Mimořádná opatření, Covid-19

Bratři Ebenové těší publikum už přes čtyřicet let. Pravidelně a rádi koncertují také v Karlových Varech

Historie Skupiny bratří Ebenů je dalším důkazem, jak ten čas „opravdu rychle chvátá“, na což si oni sami stěžují v jedné ze svých populárních písní. Ani se nechce věřit tomu, že na sebe poprvé upozornili na hudebním festivalu Porta již v roce 1979.
Mimochodem, ve stejném roce Marek dokončil studia na pražské konzervatoři a stal se členem souboru Divadla Vítězslava Nezvala v Karlových Varech.  Přestože potom odešel do jiných angažmá, na karlovarské jeviště se stále vracel, ať už jako moderátor Mezinárodního filmového festivalu nebo právě se Skupinou Bratří Ebenů. Jeho vřelý vztah městu, které mu jednou provždy učarovalo, mimo jiné dokazuje i to, že se v blízkosti Varů rozhodl žít společně s manželkou Markétou. A a jak zpívá v písničce, nazvané „Karlovy Vary“, dokonce by zde chtěl být i pochován.
Letos je tomu právě čtyřicet let, co bylo vydáno první album, nazvané „Bratři Ebenové“, na němž se objevily čtyři Markovy autorské písničky. Od dva roky později vyšlo LP „Malé písně do tmy“, díky nimž si skupina získala značnou popularitu a z některých „malých“ písní, například „Stýskání“, se staly velké hity. Také další desky, především „Já na tom dělám“, „Chlebíčky“ či prozatím poslední album „Čas holin“, byly velmi úspěšné. 
A právě ohlédnutí za dosavadní tvorbou nabízí nový koncertní program, na němž společně s bratry Ebenovými i účinkují další skvělí muzikanti: Jiří Zelenka, Pavel Skála, Jaromír Honzák a Jiří Veselý.

Bratři Ebenové
Středa 30. března 19.30

Další zajímavosti