PROGRAM

Zobrazen program na měsíc září 18 .
◄ Předchozí měsíc   |   Další měsíc ►

úterý 4. září 19:30
koncert: Vivat Jazz - k poctě legendám

BIG BAND Karlovy Vary
Jazz slaví 100 let. V roce 1917 vznikla první jazzová nahrávka vydaná na gramofonové desce a okamžitě se stala hitem. Pořad je věnován jazzovým mistrům, kteří tuto hudbu milovali a svým dílem dokázali, že nás jazz může těšit, inspirovat a utvářet i dnes. Big Band Karlovy Vary Vám zahraje nestárnoucí melodie Glenna Millera, George Gershwina, Dukea Ellingtona, Counta Basieho aj. Big Band Karlovy Vary a jeho sólisté vystupují pod vedením trombonisty Zdeňka Kráma.

Sólo zpěv: Miroslava Lendělová/ Marcela Boušová,  David Kleňha

Vstupenky | Více ►

pátek 7. září 19:30
Rob Becker: Caveman

POINT s.r.o.
Máte chuť se rozesmát až k slzám? Přijďte se podívat na slavnou one man show o tom, co dělá muže mužem a ženu ženou, o rozdílech mezi námi, o lásce, partnerství a vtipně utajených kvalitách obou pohlaví. Caveman je nejen obhajobou jeskynního muže, ale hlavně obhajobou inteligentního humoru. Dlouho u nás nevídanou!

Hraje: Jan Holík

Režie: Patrik Hartl

Vstupenky | Více ►

neděle 9. září 14:00
9. Minifestival POHÁDKOVÉ ZÁŘÍ

Zahájení dětské podzimní sezóny před budovou Karlovarského městského divadla s účastí zvířátek, královny, princezny, draků a jiných pohádkových postav.
Herci Docela velkého divadla v kostýmech předvedou ukázky z pohádky a průvodem přes lázeňské území budou zvát všechny na představení, které začíná v 15.00 hodin.

Vstupenky | Více ►

neděle 9. září 15:00
Jana Galinová, Lenka Lavičková: Louskáček a bonbónová víla

Docela velké divadlo
Pohádka na téma slavného baletu o boji dobra se zlem, o lásce, zlobě, přátelství a odvaze. V království bonbónů a čokolády vládne rozmazlený a líný princ, kterému pomáhají starý Kouzelník a Bonbónová víla. O trůn však usiluje Myší král - čaroděj, který vládne temnými kouzly a snaží se prince zničit. Starý Kouzelník chce princi pomoci, ale omylem ho promění v dřevěnou hračku Louskáčka. V pohádce zazní hudba P. I. Čajkovského s texty písní Jana Turka a malí diváci uvidí nejen souboje a komická čísla, ale také ukázku klasického tanečního umění na špičkách.

Účinkují: Lukáš Masár, Lenka Lavičková, Robert Stodůlka, Petr Erlitz, Michal Žižka, Markéta Velánová, Jana Galinová

Režie: Lenka Lavičková

Vstupenky | Více ►

pondělí 10. září 19:30
Petr Iljič Čajkovskij: Labutí jezero

Severočeské divadlo (Ústí nad Labem)
Jeden z nejslavnějších a nejznámějších klasických baletních titulů. Severská legenda o dívce Odettě proměněné v labuť inspirovala P. I. Čajkovského k napsání lyrické melodické hudby, která se stala vzorovou ukázkou vrcholného hudebního romantismu. Dílo získalo svou nesmrtelnost také díky původním dochovaným choreografickým pasážím Mariuse Petipy a Lva Ivanova. Od jejich časů představuje Labutí jezero pro každou novou generaci sólistů a pro celé soubory vzrušující výzvu k prezentaci vrcholné taneční virtuozity. V rolích Odetty-Odilie a Prince vystoupí sólisté baletu Margarita Pleškova a Vladimír Gončarov.

