Mimořádná opatření, Covid-19

Děti už také mohou do divadla. Třeba na Rumcajse, Manku a Cipíska

Děti mají tento týden svátek a mohou jej přijít oslavit se svými blízkými také do divadla. Karlovarské městské divadlo jim na nedělní odpoledne připravilo „Loupežníka Rumcajse“, jednoho z nejpopulárnějších pohádkových hrdinů u nás. Vždyť televizní Večerníčky s Rumcajsem, Mankou a Cipískem již více než padesát let baví několik generací.
Tomu, kdo je ještě neviděl, připomínáme, že Rumcajs byl zpočátku poctivý jičínský švec.  Kvůli tomu, že urazil velkou nohu starosty Humpála, byl za trest vyslán do lesa Řáholce, kde mu nezbylo nic jiného, než se živit jako loupežník.  V lese si najde kamarády mezi zvířátky a založí si rodinu s hodnou ženou Mankou, do níž přibude roztomilý synek Cipísek. Společně prožívají různá dobrodružství a snaží se také zachránit les Řáholec před vykácením. Ve všem, co činí, Rumcajsovi pomáhá jeho chytrost, hlavní zbraní Manky je úsměv a malý Cipísek je zase pěkně mazaný.
Všechny oblíbené postavy příběhů o Rumcajsovi ožívají ve zdařilém představení Docela velkého divadla z Litvínova, které se s velkým úspěchem hraje již několik sezón.

Loupežník Rumcajs
KMD - neděle 6.června 15:00

Další zajímavosti