Mimořádná opatření, Covid-19

Herci se opět dali dohromady a vzkřísí slavnou hudební komedii Škola základ života. Bude to velká zábava.

V pořadí již pátou společnou inscenaci v těchto dnech připravují herci Činohry Karlovarského městského divadla a Západočeského divadla v Chebu. V jejich koprodukci již publikum ve Varech i v Chebu vidělo úspěšné muzikály Divotvorný hrnec a Adéla ještě nevečeřela, výpravnou pohádku Sněhová královna nebo originální multižánrovou mystifikaci Boryš umí po skalinách.  
Osvědčený tvůrčí tandem, režisér Zdeněk Bartoš a choreografka Ivana Dukič, si pro další společný projekt obou scén vybral slavnou komedii Jaroslava Žáka Škola základ života. Jejími hrdiny jsou laskaví i přísní pedagogové a žáci, napůl recesisté a napůl darebáci, kteří si dovedou ze svých kantorů dělat pořádnou legraci. A ta se samozřejmě neobejde bez patřičných následků.
I když se Žákova předloha nejvíce proslavila jako film v režii Martina Friče, předcházela jí neméně úspěšná divadelní komedie a právě ji chebské a karlovarské divadlo nyní připomene v působivém retro provedení. Nebudou v ní samozřejmě chybět legendární hlášky (Muška jenom zlatá či Básník touží se státi trpaslíkem!), avšak  od původní verze se bude lišit finále, v němž se diváci dozví, jak vlastně dopadli všichni aktéři. A překvapení obstará i výběr písní. „Bude to velká zábava,“ slibuje režisér Zdeněk Bartoš.
V hlavních rolích se budou střídat herci obou ansámblů, členy profesorského sboru si například zahrají Radek Bár, Petr Baťek, Viktor Braunreiter, Pavel Marek, a Karel Beseda, výkvět študáků Jan Hanny Firla, Pavel Richta, Karolína Jägerová, Pavla Janiššová a další.

Hudební doprovod živě obstarají karlovarský Big Band a jeho hosté.

Škola základ života
Karlovarské městské divadlo
Slavnostní premiéra sobota 9. 3. 2019  19:30 hod

Další zajímavosti