se zúčastnili nové reality show. Ten, kdo toho druhého přistihne během měsíce při nevěře,  získá tučnou odměnu. Mezi manželi se rozpoutá  nelítostný souboj, plný komických situací. Hudební komedie o tom, co všechno jsou lidé schopni udělat pro peníze.  

Hrají: Kateřina Kornová, Jaroslav Sypal, Martin Maxa, Michal Roneš/ Michal Holán , Petr Jančařík, Josef Mladý, Eva Hráská, Helena Langerová/ Veronika Poláčková, Libor Petrů/ Jan Jiterský

Režie: Jaroslav Sypal

Vstupenky | Více ►

úterý 24. ledna 19:30
Petr Iljič Čajkovskij: Labutí jezero

Severočeské divadlo (Ústí nad Labem)
Jeden z nejslavnějších a nejznámějších klasických baletních titulů. Severská legenda o dívce Odettě proměněné v labuť inspirovala P. I. Čajkovského k napsání lyrické melodické hudby, která se stala vzorovou ukázkou vrcholného hudebního romantismu. Dílo získalo svou nesmrtelnost také díky původním dochovaným choreografickým pasážím Mariuse Petipy a Lva Ivanova. Od jejich časů představuje Labutí jezero pro každou novou generaci sólistů a pro celé soubory vzrušující výzvu k prezentaci vrcholné taneční virtuozity. V rolích Odetty-Odilie a Prince vystoupí sólisté baletu Margarita Pleškova a Vladimír Gončarov.

Účinkují: sólisté, balet a orchestr Severočeského divadla (Ústí nad Labem)
Choreografie: Lev Ivanov, Marius Petipa, Vladimír Nečas

Dirigent: Tvrtko Karlovič/ Milan Kaňák

Režie: Vladimír Nečas

Vstupenky | Více ►

středa 25. ledna 19:30
Marek Vašut: Káťa a krokodýl aneb 50 let v šoubyznysu

Oskar Hahn Agency s.r.o.
Svůj první film natočil Marek Vašut před půl stoletím. Nevěříte? Přijďte si s ním popovídat! Zveme na besedu s hercem, který podle svých vlastních slov nikdy nenapíše paměti a slibuje, že příští podobnou akci uspořádá za 50 let! Nenechte si proto ujít jedinečnou (s největší pravděpodobností poslední) šanci setkat se s ním naživo.

Účinkuje: Marek Vašut

Vstupenky | Více ►

pátek 27. ledna 19:30
John Murrell: Božská Sarah

Divadlo Kalich
Silnou a působivou hrou Božská Sarah o posledním létu světově proslulé herečky a vyhlášené skandalistky Sarah Bernhardtové si herecká legenda Iva Janžurová plní dlouholetý profesní sen. K jeho uskutečnění jí napomáhá režisérka Alice Nellis - spolupracují jen krátký čas poté, co s velkým úspěchem uvedly ve Stavovském divadle Audienci u královny. A všichni recenzenti se shodují - nejde tady o pouhou hereckou exhibici, ale o dokonalé splynutí s rolí, které je zároveň zcela osobní výpovědí - a Sarah podle Janžurové představuje především důkaz hereckého mistrovství. 

Hrají: Iva Janžurová, Kryštof Hádek/ Igor Orozovič

Režie: Alice Nellis

Vstupenky | Více ►

pondělí 30. ledna 10:00
představení pro školy: Adéla ještě nevečeřela

KOPRODUKCE ZÁPADOČESKÉHO DIVADLA V CHEBU, KARLOVARSKÉHO MĚSTSKÉHO DIVADLA A KARLOVARSKÉHO  SYMFONICKÉHO ORCHESTRU
Muzikál pro celou rodinu podle slavné filmové komedie. Neporazitelný soukromý detektiv Nick Carter přijíždí do Čech pomoci místní policii s případem. Podaří se mu překazit ďábelské plány zločinného hraběte von Kratzmar a zachránit květ nevinnosti líbezné Květušky? Navazujeme na Divotvorný hrnec, půjde totiž opět o chebsko-karlovarskou koprodukci. Vedle herců spolupracujících s Karlovarským městským divadlem uvidíte a hlavně uslyšíte Karlovarský symfonický orchestr, který bude produkci živě doprovázet!

Hrají: Dominick Benedikt, Radek Bár, Petr Batěk, Pavel Marek, Karolína Jägerová, Vuk Čelebić, Jarmila Šimčíková/ Lucie Domesová, Jindřich Skopec/ Karel Beseda, Miroslav Sabadin, Pavla Janiššová, Vladimíra Vítová, Barbora Mošnová, David Beneš, Jiří Švec, Pavel Richta, Radmila Urbanová, Daniela Šišková

Režie: Zdeněk Bartoš

Vstupenky | Více ►

pondělí 30. ledna 19:30
J. Brdečka, O. Lipský, R. Balaš, O. Brousek: Adéla ještě nevečeřela

KOPRODUKCE ZÁPADOČESKÉHO DIVADLA V CHEBU, KARLOVARSKÉHO MĚSTSKÉHO DIVADLA A KARLOVARSKÉHO  SYMFONICKÉHO ORCHESTRU
Muzikál pro celou rodinu podle slavné filmové komedie. Neporazitelný soukromý detektiv Nick Carter přijíždí do Čech pomoci místní policii s případem. Podaří se mu překazit ďábelské plány zločinného hraběte von Kratzmar a zachránit květ nevinnosti líbezné Květušky? Navazujeme na Divotvorný hrnec, půjde totiž opět o chebsko-karlovarskou koprodukci. Vedle herců spolupracujících s Karlovarským městským divadlem uvidíte a hlavně uslyšíte Karlovarský symfonický orchestr, který bude produkci živě doprovázet!

Hrají: Dominick Benedikt, Radek Bár, Petr Batěk, Pavel Marek, Karolína Jägerová, Vuk Čelebić, Jarmila Šimčíková/ Lucie Domesová, Jindřich Skopec/ Karel Beseda, Miroslav Sabadin, Pavla Janiššová, Vladimíra Vítová, Barbora Mošnová, David Beneš, Jiří Švec, Pavel Richta, Radmila Urbanová, Daniela Šišková

Režie: Zdeněk Bartoš

Vstupenky | Více ►

Zobrazen program na měsíc leden 17 .
Další měsíc ►

 

« zpět na Aktuálně

 

 

Program leden 17

pondělí 30. ledna 19:30
Adéla ještě nevečeřela

J. Brdečka, O. Lipský, R. Balaš, O. Brousek

Vstupenky | Více ►

Další měsíc ►

Statutární město Karlovy Vary

Karlovarský kraj

Facebook