David Koller Acoustic Tour 2020 - již v předprodeji
Dárkové poukazy pro rok 2020 právě v prodeji.

Aleš Háma a Tereza Kostková- nejlepší přátelé

Aleš Háma a Tereza Kostková patří k hereckým hvězdám pražského Divadla v Rytířské ulici. Již sedmou sezónu společně sklízí ovace ve hře Frankie a Johnny. Mimochodem také díky spolupráci na tomto představení se z nich stali nejlepší přátelé.  
Nyní na stejné scéně společně účinkují ve výborné situační komedii Erica Assouse Můj nejlepší kamarád. Jejími hrdiny jsou dva kamarádi Bernard a Phillipe a tři ženy, Bernardova manželka, jeho milenka a Phillipova přítelkyně. Když notorický sukničkář Bernard přivede svoji milenku do jiného stavu, hrozí mu, že se vše prozradí a on přijde o výhodné místo v rodinném podniku své ženy. A tak požádá Phillipa, aby mu pomohl. Výsledkem je řada nečekaných situací, které publikum báječně baví.
A baví se i herci: „Na této komedii mě nejvíce baví, jak je napsaná. Je o chudákovi, který se kvůli milenkám zamotá tak strašidelně, že z toho vyjde živý jen tak tak,“ prozrazuje Aleš Háma. Tereza Kostková sice hraje smutný příběh opuštěné ženy, ale na druhé straně si užívá výborné publikum, které skvěle reaguje: „Třeba, když se mi stane nějaký lapsus,“ pochvaluje si.
Eric Assous (1956) patří k nejplodnějším francouzským autorům. Tento dramatik, scénárista a režisér se psaní věnuje již od patnácti let a na svém kontě má řadu rozhlasových a divadelních her, režíroval také několik filmů a inscenací. Mimochodem, jeho častým tématem jsou právě manželské a milenecké vztahy, vzájemné lži, zrady, iluze a z toho plynoucí frustrace. Jeho hry jsou velmi vtipné, vynalézavé a inteligentní, často se na své hrdiny dívá s určitou mírou cynismu. Přiznává, že se při psaní nezřídka inspiruje skutečnými příběhy, třeba osudy různých cizoložníků: „Ty vytváří silné dramatické situace,“ říká. Zároveň prozrazuje svůj recept na úspěch. Podle něj je neméně důležitý výběr herců: „Lidé přicházejí do divadla, aby viděli herce, které mají rádi.“
A právě tato kritéria úspěšná inscenace Divadla v Rytířské splňuje bohatě.

Můj nejlepší kamarád
pondělí 10. června 19:30

Další zajímavosti