PROGRAM

Zobrazen program na měsíc únor 18 .
◄ Předchozí měsíc

čvrtek 1. února 19:30
Oscar Wilde: Jak je důležité býti (s) Filipem

Divadelní společnost INDIGO
Komedie z nejklasičtějších, dříve známá jako Jak je důležité míti Filipa. Ryze britská studie žen, mužů, vztahů a stereotypů, kterým dobrovolně a s úsměvem podléháme. Jak je důležité psát si deník? Jak je důležité znát Bunburyho? Jak je důležité vypadat vždycky dokonale? Jak je důležité jíst koblihy s klidem? Jak je důležité jmenovat se Filip? Komedie mnoha párů, které nepodceňují styl a nepřeceňují pravdu.

Hrají: Radek Zima, Ondřej Ruml, Lilian Fischerová, Tereza Krippnerová, Simona Vrbická, Dana Morávková, Miroslav Dvořák, Viktor Zavadil

Režie: Hana Marvanová

Vstupenky | Více ►

sobota 3. února 19:30
Michael Parker: Zamilovaný sukničkář

Divadelní společnost Háta
Harry Douglas, záletný americký velvyslanec ve Velké Británii, oznámí své ženě Lois, že odjíždí na víkend do Skotska hrát golf. Lois zase Harrymu tvrdí, že bude na víkend v lázních a že jejich dcera Debbie odjíždí navštívit kamarádku. Harry se ovšem tajně vrací do prázdného domu na milostné dostaveníčko s přitažlivou sousedkou Marianne... Fraška zkušeného Michaela Parkera slibuje množství zapeklitých situací a neočekávaný konec.

Hrají: Lukáš Vaculík,  Viktor Limr/ Pavel Nečas, Filip Tomsa, Zbyšek Pantůček/ Martin Zounar, Kristýna Kociánová/ Hana Kusnjerová/ Radka Pavlovčinová,  Mahulena Bočanová/  Adéla Gondíková/ Betka Stanková,  Veronika Jeníková/  Olga Želenská,  Ivana Andrlová/  Pavla Vojáčková

Režie: Roman Štolpa

Vstupenky | Více ►

neděle 4. února 19:30
Sergej Prokofjev: Romeo a Julie

Divadlo Josefa Kajetána Tyla
Nejslavnější milostný příběh v choreografickém pojetí Libora Vaculíka. Strhující Prokofjevova hudba je pro tanečníky plochou, na níž prožívají bolestný příběh sotva vzešlé lásky. Síla původně Shakespearovy tragédie však tkví i v zobrazení zhoubné lidské nenávisti - a teprve zmar života dětí přinese usmíření mezi dvěma znepřátelenými italskými rody.

Účinkují: Michal Kováč/  Petr Strnad, Kristýna Potužníková, Anna Srncová, Michal Kováč/ Richard Ševčík/ Martin Šinták/ Kryštof Šimek, Miroslav Hradil/ Grzegorz Moloniewitcz, Petr Brettschneider/ Petr Čejka, Lýdie Švojgerová, Jarmila Hruškociová/ Zuzana Hradilová/ Kristýna Miškolciová, Jiří Žalud, Marek Lhotský/ Vojtěch Jansa, Pavel Mach, Karolína Hejnová/ Kristýna Venená a další, balet a sbor Divadla Josefa Kajetána Tyla

Choreografie a režie: Libor Vaculík

Vstupenky | Více ►

pondělí 5. února 19:30
Ivan Vyskočil: Příběh jednoho hradu

Agentura NORDPRODUCTION
Zcela srozumitelná bulvární komedie, která potěší diváka, i když představení zahlédne jen koutkem oka. Děj se odehrává na jednom hradě. Vrtochy pána hradu přivádí jeho samého do komických situací při touze po výměně ženy, již si přivedl v nedávné době na sídlo.

