Mimořádná opatření, Covid-19

Což takhle dát si jazzové evergreeny?

Bohatou a pestrou kulturní nabídku Karlových Varů zásadně ovlivňuje i skutečnost, že v městě, proslulém významnými kulturními událostmi, působí množství uměleckých souborů. Ať už jde o divadelní či hudební. Obzvláště v této oblasti jde o celou škálu hudební produkce, od hudby vážné až po lidovou, populární a jazzovou.
A právě karlovarští jazzmani obohacují kulturní program zásadním způsobem. Hlavní zásluhu na tom má Big Band Karlovy Vary, který si letos připomíná další kulaté výročí. Před pětatřiceti lety ho totiž založil pozounista Milan Hart a postupně kolem sebe soustředil hudebníky z celého karlovarského regionu, kteří milují jazzovou hudbu a její průkopníky. 
Jeho následovníkem se pak stal trombonista Zdeněk Krám.  Právě on navázal na ideály zakladatele šířit hudbu, jež svou pozitivní energií ovlivnila generace a hudební styly na celém světě. Za dobu své existence Big Band uskutečnil stovky koncertů a účinkoval i na domácích jazzových festivalech.
Jeho repertoár tvoří především skladby klasiků jazzové hudby, jakými byli Glenn Milller, George Gershwin, Duke Ellington, Count Basie, Benny Goodmann a další. Speciálně koncipovaný program, nazvaný Vivat Jazz - k poctě legendám, jim vzdává prostřednictvím nestárnoucích evergreenů zasloužený hold.

Vivat Jazz- k poctě legendám
KMD sobota 30.října 19.30

Další zajímavosti