Účinkují: sólisté, balet a orchestr Severočeského divadla (Ústí nad Labem)

Choreografie: Lev Ivanov, Marius Petipa, Vladimír Nečas
Dirigent: Tvrtko Karlovič/ Milan Kaňák

Režie: Vladimír Nečas

Vstupenky | Více ►

úterý 11. září 19:30
Viktor Braunreiter: Tajemství pánů Becherů

Činohra KMD
Becherovka je známá především vyvážeností chutí, dokonalou souhrou té sladké a té hořké. I v životě se prolínají chvíle radostné a bolestné. Ani u nejslavnější karlovarské rodiny, stvořitelů Becherovky, to nebylo jiné. Hořkosladké vyprávění o „třináctém karlovarském prameni"  nás zavede do dávné historie města, ale také do časů nedávno minulých. Uvidíte příběh, plný vyvážené chuti pravdy a básnické licence. Nová komedie ČKMD je plná tajemných bylin, lásky a lidskosti. A to vše s příchutí Becherovky!

Hrají: Lucie Domesová, Karel Beseda, Magdaléna Hniličková, Radek Bár, Viktor Braunreiter, Tereza Švecová, Bára Štěpánová, Jiří Švec, František Špaček, Eliška Huberová Malíková

Režie: Jiří Seydler

Vstupenky | Více ►

středa 12. září 19:30
Pavel Fiala, Josef Dvořák: S pydlou v zádech

Divadelní společnost Josefa Dvořáka
Komedie S Pydlou v zádech měla premiéru v Divadle Semafor 4. 6. 1981 a dočkala se téměř pěti set repríz. Legendární inscenace se vrací zpět na divadelní prkna - a s ní postavička prostého lidového chytráka, který se zaplétá v šachové partii mocných. Poskytuje vynikajícímu Josefu Dvořákovi prostor pro řadu brilantních klaunských čísel. Staví na jeho svérázném humoru, na jeho umění vytěžit z každé situace přesně to, co se od něj žádá. Je tak trochu Švejkem i Donem Quijotem. Ale baví královsky, a to se počítá! 

Hrají: Josef Dvořák, Markéta Hrubešová, Rostislav Trtík, Karel Gult, Dagmar Schlerová

Režie: Josef Dvořák

Vstupenky | Více ►

čvrtek 13. září 19:30
Bára Štěpánová – recitál

Bára Štěpánová se na jevišti karlovarského divadla tentokrát představí jako zpěvačka. Uslyšíte nezapomenutelné písně Osvobozeného divadla, lehce pozapomenuté písničky divadla Semafor, nesmrtelné hity Petra Hapky (bude i Levandulová) a světové evergeeny.

Účinkují: Bára Štěpánová - zpěv, Jiří Jan N. Svoboda - klavír, Vít Fiala - basa, Vráťa Placheta - bicí, Míra Barabáš - trubka a zpěv

 

Vstupenky | Více ►

pátek 14. září 19:30
Vladimír Fanta: Klec

Vstupenky a abonentky zůstávají v platnosti z původního termínu 16. 5. 2018.

Divadelní spolek KAŠPAR
(Retro)komedie o mnoha podobách lásky, kde nikdo není tím, kým být se zdá, ale když ho miluješ, není co řešit!!! „Chcete recept, jak se zbavit splínu? Chcete návod, jak překonat strach? Krajková tanga, vrstva očních stínů, večerní šaty, boty na jehlách..." Autorská komedie inspirovaná slavnou francouzskou Klecí bláznů Jeana Poireta a oscarovým filmem Ptačí klec. Střet světa podle majitele travesti klubu a světa podle konzervativního poslance. Naštěstí duši do klece nezavřete...

Hrají: Adrian Jastraban, Matúš Bukovčan, Aleš Petráš, Míla Tichý, Pavel Lagner, Milena Steinmasslová, Tereza Rumlová, Kryštof Pokorný, Václav Werner Kraus

Režie: Filip Nuckolls

Vstupenky | Více ►

neděle 16. září 14:00
Martin Klásek, Denisa Kirchnerová: Hurvínkova cesta do Tramtárie

Divadlo Spejbla a Hurvínka
Kam se to ti dva zase dostali! Stačilo jen, aby se Hurvínek trochu nastydl, Mánička mu předčítala z pohádkové knížky, a už to celé začalo. Ocitli se totiž v zemi plné žíznivých květin, kde vládla protivná princezna Gerbera. Ještě se ani nestačili rozkoukat, a už jim uvěznila Žeryčka! Jak si s tím oba poradili, uvidíte.

