ZRUŠENÉ představení Shirley Valentine

Daniela Kolářová se opět vrátí do své karlovarské šatny

Arnošt Goldflam patří k nejhranějším českým autorům současnosti, kromě toho je výtečným režisérem a vyhledávaným hercem. Dobře tedy zná situace v hereckých šatnách, které jsou pro mnohé aktéry tím nejdůležitějším místem v divadle. A právě svoje dlouholeté osobní zkušenosti sepsal do úspěšné divadelní hry Dámská šatna, kterou před třinácti lety režíroval v renomovaném hradeckém Klicperově divadle. 
Později nastudoval i pražskou verzi. Jeho inscenace spoléhá na inteligentní a laskavý humor a výkon čtyř výborných hereček. Zatímco Daniela Kolářová a Dana Batulková představují zralé profesionálky, jejich generačními protějšky jsou Evellyn Pacolánová a Petra Tenorová. Všechny čtyři jsou kolegyněmi, ale zároveň i soupeřkami, čekajícími na tu nejlepší roli. Ve své šatně hovoří nejen o své práci, ale také o svých láskách a problémech.
Díky tomuto představení se do své karlovarské šatny opět vrátí jedna z nejoblíbenějších českých hereček, Daniela Kolářová. Rodačka z Chebu prožila dětství v Karlových Varech a v našem divadle zahájila svoji velmi úspěšnou uměleckou kariéru. V roce 1955 zde totiž získala maličkou roličku v pohádce Císařovy šaty a pak začala hrát v legendárním studentském divadelním kabaretu Kapsa.

Dámská šatna
KMD – neděle 14. října 19.30

Další zajímavosti