PROGRAM

Zobrazen program na měsíc duben 14 .
Další měsíc ►

středa 2. dubna 19:30
Pam Valentine: Láska mezi nebem a zemí - ČKMD

ČKMD
Romantická komedie o tom, jak je důležité mít pro co žít. A to dokonce i po smrti. Hlavními hrdiny jsou totiž duchové. Ale nebojte, nechceme vás děsit! Neuvidíte žádný horor, ale vtipnou veselohru o spolupráci mezi nebem a zemí! Vždyť každý máme přece svého anděla strážného!

Hrají: Bára Štěpánová, Karel Beseda, Lucie Domesová, Radek Bár, Alexandra Ptáčková, Viktor Braunreiter a Jarmila Šimčíková.
Režie: Jiří Seydler

Vstupenky | Více ►

čvrtek 3. dubna 19:30
Irská taneční show: Love in Flames

Taneční soubor MERLIN (SK)

Po třech úspěšných tanečních představeních Mystery Of Dance, Celtic Energy a Fantasy Of Dance, která se hrála po celé České republice, přináší známý taneční soubor MERLIN na svém jarním turné další produkci, irskou taneční show Love in Flames - Láska v plamenech. Charakteristický hudební rytmus, dech beroucí taneční virtuozita tanečníků a sehraného kvalitního souboru, rafinovaná práce nohou a strhující irský step, to vše je plné pozitivní energie, emocí a radosti ze života - tedy ingrediencí, které v dnešní uspěchané době všichni vyhledáváme. V příběhu, ve kterém něžná láska čelí nástrahám moderního světa, láska a dobro zvítězí a zlo je po právu potrestáno. Atmosféru programu působivě zvýrazňují kostýmové převleky a velkolepý světelný design.

Vstupenky | Více ►

pátek 4. dubna 19:30
Marc Camoletti: Byt na inzerát

Divadelní společnost Háta
Odkvétající varietní umělkyně Georgette pronajímá ve svém pařížském bytě pokoje. A tak na jedné adrese bydlí ještě klavíristka Jeanine, malířka Jacqueline a služebná Marie-Louisa. Jednoho dne se dámy rozhodnou změnit svůj život a každá z nich si, bez vědomí těch ostatních, podá inzerát. Co z toho pojde, když každá chce někoho (nebo něco) jiného? Ve Francii nesmírně úspěšná komedie nabízí řadu vtipných situací a dialogů a jistou pikantnost při tom zvládá s pověstným francouzským šarmem.

Hrají: Jacquelina Adéla Gondíková nebo Jana Zenáhlíková, Jeanina Ivana Andrlová nebo Veronika Jeníková,  Georgette Marcela Nohýnková nebo Vlasta Žehrová, Marie-Louisa Lucie Svobodová nebo Olga Želenská, Spartakus Martin Zounar, Bertrand Marcel Vašinka, Bernard Zbyšek Pantůček, Jean Filip Tomsa nebo Martin Sobotka

Režie: Marie Lorencová

Vstupenky | Více ►

sobota 5. dubna 19:30
Burton Lane, Edgar Yip Harburg, Fred Saidy: DIVOTVORNÝ HRNEC

KOPRODUKCE
ZÁPADOČESKÉHO DIVADLA V CHEBU, KARLOVARSKÉHO MĚSTSKÉHO DIVADLA
A KARLOVARSKÉHO  SYMFONICKÉHO ORCHESTRU

U nás nejčastěji uváděný americký muzikál.
Slavná úprava pánů Voskovce a Wericha, nesmrtelné hity (Tam za tou duhou, S čertem si hrát...), podívaná pro celou rodinu!
Navíc v koprodukci se Západočeským divadlem Cheb a Karlovarským symfonickým orchestrem, který bude produkci živě doprovázet!
Dva čeští přistěhovalci, Josef Maršálek s dcerou Káčou, přijíždějí do fiktivního amerického státu Missitucky. Táta se chce stát milionářem a má na to plán: zakope kouzelný hrnec plný zlata. Jenomže majitel hrnce, jihočeský vodník Čochtan, ho chce každopádně získat zpátky. A do toho zkorumpovaný senátor, který opovrhuje imigranty, černochy, a vůbec každým, kdo se nějak liší, chce získat pro své nekalé plány poslední kus pozemku ve Štědré Dolině. Jenomže ten patří panu Maršálkovi a je na něm zakopaný onen hrnec...

