Mimořádná opatření, Covid-19

Další povedený kousek z Ungeltu. Halina versus Roxana

Divadlo Ungelt, pravidelně hostující na jevišti Karlovarského divadla, je proslulé výraznými hereckými osobnostmi a v neposlední řadě i výtečnou a objevnou dramaturgií. Platí to i o nastudování hry u nás téměř neznámého polského spisovatele a dramatika Marcina Szczygielskeho, jenž přitom ve své zemi patří k výrazným osobnostem kulturního života.
K jeho nejúspěšnějším dílům patří komedie Skořápka, moudré podobenství o tom, že uvnitř lidských skořápek se skrývá nejedno překvapení. Dokazuje to na příběhu dvou žen, které se náhodou setkají a na první pohled nemají vůbec nic společného. První z nich je nenápadná knihovnice Halina (Alena Mihulová), typická šedá myška, druhou naopak atraktivní, rozverná zlatokopka Roxana (Petra Nesvačilová).
Z konfrontace dvou rozdílných archetypů ale nakonec vzejde impuls pro zásadní životní změnu obou hrdinek a jejich nečekané přátelství a partnerství.  Na konci hry nabývá nejeden divák dojmu, že se už dívá na někoho jiného. Vývoj postav se odehrává prostřednictvím dokonale vypointovaných dialogů, které mají lehkost, vtip a inteligenci.
Samotný autor o své nejuváděnější hře prozrazuje: “Miluji knihovny, ale vím, že je to pro mnoho lidí nejnudnější místo na světě. Rozhodl jsem se proto napsat drama, které dokáže, že i v knihovně se mohou odehrávat neobvyklé, zábavné věci, plné emocí, a že se díky návštěvě tohoto místa může váš život naprosto změnit.

Skořápka
Sobota 20.6. 19.30

       

Další zajímavosti