Režie: Martin Klásek

Vstupenky | Více ►

neděle 16. září 16:30
Martin Klásek, Denisa Kirchnerová: Hurvínkova cesta do Tramtárie

Divadlo Spejbla a Hurvínka
Kam se to ti dva zase dostali! Stačilo jen, aby se Hurvínek trochu nastydl, Mánička mu předčítala z pohádkové knížky, a už to celé začalo. Ocitli se totiž v zemi plné žíznivých květin, kde vládla protivná princezna Gerbera. Ještě se ani nestačili rozkoukat, a už jim uvěznila Žeryčka! Jak si s tím oba poradili, uvidíte.

Režie: Martin Klásek

Vstupenky | Více ►

pondělí 17. září 19:30
Johnnie Mortimer, Brian Cooke: Když kočky nejsou doma

Divadlo U Hasičů  
Vynikající anglická komedie o tom, co všechno se může stát, když dvě sestry nenadále odjedou na společnou dovolenou a jejich muži zůstanou v Londýně bez dozoru. Pokus o celkem nevinný zálet se dvěma švagrům změní v nečekané dobrodružství plné napětí, humoru a překvapivých zvratů, ohrožujících celou jejich další existenci.

Hrají: Lukáš Vaculík, Roman Štolpa, Hana Sršňová, Jana Galinová, Jaroslava Zimová, Lenka Lavičková/ Lucie Randáková

Režie: Jurij Galin

Vstupenky | Více ►

pátek 21. září 19:30
V. Blažek, Z. Podskalský, E. Illín, V. Hála: Světáci

Divadelní společnost Háta
Divadelní verze notoricky známé filmové hudební komedie, která vede od své premiéry v roce 1969 žebříčky nejoblíbenějších českých filmů. Parta tří fasádníků od Velhartic pracuje v Praze, v zářivém městě plném lákadel, zábavy a bujarého nočního života. Všichni tři doufají, že si po práci zaslouží, jako opravdoví světáci, společnost dam na úrovni. A tak se odevzdají do rukou emeritního profesora tance a společenské výchovy, aby je vyučil v oblasti společenského chování. Kohopak by napadlo, že nakonec natrefí na trojici podobně „dobře vyškolených" lehkých dam?

Hrají: Viktor Limr/ Lumír Olšovský/ Filip Tomsa, Dalibor Gondík/ Zbyšek Pantůček, Aleš Háma/ Martin Zounar/ Martin Sobotka, Vlasta Žehrová, Olga Želenská, Monika Absolonová/ Ivana Andrlová, Mahulena Bočanová/ Adéla Gondíková, Miriam Kantorková/ Vlasta Peterková/ Marcela Nohýnková, Jan Přeučil, Petr Gelnar, Lukáš Pečenka/ Pavel Vítek/ Jaroslav Slánský

Režie: Lumír Olšovský

Vstupenky | Více ►

sobota 22. září 19:30
Galakoncert operetních melodií...

Festivalový orchestr Petra Macka
Festivalový orchestr, složený z předních profesionálních umělců ze severních Čech a Prahy, s cílem obohatit domácí hudební život a propagovat také české hudební umění v zahraničí. Hraje nejslavnější operetní melodie a evergreeny Franze Lehára, Johanna Strausse, Emmericha Kálmána, Oskara Nedbala a dalších a za poměrně krátkou dobu již doprovázel velký počet slavných umělců. Jeho zakladatel Petr Macek je dirigentem, kontrabasistou, uměleckým vedoucím i moderátorem tohoto tělesa.