Hrají: Ernesto Čekan, Jarmil Škvrna, Veronika Arichteva, Antonín Duchoslav, Anna Kulovaná, Karel Soukup

Režie: Ivan Vyskočil

Vstupenky | Více ►

úterý 6. února 10:00
představení pro školy: Láska a čas

Docela velké divadlo
Herecká, hudební, taneční, šermířská a pěvecká performance. Příběh mladého vědce, který najde starou sochu a rozhodne se cestovat časem, aby našel dívku, podle které byla vytvořena. Inscenace skrze činohru, zpěv, tanec a šerm divákům přibližuje nejslavnější historické milostné zápletky. A dělá to dobře - důkazem je, že v roce 2016 byla s velkým úspěchem uvedena na festivalech ve Francii a ve Španělsku.

Účinkují: Petr Erlitz, Lenka Lavičková, Lukáš Masár, Jana Galinová,  Robert Stodůlka, Petr Kozák, Michal Žižka, Markéta Velánová a další

Režie: Jurij Galin

Vstupenky | Více ►

čvrtek 8. února 19:30
pronájem: Mozart & Bach & Schubert

Karlovarský symfonický orchestr
Wolfgang Amadeus Mozart: La Clemenza di Tito
Carl Philipp Emanuel Bach: Koncert pro flétnu a orchestr d moll Wq 22
Franz Schubert: Symfonie č. 2 B dur D. 125

Účinkuje: Karlovarský symfonický orchestr

Dirigent: Lavard Skou Larsen

Vstupenky | Více ►

pátek 9. února 19:30
Viktor Braunreiter: Tajemství pánů Becherů

Činohra KMD
Becherovka je známá především vyvážeností chutí, dokonalou souhrou té sladké a té hořké. I v životě se prolínají chvíle radostné a bolestné. Ani u nejslavnější karlovarské rodiny, stvořitelů Becherovky, to nebylo jiné. Hořkosladké vyprávění o „třináctém karlovarském prameni"  nás zavede do dávné historie města, ale také do časů nedávno minulých. Uvidíte příběh, plný vyvážené chuti pravdy a básnické licence. Nová komedie ČKMD je plná tajemných bylin, lásky a lidskosti. A to vše s příchutí Becherovky!

Hrají: Lucie Domesová, Karel Beseda, Magdaléna Hniličková, Radek Bár, Viktor Braunreiter, Tereza Švecová, Bára Štěpánová, Jiří Švec, František Špaček, Eliška Huberová Malíková

Režie: Jiří Seydler

Vstupenky | Více ►

sobota 10. února 19:30
Anton Pavlovič Čechov: Nějak se to zvrtlo

Divadlo Viola
Večer neuvěřitelně směšných příběhů o smolařích, volně navazující na úspěšnou inscenaci Tisíc a jedna vášeň. Dramatizace šesti méně známých povídek A. P. Čechova (Rybí láska, Utopenec, Ňouma, Nějak se to zvrtlo, O pomíjivosti, Diplomat) doplňuje známá aktovka Námluvy a několik zpívaných a tančených romancí.

Hrají: Taťjana Medvecká, Lilian Malkina, Jaromír Meduna, Lukáš Jurek

Režie: Lída Engelová

Vstupenky | Více ►

neděle 11. února 15:00
Jana Galinová: Labutí princezna

Docela velké divadlo
Hudební pohádka na slavné klasické téma o zlém čaroději Rudovousovi, který promění princeznu Odettu a její přátele v labutě. Princ by ji sice mohl vysvobodit, ale nesměl by si ji splést s jinou dívkou. To se bohužel stane a princ svůj omyl pozná, až když je pozdě. Protože jsme však v pohádce, všechno nakonec dobře dopadne.

Hrají: Lenka Lavičková, Lukáš Masár, Petr Kozák, Michal Žižka, Kristýna Lišková, Jana Galinová, Petr Erlitz a další.

Režie: Jurij Galin

Vstupenky | Více ►

pondělí 19. února 10:00
představení pro školy: Bílá nemoc

Divadlo Různých Jmen
Je to už opravdu přes sedmdesát let, co Karel Čapek napsal svou velkolepou apokalyptickou vizi světa? Vždyť tam vedle smrtící pandemie bílé nemoci přivádí společnost ke zkáze obyčejná lidská demagogie, zaslepenost a extremismus. Jako by to napsal dnes, kdy stále sníme o nemožném, máme strach a egocentricky prosazujeme svou pravdu. Ale kde bereme jistotu, že právě naše pravda je tou pravou?

