Mimořádná opatření, Covid-19

Chcete vidět komedii z knihy rekordů? A tři krásné letušky k tomu?

Francouzský dramatik Marc Camoletti se po celém světě proslavil řadou skvělých komedií, z nichž u nás je patrně nejvíce známá jeho hra „A do pyžam!“. Celosvětově nejproslulejší jsou však „Létající snoubenky“, které tento hitmaker napsal v roce 1962 pod názvem „Boeing-Boeing“. O třicet let později byly zapsány do Guinessovy knihy rekordů jako vůbec nejhranější francouzská hra na světě a letos je tomu již šedesát let co stále skvěle baví publikum na mnoha jevištích.
Bláznivá situační komedie se na nich hraje pod několika různými názvy, ale její scénář zůstává samozřejmě stejný. U nás je nyní uváděna jako „Boeing-Boeing aneb Tři letušky v Paříži“ a její obnovenou premiéru nastudovalo pražské Divadlo Adverte.
Hlavním hrdinou je přelétavý architekt Bernard, který má slabost pro ženy, především pro letušky, což mu ovšem velmi komplikuje život. Diváci se mohou těšit nejen na vtipnou zápletku, ale také na tři krásné ženy, které hrají Bára Mottlová, Irena Máchová a Dominika Býmová. Roli nenapravitelného svůdníka vytvořil jeden z nejatraktivnějších českých herců Mirek Šimůnek.

Boeing - Boeing aneb Tři letušky v Paříži
KMD- pátek 14.ledna 19:30

Další zajímavosti