Hrají, zpívají a tančí herci Západočeského divadla, činohry Karlovarského městského divadla a hosté.
Hudební nastudování a dirigent Matěj Kroupa, scéna Dragan Stojčevski, kostýmy Lucia Škandíková, choreografie Ivana Dukić, dramaturgie Šimon Dominik, režie Zdeněk Bartoš.

Vstupenky | Více ►

pondělí 7. dubna 19:30
LA PUTYKA

Cirk La Putyka
Inscenace La Putyka kombinuje akrobacii, tanec, loutky a sportovní výkony v originálním pojetí nového cirkusu, který nahlíží na atmosféru české putyky skelným pohledem střízlivého půllitru. Přestávají platit fyzikální zákony a diváci jsou svědky nečekaných akrobatických, hudebních i pohybových jevů. To, co se honí v hlavách hospodských štamgastů, totiž předvádějí mistři ČR v akrobatických skocích, profesionální tanečníci nebo mistr bojového umění wu-shu. Originální pojetí inscenace vychází z českých reálií hospodského života. S inscenací La Putyka se soubor zúčastnil festivalů v Sydney, Shanghaii, Sarajevu, Edinburghu, Kortrijku, atd.

Hudba: Jan Maxián, Jakub Prachař, Vojtěch Dyk a Petr Kaláb / Scéna: Hynek Dřízhal a kolektiv / Kostýmy: Kristina Záveská

Hrají: Jiří Kohout, Jan Maxián / Pavel Skála, Vojtěch Dyk / Andrej Rády, Jakub Prachař / Jan Balcar, Petr Horníček / Michal Boltnar, Jiří Weissmann, Lenka Vágnerová / Zuzana Kábrtová, Pavel Mašek / Alexandr Volný, Petr Dejl / Daniel Komarov, Tereza Toběrná, Zbyněk Šporc / Vojtěch Fülep, Rostislav Novák, Anna Schmidtmajerová a Vojtěch Fülep

Zpěv: Vojtěch Dyk / Andrej Rády, klávesy: Jan Maxian / Pavel Skála, bicí: Jakub Prachař / Jan Balcar

Koncepce a režie: Rostislav Novák, SKUTR a kolektiv

Vstupenky | Více ►

středa 9. dubna 19:30
Zrušeno!: Edith, vrabčák z předměstí

Divadlo J. K. Tyla Plzeň
Inscenace mapuje životní cestu slavné francouzské šansoniérky Edith Piaf od prvních písniček v pařížských ulicích přes slavné kabarety až po triumfální vystoupení v Olympii. Od tuláckého dětství přes bouřlivé mládí po zralý věk ve světě show-businessu, zachycuje její osudové lásky i souboj s alkoholem, drogami a zákeřnou chorobou, které nakonec předčasně podlehla. Vzlety a pády Edith Piaf se staly impulzem k hledání nové formy vyjádření. Vznikl tak „taneční muzikál" - divadelní forma v českém divadle nová a unikátní. V inscenaci zazní nejslavnější a nejkrásnější šansony Edith Piaf ve strhujícím autentickém podání Radky Fišarové, světově nejmladší představitelky titulní role muzikálu Evita.

Režie a choreografie: Libor Vaculík

Vstupenky | Více ►

sobota 12. dubna 19:30
Yasmina Reza: 3 verze života

Divadlo Palace
Dva manželské páry prožijí během jednoho večera tři varianty téhož večírku a diváci tak mohou nahlédnout do životních situací, které jsou výsledkem těchto náhodných posunů. Je to jako v životě, kdy stačí jedno špatně zvolené slovo ve špatnou chvíli a je všechno jinak.
Yasmina Reza je uznávaná evropská autorka, která brilantně spojuje tragikomické prvky se situačními zápletkami, které umožňují hercům využít celou škálu psychologických proměn. Je autorkou divadelních her Kumšt nebo Bůh Masakru.

Hrají: David Prachař, Linda Rybová, Igor Chmela, Jana Janěková ml.

Režie: Thomas Zielinski

Vstupenky | Více ►

úterý 15. dubna 19:30
Peter Shaffer: AMADEUS (tj. Milovaný Bohem)

Divadlo Husa na provázku
Tato inscenace je dedikována panu Miloši Formanovi, který nám dovolil pracovat s motivy jeho geniálního filmu. Děkujeme mu za to.

