PROGRAM

Zobrazen program na měsíc březen 17 .
Další měsíc ►

středa 1. března 19:30
koncert: Věra Špinarová a Adam Pavlík band

Jedna z nejvýraznějších osobností českého popu a rocku, rodačka z Pohořelic u Brna Věra Špinarová vystoupí s novým exkluzivním koncertním programem pro rok 2017. Pro svůj nenapodobitelný sytý hlas i pro temperamentní a vitální vystupování na koncertech patří Věra Špinarová již mnoho let mezi nejžádanější zpěvačky v České a Slovenské republice. Má celou řadu krásných hitů, například Meteor lásky, Music box, Bílá jawa 250, Raketou na Mars nebo Měj mě rád, největším z nich je snad píseň Jednoho dne se vrátíš na melodii z filmu Tenkrát na západě.

Vstupenky | Více ►

čvrtek 2. března 9:00,11:00
představení pro školy: Vita Caroli

ZŠ a ZUŠ Karlovy Vary a Karlovarské městské divadlo
Sedm století dělí dvanáctiletého Karla IV. Lucemburského a Karolínu Varskou, a přesto se setkají v tanečně hudebním představení ZŠ a ZUŠ Karlovy Vary. Karolína na svém tabletu pomocí interaktivních úkolů přiblíží divákům život, dílo a dobu Karla IV., která se stává inspirací pro celé představení. Diváci se mohou aktivně účastnit řešení úloh a návrat Karla do své doby se bez jejich pomoci dokonce neobejde. Představení je vhodné pro děti od 8 let a dospělé.

Účinkují: Vojtěch Přiklopil/ Danny Takieddin, Gleb Androsov/ Kryštof Zíka, Kateřina Mikešová/ Tereza Skalická, Anežka Beránková/ Kamila Deylová/ Štěpánka Smržová, žáci tanečního, hudebního a dramatického oboru.

Režie: Pavla Šemberová

Vstupenky | Více ►

neděle 5. března 19:30
Jean - Claude Islert: Jo, to není jednoduché

Divadlo Palace
Francouzská konverzační komedie o tom, jak může dopadnout doučování matematiky pod peřinou podle hesla  „Zamilovat se je vroucné přání vypadat mladší ve stáří a starší v mládí." Postarší profesor a mladičká žačka. On se s ní chce rozejít, ona by ho ráda dotáhla před oltář. Jejich utajovaný poměr však není jediným podivuhodným vztahem na jevišti. Skvěle napsaná hra a oceňovaný Jiří Langmajer.

Hrají: Jiří Langmajer, Adéla Gondíková, Monika Timková, David Punčochář/ Jakub Slach, Karolína Krejčová

Režie: Petr Hruška

Vstupenky | Více ►

pondělí 6. března 19:30
Patrik Hartl: Vysavač

Studio DVA
Bohumil Klepl v jedinečné komediální one man show o zamilovaném uklízeči z nákupního centra. Máte chuť nechat si vysát každodenní starosti z hlavy? Přijďte se podívat na tuto romantickou komedii plnou vtipných eskapád, neuvěřitelných hrdinských kousků, trapných nárazů na držku a snění. Patrik Hartl, autor hitu Hvězda s Evou Holubovou a režisér nejúspěšnější české one man show Caveman, představuje výjimečný komediální talent Bohumila Klepla v osvěžujícím milostném příběhu, který vás zaručeně příjemně naladí.

Hraje: Bohumil Klepl

Režie: Patrik Hartl

Vstupenky | Více ►

pondělí 6. března 19:30
ZRUŠENO!: Radůza s kapelou

Koncert je z osobních důvodů zpěvačky zrušen.
www.raduza.cz

Radůza je česká zpěvačka, šansoniérka, písničkářka, multiinstrumentalistka a hudební skladatelka. Kromě skládání vlastních písní se věnuje také komponování vážné a scénické hudby, jakož i studiu lidové hudby různých evropských národů. V repertoáru má písně již notoricky známé, například Jednou to pomine nebo Ať není mi líto. V rámci koncertu uslyšíte především skladby z posledního alba Marathon, příběh běžce, které vyšlo v autorčině vlastním vydavatelství jako CD a kniha dohromady (2015).

Radůza vystupuje s doprovodnou kapelou ve složení: Josef Štěpánek (kytary), Miloš Dvořáček (bicí).

