Mimořádná opatření, Covid-19

Do lázní se opět chystá Rumcajs. Přiveze Manku i Cipíska.

Loupežník Rumcajs patří k nejoblíbenějším pohádkovým postavám u nás a ani se nechce věřit, že legendární televizní Večerníčky s ním už děti i rodiče baví více než padesát let. Pokud se snad náhodou najde někdo, kdo je ještě neviděl, nebo nečetl příběhy, jejichž autorem je Václav Čtvrtek, připomínáme, že Rumcajs byl zpočátku poctivý jičínský švec.  Kvůli tomu, že urazil velkou nohu starosty Humpála, byl za trest vyslán do lesa Řáholce, kde mu nezbylo nic jiného, než se živit jako loupežník.
V lese si najde kamarády mezi zvířátky a založí si rodinu s hodnou ženou Mankou, do níž přibude roztomilý synek Cipísek. Společně prožívají různá dobrodružství a snaží se také zachránit les Řáholec před vykácením. Ve všem co činí Rumcajsovi pomáhá jeho chytrost, hlavní zbraní Manky je úsměv a malý Cipísek je zase pěkně mazaný.
Všechny oblíbené postavy příběhů o Rumcajsovi ožívají ve zdařilém představení Docela velkého divadla z Litvínova, s veselými písničkami a tanečními čísly, které s ním  před třemi lety zahajovalo tradiční festival Pohádkové září a  od té doby se s velkým úspěchem  hraje  po celé zemi.

Loupežník Rumcajs
KMD - neděle 24. února  15:00

Další zajímavosti