Mimořádná opatření, Covid-19

Festival BESTFEST nabídne hvězdně obsazeného a stále aktuálního Revizora.

Diváci populárního festivalu Karlovarského městského divadla BEST FEST, který se letos koná od 12. října do 24. listopadu, se o víkendu dočkají dalšího zajímavého představení.  Pražské Studio DVA se na této přehlídce představí s klasickým titulem, geniální satirickou komedií N.V. Gogola Revizor
Zcela právem patří k nejslavnějším dílům světové literatury, protože ani za 185 let od svého vzniku neztratila nic ze své palčivé aktuálnosti. Také v dnešní době bohužel není ničím výjimečným, že jsou všemožné úřady, ať už ty státní či provinční, prolezlé zkorumpovanou vrchností a jejich podřízenými, neštítícími se prospěchářství, úplatkářství   či chamtivostí. A možná by se i sám autor divil, že dnes je situace ještě horší než v éře, kterou ve svém mistrovské satiře zachytil.  Mimochodem, právě v době, kdy se na jevišti KMD bude Revizor hrát, stojí před soudem kvůli největšímu korupčnímu skandálu v naší historii desítky úředníků zdejšího regionu, v čele s bývalými hejtmany. Ve srovnání s jejich ostudnou kauzou jsou nakonec hrdinové Gogolova Revizora pouhými směšnými břídily.
V inscenaci Studia DVA se podařilo režisérce Evě Holubové obsadit hlavní postavy Revizora vynikajícími herci. V roli zkorumpovaného hejtmana a jeho marnivé, maloměšťácké ženy excelují Bohumil Klepl a Zuzana Kronerová, bezvýznamného, ale o to prohnanějšího a cyničtějšího úředníčka Chlestakova velmi přesvědčivě vykreslil Kryštof Hádek. Vedlejší figurky panoptika nesmrtelných lidských charakterů ztvárňují Petr Pěknic, (sluha Osipov), Sabina Remundová (hejtmanova dcera), Radim Maděja, Václav Jílek a další.

Revizor
Neděle 7. listopadu, 19.30 hod

Další zajímavosti