Vstupenky | Více ►

středa 8. března 10:00
představení pro školy: Listopad

Západočeské divadlo Cheb
Jistě, pane premiére!
na americký způsob čili nekorektní politická satira ze zákulisí prezidentských voleb. Pomůžou reprezentant Národního svazu chovatelů krocanů, lesbická aktivistka, indiánský šaman a osobní tajemník Charlesi Smithovi ke znovuzvolení?

Hrají: David Beneš, Michal Švarc, Pavel Marek, Vladimíra Vítová, Vuk Čelebić

Režie: Šimon Dominik

Vstupenky | Více ►

pátek 10. března 19:30
Viktoria Hradská: Commedia finita

Divadlo Viola
Nesmírně vtipná hra o naší nejslavnější operní pěvkyni Emě Destinové. Výpovědi její pedagogické konkurentky, uklízečky, společnice a komorné jsou svědectvím nejen o úspěších a pádech fenomenální umělkyně, ale především o závisti a malosti, které jako důvěrné známé provázejí i naše životy.

Hrají: Dana Černá, Jana Synková, Daniela Kolářová, Máša Málková

Režie: Lída Engelová

Vstupenky | Více ►

neděle 12. března 15:00
Martina Drijverová: Čert a Káča

Divadlo Evy Hruškové a Jana Přeučila
Čertovská pohádka s loutkami v podání známých herců a s písničkami populárního hitmakera Zdeňka Bartáka. Hravé a kontaktní představení, při němž děti jen nesedí v hledišti, ale spolupracují s herci a dokonce se stávají součástí pohádky.

Hrají: Eva Hrušková, Jan Přeučil a loutky

Režie: Martina Drijverová

Vstupenky | Více ►

pondělí 13. března 19:30
Michele Riml: Sex pro pokročilé

Studio DVA
Jak získat návod na oživení dlouholetého manželství? Je řešením vzrušující víkend
v hotelu a příručka Sex pro pokročilé? - Jindřich a Alice byli kdysi šťastný pár, ale 25 let manželství zanechalo své stopy. Vášeň je pryč. Dostane jejich láska ještě šanci? Objevování pravdy více než erotogenních zón nadchlo diváky této kanadské komedie po celém světě. Sex pro pokročilé nemusí být nevyhnutelně pokročilý sex, ale pro záchranu vztahu může znamenat mnohem víc... 

Hrají: Jana Krausová a Karel Roden, ve videoprojekcích Tonya Graves

Režie: Darina Abrahámová

Vstupenky | Více ►

úterý 14. března 19:30
Jiří Seydler: Karel IV. aneb Strasti Otce vlasti

Činohra KMD
I Karel IV., ač monarcha, je pouhý člověk... Vládne pro větší slávu Boží a chce Evropu sjednotit z jejího středu - tedy z Čech - a usiluje o to z místa, kde si léčí zraněné stehno - tedy z loketského hradu, který je plný vzpomínek na jeho matku Elišku Přemyslovnu. V nejlepším věku, lehce po čtyřicítce, dosáhl zdánlivě všeho, co si muž může přát - je císařem římským a potřetí se oženil s o dvacet let mladší Annou Svídnickou. Jenomže! Aby vše bylo, jak mu ambice velí, potřebuje ještě dvě věci: legendu, která by šířila mezi lidem slávu jeho i jeho skutků - a samozřejmě následníka trůnu... Komediální příběh o Karlovi IV., objevení karlovarského vřídla a početí Karlova syna Václava je první částí dlouhodobého projektu inscenací o historii i současnosti Karlovarského kraje.

Hrají: Aleš Háma/ Martin Jurajda, Viktor Braunreiter, František Špaček, Alexandra Ptáčková/ Eliška Malíková, Lucie Domesová, Tereza Kostková/ Lucie Domesová, Radek Bár, Magdaléna Hniličková/ Tereza Pachtová, Martin Jurajda/ Jiří Švec

Režie: Jiří Seydler

Vstupenky | Více ►

sobota 18. března 19:30
Franz Lehár: Země úsměvů

Severočeské divadlo (Ústí nad Labem)
Tato klasická opereta se kdysi jmenovalo Žlutá kazajka. Když ji skladatel přepracoval a přejmenoval na  Zemi úsměvů, slavila u diváků velké úspěchy, přestože nemá obvyklý šťastný konec. Lehár sám prohlásil: „Udělat v tomto příběhu šťastný konec - to by byla lež!" Ponořte se do příběhu, odehrávajícího se ve Vídni a v Pekingu v roce 1910 a vychutnejte si mnohé okouzlující árie, třeba tu nejslavnější - Své srdce tobě dám.