Účinkují: Venuše Dvořáková/ Liana Sass/ Eva Charvátová - soprán, Roman Krebs/ Martin Horák/ Milan Vlček - tenor, Petr Matuszek/ Jakub Tolaš/ Petr Poldauf - bas

 

Vstupenky | Více ►

neděle 23. září 15:00
Dana Bartůňková: Princezna se zlatou hvězdou na čele

Divadelní společnost Julie Jurištové
Klasická pohádka s písničkami na motivy Boženy Němcové. Krásná princezna Lada, jejíž čelo zdobí zlatá hvězda, její otec, hodný, ale poněkud povolný vladař, zlý král Kazisvět a moudrá chůva. A samozřejmě princ, který se zamiluje do krásné paní, kterou zahlédne na zámeckém plese a netuší, že jako kuchtička myje v jeho královské kuchyni nádobí.

Hrají:  Veronika Baldrianová/ Natálie Urválková, Julie Jurištová, Gustav Hašek/ Jiří Krejčí, Milan Duchek, Libor Jeník, Radovan Snítil/ Tomáš Kyselka

Vstupenky | Více ►

pondělí 24. září 19:30
John Graham: Hexenšus

Umělecká agentura Nordproduction
Ani nemusí být pátek třináctého, všechny černé kočky mohou ležet klidně za kamny - a přece zafunguje zákon schválnosti. Alespoň v této frašce feydeauovského střihu o lidech, kteří se sejdou na místě, kde žádný z nich neměl být. Roztoužená žena, milenec zkroucený ve vaně hexenšusem, navrátivší se manžel, který také čeká utajenou návštěvu, slepý ladič pian - a mnozí další v situačním kolotoči, jejž těžko zastavit.

Hrají: Lukáš Langmajer, Miluše Bittnerová, Daniel Rous, Hana Čížková, Jan Antonín Duchoslav/ Ivo Kubečka, Tomáš Juřička, Gábina Hyrmanová

Režie: Petr Kracik

Vstupenky | Více ►

úterý 25. září 19:30
Martin Zounar a Martina Randová: Návštěva z ordinace

Umělecká agentura Jitka Herzánová
Martin Zounar  jako  Bobo Švarc a Martina Randová jako jeho žena Heluš. Jedni z nejpopulárnějších herců ze seriálu Ordinace v růžové zahradě. Tento seriál je jedním z nejsledovanějších na obrazovce. Oba protagonisté velice zábavnou formou vyprávějí nejen o natáčení seriálu, ale i historky ze své bohaté herecké kariéry.

Účinkují: Martin Zounar a Martina Randová

Vstupenky | Více ►

neděle 30. září 15:00
podle H. Ch. Andersena: Sněhová královna

Karlovarské městské divadlo a Západočeské divadlo v Chebu
Dobrodružný muzikál pro celou rodinu na motivy klasického pohádkového příběhu o chlapci Kajovi a dívce Gerdě, která se svého kamaráda pokusí zachránit z moci Sněhové královny a střepů kouzelného zrcadla, jež mu vnikly do srdce a do očí. Strastiplné putování přes zahradu věčného léta i loupežnické doupě zavede Gerdu až do královnina ledového paláce...

Inscenace vzniká jako společný projekt Západočeského a Karlovarského divadla v rámci pravidelné úzké spolupráce od začátku roku 2018.

VHODNÉ PRO DĚTI OD 7 LET
(MLADŠÍ PODLE ZVÁŽENÍ RODIČŮ ČI DOPROVODU)

délka představení 80 minut

Hrají: Magdaléna Hniličková, Jiří Švec, Tereza Švecová/ Eliška Huberová Malíková, Lucie Domesová, Viktor Braunreiter, Pavel Richta, Miroslav Sabadin, Petr Németh, Karolína Jägerová, Martin Sova, Petr Melichar

Dramatizace a režie: Michal Hába

Vstupenky | Více ►

Zobrazen program na měsíc září 18 .
◄ Předchozí měsíc   |   Další měsíc ►

 

« zpět na Aktuálně

 

 

Program září 18

pátek 21. září 19:30
Světáci

V. Blažek, Z. Podskalský, E. Illín, V. Hála

Vstupenky | Více ►

◄ Předchozí měsíc   |   Další měsíc ►

Statutární město Karlovy Vary

Karlovarský kraj

Facebook