Předprodej na měsíc květen bude zahájen 15. dubna 2020.
Změna programu v kontextu Mimořádného opatření.

Adventní program v divadle nabízí klid, krásu a rozjímání

Advent je dobou očekávání a rozjímání a namísto shonu bychom si ji měli užít v klidu a s pokorou k tradicím. Jednou z možností, jak se vyhnout všudypřítomnému konzumnímu šílenství, je návštěva kulturního programu, jenž nabízí pravý opak.
Oázou sváteční pohody se v těchto dnech stalo Karlovarské městské divadlo, nabízející krásné zážitky jak pro děti, tak pro dospělé. Třetí adventní víkend bude opravdu jedinečný. Na sobotní večer je připraven tradiční vánoční koncert populárního folklórního souboru písní a tanců Dyleň, jenž již více než šedesát let velmi úspěšně reprezentuje náš region doma i v zahraničí. Společně s hostujícím souborem Bratříčci Bojkovice se prostřednictvím lidových písniček vydají Do Betléma, kde zázrak Vánoc narozením Ježíška odstartoval. A české i světové vánoční písně předvede v nedělním odpoledním představení pro děti, nazvaném Betlémská hvězda, i Docela velké divadlo z Litvínova.
Pondělní večer je vyhrazen nejpopulárnější vánoční skladbě u nás, České mši vánoční, která tentokrát zazní v provedení Plzeňského komorního orchestru, souboru Nová česká píseň a pěveckého sboru Armonia Rokycany. Publikum se navíc může těšit na nejoblíbenější české vánoční koledy v úpravě Jaroslava Krčka. Tento vynikající hudební skladatel již upravil a nahrál přes 350 českých a moravských písní.
Další nadílku obstarají v úterý v podvečer žáci ZŠ a ZUŠ Karlovy Vary, kteří společně připravili Vánoční koncert sborů Sluníčko, Rolnička, Zvoneček, Zvonek a Tam-Tam. Je potěšující, že krásné vánoční písničky zazpívají už děti od tří let.

Další zajímavosti