První díl projektu DHNP Géniové a podvodníci.
Jsme schopni snést světlo - když příliš vehementně začne nám  svítit do očí?
Amadeus. Chová se jako z řetězu utržený  výrostek a skládá geniální hudbu. Antonio. Prohlašuje se za
patrona všech průměrných  a jeho frustrace ho dožene k zločinu.
Do toho zní pořád dokola Requiem a cosi nadpozemského  vznáší  se vzduchem. Brečet se chce jednomu, kát se a  tu a tam i modlit  - není už nicméně ke komu. Salieri  Boha umlčel...

Hrají: Antonio Salieri Miroslav Donutil, Tereza Salieriová, jeho žena Anna Duchaňová, Wolfgang Amadeus Mozart Martin Donutil, Konstance Weberová, jeho žena Simona Zmrzlá, Josef II. rakouský císař Robert Mikluš, Hrabě Johann Kilian von Strack, císařský komoří  Pavel Zatloukal nebo Petr Oslzlý, Baronka Waldstädtenová Nicole Maláčová, Baron Gottfried van Swieten, prefekt Vladimír Hauser, Hraběnka von Rosenberg, mondéna  Ivana Hloužková, Větříčkové („Venticelli"), donašeči Milan Holenda, Ondřej Kokorský, Ondřej Jiráček a Dalibor Buš, Salieriho kuchař, 87 let + Papageno  Robert Mikluš, Salieriho komorník, 89 let + Poseidonův velekněz z opery Idomeneo Ondřej Jiráček, Kateřina Cavalieri, houslistka, Mozartova žačka Tereza Marečková, Zázračné dítě, 10 let Melika Yildizová nebo Josef Nizner.

Requiem, co pořád proznívá barákem - Alt Andrea Horská, Tenor Dalibor Buš, Bas Robert Mikluš, Soprán Tereza Marečková

Režie: Vladimír Morávek

Vstupenky | Více ►

sobota 19. dubna 19:30
Giuseppe Verdi: LA TRAVIATA

Divadlo J. K. Tyla Plzeň´
Uvádíme v italském originále s českými titulky. Podle románu Alexandra Dumase mladšího Dáma s kaméliemi. Do Violetty Valéry, dámy pařížského polosvěta, se zamiluje mladý Alfréd Germont. Violetta jeho upřímnou lásku opětuje, ale jejich vztah by mohl zmařit štěstí Alfrédovy sestry, která se má vdát za mladíka z dobré rodiny. Violetta se tedy obětuje a Alfréda se vzdává. Trápení urychlí její nemoc a brzy umírá. Verdiho La Traviata je statisticky nejhranější operou současnosti.

Hudební nastudování a dirigent Jiří Štrunc / Sbormistr Zdeněk Vimr

Osoby a obsazení: Violetta Valéry Petra Šimková Alvarez, Lucie Kašpárková, Kateřina Kněžíková, Flora Bervoix Jana Foff Tetourová, Ivana Veberová, Annina Radka Sehnoutková, Ivana Šaková, Alfréd Germont Richard Samek, Zsolt Vadász, Germont Roman Janál, Ivan Kusnjer, Gastone de Létorières Jan Ježek, Tomáš Kořínek, Baron Douphol Jiří Hájek, Aleš Hendrych, Markýz d´Obigny Michael Kubečka, Dalibor Tolaš, Doktor Grenvil Pavel Horáček, Jevhen Šokalo, Giuseppe David Cody, Petr Konáš. Účinkuje sbor opery a orchestr opery Divadla J. K. Tyla Plzeň.

Režie: Linda Keprtová

Vstupenky | Více ►

středa 23. dubna 19:30
BESÍDKA 2014

Divadlo Sklep
Divadlo Sklep bylo hlavním tahounem skupiny Pražská 5, dále tvořené divadly Mimóza, Vpřed, Kolotoč a Křeč, která představovala nejvýraznější generační hnutí sedmdesátých a osmdesátých let minulého století a přinesla oživení tehdejší divadelní scény. Sklep byl z divadel Pražské 5 nejen nejstarší, ale také nejpočetnější i nejvytrvalejší: bez větších přestávek hraje dodnes. Dobrým příkladem je tradiční sklepovská Besídka, každoročně uváděné pásmo scének, skečů, písní a tanců, čerpající z nasazení interpretů a jejich svérázného smyslu pro humor.

Hrají: David Vávra, Milan Šteindler, Jiří Fero Burda, František Váša, Lenka Andelová, Jana Hanáková, Tereza Kučerová, Marta Marinová, Hana Navarová, Roman Fojtíček, David Noll, Jiří Podzimek, Vladimír Vytiska / Rasťo Uhlík.