Hrají: Jan Szymik/ Marcel Rošetzký/ Ladislav Trojan, Petr Franěk, Otto Rošetzký/ Martin Písařík, Milan Enčev, Kateřina Pindejová/ Petra Špindlerová / Valérie Zawadská, Anna Kulovaná/ Týna Průchová, Romana Goščíková, Lukáš Burian, Ondřej Černý/ Vojtěch Havelka

Vstupenky | Více ►

středa 21. února 19:30
koncert: Bratři Ebenové

Kapela tří bratří Ebenových (Marka, Kryštofa a Davida) s dalšími předními hudebníky (Pavel Skála, Jaromír Honzák, Jiří Veselý a Jiří Zelenka) koncertně hraje průřez tvorbou od prvního alba Malé písně do tmy (1984) až po poslední Čas holin (2014). - Synové významného skladatele Petra Ebena dostali klasické hudební vzdělání, zároveň však vstřebávali vlivy moderní folkové, jazzové a rockové muziky. Díky tomu a díky umění používat neobvyklé hudební nástroje vznikl absolutně netradiční, nenapodobitelný „ebenovský zvuk". Přidejte výjimečné Markovy texty - a pochopíte, proč jsou bratři Ebenové na české hudební scéně jedineční.

Vstupenky | Více ►

čvrtek 22. února 19:30
John Fiske: Titanic

Divadlo Kalich
Vtipná parodie pro dva komiky v mnoha úlohách. Naprosto výjimečné příležitosti pro výjimečné herce.    S velkým nadhledem, ale i se spoustou hlubších témat podaná rekonstrukce potopení nejslavnější lodi světa. Text Johna Fiskeho slavil úspěch u sousedů na Slovensku, kam ho přivedl jeho velký fanoušek Milan Lasica - a na české scéně se objevuje poprvé. Viděli jste Kapsy plný šutrů? Líbily se Vám? Tak si dejte i Titanic!

Hrají: Miroslav Vladyka, Filip Blažek

Režie: Jakub Nvota

Vstupenky | Více ►

neděle 25. února 15:00
Jiří Chalupa: Šípková Růženka

Divadlo Evy Hruškové a Jana Přeučila
Rodinná pohádka pro nejmenší děti s mnoha písničkami a krásnými loutkami. Kromě pohádky děti dostanou krátkou lekci ze správné mluvy od Jana Přeučila, zatančí si na plese, děvčátka si zahrají na sudičky a všichni společně pomohou hodnému zahradníkovi, aby přemohl stoletý spánek i nebezpečné trní. Kouzelné loutky stvořila Šárka Váchová, autorka Večerníčků a televizního pořadu Kostičky.

Hrají: Eva Hrušková a Jan Přeučil

Vstupenky | Více ►

pondělí 26. února 19:30
Neil Simon: Drobečky z perníku

Agentura Harlekýn
Tragikomedie s nadějeplným koncem. Barová zpěvačka Evy je člověk plný lásky a života a hlavně miluje srandu a své přátelé z branže, ke kterým se vrací z protialkoholní léčebny domů. K jejímu životu patří i o deset let mladší milenec a nedospělá dcera, která je však dospělejší než její matka a svojí kurážnou povahou jí ukáže správnou cestu, jak žít. Simona Stašová obdržela cenu Thálie 2007 za mimořádný ženský jevištní výkon v roli Evy.

Hrají: Simona Stašová, Ernesto Čekan/ Filip Cíl, Čestmír Gebouský, Andrea Daňková, Helena Karochová, Vojtěch Záveský

Režie: Milan Schejbal

Vstupenky | Více ►

Zobrazen program na měsíc únor 18 .
◄ Předchozí měsíc

 

« zpět na Aktuálně