Pozor - Předplatné 2019 právě v prodeji!
ZRUŠENÉ představení V Paříži...

Další skvělá herecká variace Martina Stránského. Český doktor House hraje arogantního spisovatele.

I když by se podle počtu úspěšných seriálových a dabingových  rolí (například Doktor House) mohlo zdát, že Martin Stránský  patří k hlavním hvězdám některé z pražských scén, není tomu tak. Již pětadvacet let je totiž věrný Divadlu Josefa Kajetána v Plzni, kam nastoupil ihned po studiích na DAMU. V tomto divadle s výtečnou pověstí získal mnoho výjimečných hereckých příležitostí, v nichž dokázal, že umí přesvědčivě ztvárnit celé spektrum postav, od drsných cyniků až po  citlivé, zraněné muže.  Důkazem jsou zcela odlišné role, například zbabělý Mánek v Gazdině Robě, výřečný Žvanikin v Ženitbě nebo agresívní násilník ve hře Zabiják Joe. Momentálně exceluje jako Don Juan ve Třech sestrách nebo Abel Znorka ve vynikající inscenaci Enigmatické variace. Právě za ni byl nominován na Cenu Thálie.
V působivém komorním dramatu hraje uměleckou kritikou respektovaného, ale zároveň arogantního a sebestředného spisovatele, jenž tráví většinu života o samotě. Tu najednou naruší nepříliš významný lokální novinář Erik Larsen (Jan Maléř), který za ním přijede udělat rozhovor a naruší jeho neproniknutelný svět. Výsledkem je strhující dialog, který zasáhne i samotné diváky.
Inscenace, která se hraje již od roku 2011, se těší stálé přízni publika. A to ji, podobně jako recenzenti, hodnotí nebývale vysoko. Podle nich jde o strhující divadelní zážitek, jenž stojí za to vidět i několikrát.

Enigmatické variace
KMD sobota 8. 12. 19.30

Další zajímavosti