Vstupenky | Více ►

čvrtek 24. dubna 19:30
Zdeněk Izer a Šárka Vaňková: Furtluftdurch Tour

Nový zábavný program populárního baviče Zdeňka Izera, v němž se diváci setkají s jeho jedinečným a nezaměnitelným humorem. Jako vždy přijdou na řadu oblíbené zábavné scénky, parodie nejrůznějších televizních pořadů a imitování celé řady populárních českých i zahraničních zpěváků a zpěvaček. Vystoupení je opět obohacené nejrůznějšími zábavnými kostýmy a převleky. Zkrátka těžký útok na vaši bránici, který si rozhodně nenechte ujít! Partnerkou Zdeňka Izera v novém programu bude opět zpěvačka a finalistka prvé řady Superstar Šárka Vaňková.

Účinkuje: Zdeněk Izer, Šárka Vaňková

Vstupenky | Více ►

pátek 25. dubna 19:30
Ronald Harwood: KVARTET

Divadlo Bez zábradlí
I stárnout se dá s humorem a grácií! Laskavá komedie současného britského dramatika a oscarového scenáristy Ronalda Harwooda, odehrávající se v penzionu pro vysloužilé operní umělce. V křehké hře s velkou dávkou typicky britského humoru se dojemně, ale bez laciného sentimentu hovoří o lidech, kteří možná už mají produktivní věk za sebou, ale neztrácejí touhu žít, vůli něco udělat a hlavně snít.
Podle divadelní hry natočil v roce 2012 Dustin Hoffman film. Maggie Smith byla za roli Jean nominována na Zlatý globus.

Hrají: Rudolf Hrušínský, Jana Švandová, Veronika Freimanová, Zdeněk Žák

Režie: Petr Slavík

Vstupenky | Více ►

sobota 26. dubna 15:00
Krajská postupová přehlídka scénického tance: Tanec, tanec 2014

ZŠ a ZUŠ Karlovy Vary
KRAJSKÁ POSTUPOVÁ PŘEHLÍDKA SCÉNICKÉHO TANCE MLÁDEŽE A DOSPĚLÝCH

Za finanční podpory Města Karlovy Vary a finančního přispění Ministerstva kultury ČR.
Jevištní prostory Karlovarského městského divadla přivítají neprofesionální taneční soubory scénického tance z Karlovarského a Plzeňského kraje
Sobotní odpoledne plné pohybu, tance a hudby představí divákům taneční choreografie, jež se budou ucházet o postup do celostátního kola, které se i v letošním roce bude konat v Městském divadle v  Jablonci nad Nisou.
Hostem přehlídky je OLD WOMEN Company.

Vstupenky | Více ►

neděle 27. dubna 15:00
Božena Němcová, Jiří Ondra: O dvanácti měsíčkách

Divadlo Lampion
Hlavní postavou pohádky O dvanácti měsíčkách v Divadle Lampion je měsíc Leden, který nejenže vše sleduje, ale také svým jednáním ovlivňuje. Příběh je do velké míry ztvárněn prostřednictvím různých typů loutek. Diváci se mohou těšit na maňásky, manekýny i na stínohru. Výrazným prvkem je také hudba, která spojuje jednotlivá roční období.

Hrají: Kristýna Matějová, Václav Rašilov, Jakub Hubert nebo Justin Svoboda, Waldtraut Ritterová, František Čachotský
Režie: Jiří Ondra

Vstupenky | Více ►

pondělí 28. dubna 19:30
koncert: RADŮZA s kapelou

První dáma českého písničkářství Radůza se chystá vydat přelomové album s názvem Gaia. V autorských písních rozkládá svět optikou svého vidění na atomy, aby z nich na jiném místě a v jiném čase složila nové zvuky, příběhy a obrazy. Na rozdíl od posledního alba, které nahrávala zpěvačka živě na koncertech, se nyní opět vrátila do studia spolu se svou doprovodnou kapelou, kterou tvoří kytarista Josef Štěpánek, bubeník David Landštof a houslista Jan Cidlinský. Na albu se však objeví i nečekaní hosté. Symbolické křty budou probíhat v rámci celého turné, tedy i v Karlovarském městském divadle.

Vstupenky | Více ►

Zobrazen program na měsíc duben 14 .
Další měsíc ►

 

« zpět na Aktuálně