On-line nákup Darkových poukazů.

Do lázní se vrací legendární muzikál Kdyby tisíc klarinetů.

Když se před téměř šedesáti lety natáčel ve Františkových Lázních a na zámku Kynžvart legendární muzikál Kdyby tisíc klarinetů, nejspíše jen málokdo předpovídal, jak obrovský bude mít úspěch, jak velké hity se stanou z písní autorského tandemu Jiří Suchý a Jiří Šlitr Babetta, Tereza, Tak abyste věděla, Motýl, Pramínek vlasů nebo Je nebezpečné dotýkat se hvězd a především, jak aktuální stále bude jeho protiválečné poselství. O tom, jakou oblibu si získal, mimo jiné svědčí i fakt, že v roce, kdy byl poprvé uvedený v kinech, jej navštívil z dnešního pohledu neuvěřitelný počet čtyř milionů diváků. O podobné návštěvnosti se dnešním filmařům může jen zdát.
Ostatně, sestava hvězdných tváří, která se v něm objevila, nemá obdoby: hlavní roli Terezy vytvořila skutečná herecká superstar šedesátých let Jana Brejchová a společně s ní účinkovali nejpopulárnější zpěváci éry „zlatých šedesátek“: Karel Gott, Waldemar Matuška, Jiří Jelínek Hana Hegerová, Eva Pilarová nebo Jana Malknechtová.
Dnes už málokdo ví, že tomuto skvělému muzikálu přecházela stejnojmenná divadelní hra Jiřího Suchého a Ivana Vyskočila z roku 1958, která byla poprvé uvedena v Divadle Na Zábradlí v režii Antonína Moskalyka. A od té doby se hrála na českých jevištích ještě několikrát. Prozatím nejnovější nastudování uvádí ve společné koprodukci   Západočeské divadlo v Chebu a Karlovarské městské divadlo v režii Zdeňka Bartoše. Ani tentokrát, jako v předešlých úspěšných muzikálových projektech obou divadel, nebude chybět živá hudba, kterou obstará Big Band Karlovy Vary. Hlavní role vytvořili Tereza Švecová, Daniel Mišák, Jiří Švec, Pavla Janiššová, Stephanie Van Vleet, Jan Hanny Firla, Radek Bár, Viktor Braunreiter, Karel Beseda a další herci obou souborů.
Diváci se tak alespoň na jevišti dočkají zázraku, díky kterému se zbraně proměňují v   hudební nástroje a mnozí si jistě budou přát, aby se něco podobného stalo i ve skutečnosti.

Kdyby tisíc klarinetů
Slavnostní premiéra: sobota 9. dubna 19.30

Další zajímavosti