Účinkují: sbor a orchestr Severočeského divadla
Dirigent: Miloš Formáček

Režie: Andrea Hlinková

Vstupenky | Více ►

neděle 19. března 15:00
Jana Galinová: Popelka

Docela velké divadlo
Pohádkový písničkál o chudé dívce, která najde svého prince díky svým zvířátkům, dobé Víle a třem kouzelným ořechům.  

Hrají: Lenka Lavičková, Jiřina Vlková, Lukáš Masár, Petr Erlitz, Petr Kozák, Jana Galinová/ Kristýna Lišková a další

Režie: Jurij Galin

Vstupenky | Více ►

úterý 21. března 19:30
J. Mortimer, B. Cooke: Když kočky nejsou doma

Divadlo U Hasičů
Vynikající anglická komedie o tom, co všechno se může stát, když dvě sestry nenadále odjedou na společnou dovolenou a jejich muži zůstanou v Londýně bez dozoru. Pokus o celkem nevinný zálet se dvěma švagrům změní v nečekané dobrodružství plné napětí, humoru a překvapivých zvratů, ohrožujících celou jejich další existenci.

Hrají: Lukáš Vaculík, Roman Štolpa, Hana Sršňová, Jana Galinová, Jaroslava Zimová, Kristýna Lišková

Režie: Jurij Galin

Vstupenky | Více ►

středa 22. března 19:30
Pavel Šporcl: Gipsy Fire

ŠPORCL ARTS Agency s.r.o.
Program navazuje na stejnojmennou desku, kterou v roce 2014 vydalo hudební vydavatelství Supraphon. Je pokračováním velmi zdařilého Gipsy Way - prvního programu Pavla Šporcla s cikánskou tématikou. Spojuje velké mistrovství s temperamentem a cikánskou vroucí krví. Na rozdíl od prvotiny nový projekt výrazněji sází na nevšední technickou vybavenost a osobitost primáše Pavla Šporcla. Ten se v programu představuje také jako autor hudby, mj. i titulní skladby Gipsy Fire.

Účinkují: Pavel Šporcl, Gipsy Way Ensemble: Tomáš Vontszemü, Ján Rigó, Zoltán Sándor

Vstupenky | Více ►

pátek 24. března 19:30
Christopher Durang: Terapie

Divadlo Palace
Komedie o tom, že každý je tak trochu blázen. Kamil si poprvé v životě podá seznamovací inzerát. Květa poprvé v životě na seznamovací inzerát odpoví. Když se to dozví Květin psychiatr, ztropí žárlivou scénu. Naopak Kamilova psycholožka seznamování podporuje, pouze zapomněla, že je Kamil několik let zadaný. Kdo z tohoto propletence ztřeštěných situací a poblázněných postav nakonec najde štěstí v náručí toho pravého? A kdo je v téhle bláznivé komedii zralý na terapii?

Hrají: Vanda Hybnerová, Miroslav Etzler, Martin Pechlát, Vojtěch Záveský/ Ladislav Hampl, Sandra Černodrinská/ Kristýna Leichtová

Režie: Vanda Hybnerová

Vstupenky | Více ►

pondělí 27. března 10:00
představení pro školy a seniory: Adéla ještě nevečeřela

KOPRODUKCE ZÁPADOČESKÉHO DIVADLA V CHEBU, KARLOVARSKÉHO MĚSTSKÉHO DIVADLA A KARLOVARSKÉHO  SYMFONICKÉHO ORCHESTRU
Muzikál pro celou rodinu podle slavné filmové komedie. Neporazitelný soukromý detektiv Nick Carter přijíždí do Čech pomoci místní policii s případem. Podaří se mu překazit ďábelské plány zločinného hraběte von Kratzmar a zachránit květ nevinnosti líbezné Květušky? Navazujeme na Divotvorný hrnec, půjde totiž opět o chebsko-karlovarskou koprodukci. Vedle herců spolupracujících s Karlovarským městským divadlem uvidíte a hlavně uslyšíte Karlovarský symfonický orchestr, který bude produkci živě doprovázet!

