Vítejte

Budete příjemně překvapeni

 Vážení diváci, 

reditel    dovoluji si Vás pozvat na návštěvu jedné z nejkrásnějších divadelních budov v naší zemi, která se může pochlubit také úžasnou historií. Již celá staletí poskytuje publiku z celého světa umělecké zážitky prostřednictvím pestré nabídky klasických
i současných titulů, od činohry až po operu, operetu a balet. A to nejen v podání Činohry Karlovarského městského divadla,
ale také nejlepších českých uměleckých ansámblů.

    Přeji Vám, abyste v karlovarském divadle zažili společně
s námi  sváteční okamžiky a věřím, že budete odcházet příjemně překvapeni.

Těším se na Vaši návštěvu.

Dana Neumannová
Ředitelka o.p.s. Karlovarské městské divadlo

Výroční zpráva za rok 2009
Výroční zpráva za rok 2010
Výroční zpráva za rok 2011
Výroční zpráva za rok 2012

Výroční zpráva za rok 2013
Výroční zpráva za rok 2014
Výroční zpráva za rok 2015
Výroční zpráva za rok 2016
Výroční zpráva za rok 2017

Střednědobý rozpočtový výhled 2018 - 2020

Schválený rozpočet na rok 2018  


Jiří Seydler k Divadelní komedii

O mém snu.

Jiří Seydler     Malé cíle - malé výsledky! Takže budu mluvit o svých snech.
A ten je v tuhle chvíli jediný a  jak doufám, nepříliš vzdálený. Pravidelný, vlastní divadelní provoz v Karlových Varech.
Každé krajské město v naší zemi má svojí divadelní produkci
a lázeňské město  Karlovy Vary  se svojí přenádhernou historickou budovou divadla, by neměly být žádnou vyjímkou.
To, že se městská rada, v čele se svým primátorem Ing. Petrem Kulhánkem, uvolila uvolnit cestu znovuobnovení činohry, nám dává šanci, které by bylo neuvěřitelná škoda se nechopit.
Divadlo by se mělo stát hýčkaným rodinným stříbrem Karlových Varů. Je totiž veliký rozdíl mezi divadlem - stagionou (tj. subjektem, který nakupuje už hotové, cizí inscenace) a divadlem s vlastní tvorbou. Jenom divadelní dům, ve kterém vznikají vlastní inscenace, může být skutečně živý, může být skutečným kulturním centrem města. Je to stejné, jako když automobilka vyrábí pouze licenční produkt - stane se montovnou bez vývojového oddělení, bez svého how-know, bez své vlastní důležitosti. Vytváří finanční zisk, ale ničím vlastním neobohacuje okolí. Významné lázeňské město - Karlovy Vary, by neměly být pouhou divadelní provozovnou, ale pravou divadelní líhní, měly by hrát svojí roli i na jevišti českého divadla.
Jako první titul, který už začínáme pro našeho diváka připravovat je Divadlení komedie od vynikajícího autora Bengta Ahlforse. Bude ji režírovat Michal Przebinda, kterého si můžete pamatovat i z karlovarského angažmá.
Kromě toho, že Divadlení komedie je úžasná, moderně psaná, vtipná hra, má pro mě ještě jinou nadstavbu, která se pro první premiéru „znovuobnovovaného" činoherního souboru karlovarského divadla nesmírně hodí. Děj komedie naplňuje horlivé zkoušení doposud nedopsané divadelní hry, do něhož se mísí osobní problémy každého ze zúčastněných, které ústí do humorných zápletek. Probíhá zde v přímém přenosu boj o uváděný text, obsazení, honoráře herců, o podporu městské správní rady, boj o diváka, o uznání, tedy boj, který musí každé divadlo, každý režisér, herec, stále svádět a my v karlovarském divadle dvojnásob.
Snažili jsme se a myslím, že nám to vyšlo, propojit karlovarské divadlo, které samozřejmě zcela nezmizelo z naší divadelní mapy, s divadlem vystupujícím za hranicemi města. To že si herci jako Dana Píchová, Lucie Domesová, Petr Křiváček a další zahrají spolu s Igorem Barešem nebo vynikající herečkou Lenkou Ouhrabkovou, bude znamenat, že se karlovarské divadlo otevírá směrem ven do našeho celého divadleního světa. Že se určitě nebudeme bát konkurence naopak, že ji budeme vyhledávat a že v lítém boji s ní uspějeme. Aby se město Karlovy Vary mohlo brzy svým divadlem hrdě vytahovat!
A ještě na jedno bych nerad zapomněl - divák je pro mě to nejdůležitěší. Bez něj by žádná inscenace nemohla ani vzniknout. To ale neznamená, že v našem dramaturgickém plánu budou jenom komedie - „řachandy", chtěl bych dělat divadlo napříč žánry i divadelní historií. Divadlo velkého příběhu, velkého tématu, výrazného prožitku a vcítění, prostě moderní herecké divadlo přímo komunikující se svým divákem. Protože divadlo je alespoň jeden herec a jeden divák. Tím je řečeno vše, vše ostatní může být schováno v pozadí.
Takže vážený diváku - těšíme se na Tebe a doufáme, že se přijdeš na nás podívat a že se budeš dobře bavit!

Jiří Seydler
umělecký šéf KMD 


Vážení návštěvníci našeho divadla

      děkujeme Vám za Vaši přízeň,  a to navzdory trvající krizi. Jsme překvapeni, že v této době došlo dokonce k dalšímu zvýšení návštěvnosti domácího publika.
Velice nás těší, že jste spokojeni nejen s programovou nabídkou, ale také se systémem předplatného a slev.

      I když je tradičně největší zájem o dobré komedie a koncerty (České nebe, Nahniličko, vystoupení Radůzy, Lenky Filipové a Hany Hegerové), s ohromným ohlasem se setkaly i náročné inscenace, které jsme v poslední době uvedli (Bratři Karamazovi, Shirley Valentine, Baronky). V neposlední řadě mají velký ohlas nedělní pohádky a další pořady pro děti (Jú a Hele, Kocourek Modroočko, atd.).

    Věříme, že budete s naší nabídkou spokojeni i nadále a že se budete těšit na celou řadu překvapení, která pro Vás připravujeme, na premiéry nových inscenací a další reprízy těch nejoblíbenějších. My se těšíme na Vaši návštěvu.

Martin Lenděl 
vedoucí obchodního oddělení KMD

Anketa 2010


 

« zpět na Aktuálně