Změna programu v kontextu Mimořádného opatření.

Do Varů se řítí Pecková s Hrzánovou. Obě jako Carmen.

Mezinárodně úspěšná sopranistka Dagmar Pecková sklízí obdiv nejen jako výjimečná umělkyně, ale také díky svým výrokům. Otevřeně hovoří o tvrdém zákulisí, panujícím v operní branži, i o svých soukromých problémech. Nedávno se s upřímností sobě vlastní přiznala, že s ohledem na svůj věk rozhodně nebude čekat, až ji někdo sundá z jeviště, a že sundá sama.  Nikdy ze mě nebude operní, kredenciózní  pěvkyně, čekající na důchod,“ nechala se slyšet v jednom z rozhovorů. Se zpíváním ale naštěstí rozhodně nekončí.
Zaměří se na svůj písňový repertoár, s nímž mimochodem stále slaví velké úspěchy u nás, i v zahraničí a také na další zajímavé projekty.  K nim patří i unikátní divadelní představení, nazvané Carmen Y Carmen, v němž společně s herečkou Bárou Hrzánovou předvádí slavnou roli každá po svém, avšak s mimořádnou energií.  Spatřit na jevišti obě protagonistky přitom patří k výjimečné podívané, protože kvůli svému pracovnímu vytížení se mohou dát dohromady jen čas od času.
Není od věci připomenout, že se role Carmen stala jak pro Dagmar Peckovou, tak pro Báru Hrzánovou, do jisté míry osudovou. Zatímco s ní operní diva před lety triumfovala v Národním divadle, herečka ji v té době hrála rovněž s velkým úspěchem na scéně Divadla v Řeznické. „Ona se byla podívat na mé Carmen, já na její. Moc jsem se u toho bavila a přemýšlela jsem, jak nás dvě spojit,“ prozradila Pecková, jak vlastně originální inscenace vznikla. A podařilo. Výsledkem je divadelní senzace a dlouhý aplaus ve stoje.

Carmen Y Carmen
sobota 14. září 19.30

Další zajímavosti