Hrají: Dominick Benedikt, Radek Bár, Petr Batěk, Pavel Marek, Karolína Jägerová, Vuk Čelebić, Jarmila Šimčíková/ Lucie Domesová, Jindřich Skopec/ Karel Beseda, Miroslav Sabadin, Pavla Janiššová, Vladimíra Vítová, Barbora Mošnová, David Beneš, Jiří Švec, Pavel Richta, Radmila Urbanová, Daniela Šišková

Režie: Zdeněk Bartoš

Vstupenky | Více ►

pondělí 27. března 19:30
J. Brdečka, O. Lipský, R. Balaš, O. Brousek: Adéla ještě nevečeřela

KOPRODUKCE ZÁPADOČESKÉHO DIVADLA V CHEBU, KARLOVARSKÉHO MĚSTSKÉHO DIVADLA A KARLOVARSKÉHO  SYMFONICKÉHO ORCHESTRU
Muzikál pro celou rodinu podle slavné filmové komedie. Neporazitelný soukromý detektiv Nick Carter přijíždí do Čech pomoci místní policii s případem. Podaří se mu překazit ďábelské plány zločinného hraběte von Kratzmar a zachránit květ nevinnosti líbezné Květušky? Navazujeme na Divotvorný hrnec, půjde totiž opět o chebsko-karlovarskou koprodukci. Vedle herců spolupracujících s Karlovarským městským divadlem uvidíte a hlavně uslyšíte Karlovarský symfonický orchestr, který bude produkci živě doprovázet!

Hrají: Dominick Benedikt, Radek Bár, Petr Batěk, Pavel Marek, Karolína Jägerová, Vuk Čelebić, Jarmila Šimčíková/ Lucie Domesová, Jindřich Skopec/ Karel Beseda, Miroslav Sabadin, Pavla Janiššová, Vladimíra Vítová, Barbora Mošnová, David Beneš, Jiří Švec, Pavel Richta, Radmila Urbanová, Daniela Šišková

Režie: Zdeněk Bartoš

Vstupenky | Více ►

úterý 28. března 19:30
koncert: Vivat jazz - k poctě legendám

BIG BAND Karlovy Vary
Jazz slaví 100 let. V roce 1917 vznikla první jazzová nahrávka vydaná na gramofonové desce a okamžitě se stala hitem. Pořad je věnován jazzovým mistrům, kteří tuto hudbu milovali a svým dílem dokázali, že nás jazz může těšit, inspirovat a utvářet i dnes. Big Band Karlovy Vary Vám zahraje nestárnoucí melodie Glenna Millera, George Gershwina, Dukea Ellingtona, Counta Basieho aj. Big Band Karlovy Vary a jeho sólisté vystupují pod vedením trombonisty Zdeňka Kráma.

Sólo zpěv: Miroslava Lendělová nebo Marcela Boušová

Vstupenky | Více ►

pátek 31. března 19:30
William Shakespeare: Mnoho povyku pro nic

Divadlo Bez zábradlí
Originální nastudování Shakespearovy komedie o lásce a milostných útrapách, situovaná do Anglie během druhé světové války. V improvizovaném rozhlasovém studiu uspořádá skupina dobrovolníků, piloti a ženy Spojenecké armády (kromě Britů také Američané, Australani nebo Čechoslováci) živé vysílání hry Mnoho povyku pro nic, aby podpořili morálku mužů na frontě. Příběhy herců se začínají prolínat s postavami ze Shakespearovy hry a oba světy se propojují...

Hrají: Lucie Benešová, Roman Zach, Karel Heřmánek jr./ Štěpán Benoni, Nikol Kouklová/ Vanda Chaloupková/ Anna Stropnická, Veronika Žilková, Petr Pospíchal, Martin Zbrožek/ Tomáš Havlínek, Veronika Freimanová/ Dana Morávková, Anežka Rusevová/ Kristina Sitková, Zdeněk Dušek, Valéria Vasil´ová

Režie: Guy Roberts

Vstupenky | Více ►

Zobrazen program na měsíc březen 17 .
Další měsíc ►

 

« zpět na Aktuálně

 

 

Program březen 17

pondělí 27. března 19:30
Adéla ještě nevečeřela

J. Brdečka, O. Lipský, R. Balaš, O. Brousek

Vstupenky | Více ►

Další měsíc ►

Statutární město Karlovy Vary

Karlovarský kraj

Facebook