David Koller Acoustic Tour 2020 - již v předprodeji
Dárkové poukazy pro rok 2020 právě v prodeji.

Děti mohou svůj svátek oslavit v divadle, s Kocourem v botách

Tento víkend slaví děti svůj mezinárodní svátek. Karlovarské městské divadlo pro ně připravilo další nedělní odpolední představení, jimž bude tentokrát veselý muzikál Kocour v botách. Je sice inspirován slavnými pohádkami bratří Grimmů, ale málokdo dnes ví, že poprvé se postava Kocoura v botách objevila již v roce 1697 v Pohádkách matky Husy,  kterou vydal francouzský spisovatel  Charles Perrault. Obsahovaly několik příběhů, které tento téměř zapomenutý autor zaznamenal z ústních podání vypravěčů, kromě Kocoura v botách také Červenou karkulku, Popelku či Šípkovou Růženku.
A právě z Perraultova díla později vycházeli další a další autoři, mimo jiné bratři Grimmové, ale také někteří čeští pohádkáři.  Dnes už zřejmě nikdo nezjistí, kdo je vlastně skutečným autorem pohádek, po staletí fascinující čtenáře i diváky na celém světě. 
Podobně jako ony, i Kocour v botách existuje v mnoha verzích, nejen knižních, ale také filmových či divadelních a od toho původního se v mnohém liší. Docela velké divadlo z Litvínova vytvořilo z oblíbené pohádky muzikál, v němž má kocour boty dokonce zlaté a kvůli nim musí dělat dobré skutky. A to je dobře.

Kocour v botách
KMD neděle 2. června 15.00

Další zajímavosti