Mimořádná opatření, Covid-19

Hudební komedie Škola základ života nabízí velmi zábavné retro.

Nová inscenace Činohry Karlovarského městského divadla a Západočeského divadla v Chebu Škola základ života slaví velký úspěch. Ostatně na její realizaci se podílel osvědčený tvůrčí tandem režiséra Zdeňka Bartoše a choreografky Ivany Dukič, kteří loni nastudovali originální multižánrovou mystifikaci Boryš umí po skalinách.  
Pro další společný projekt obou scén si tentokrát vybrali slavnou komedii Jaroslava Žáka Škola základ života. Jejími hrdiny jsou laskaví i přísní pedagogové a žáci, napůl recesisté a napůl darebáci, kteří si dovedou ze svých kantorů dělat pořádnou legraci. A ta se samozřejmě neobejde bez patřičných následků.  I když se Žákova předloha nejvíce proslavila jako stejnojmenný film v režii Martina Friče, předcházela jí neméně úspěšná divadelní komedie a právě ji chebské a karlovarské divadlo připomíná v působivém retro provedení. Samozřejmě v nechybí legendární hlášky (Muška jenom zlatá či Básník touží se státi trpaslíkem), avšak  od původní verze se liší finále, v němž se diváci dozví, jak vlastně dopadli všichni aktéři. A jisté překvapení zaručuje i výběr písní.
V hlavních rolích se opět střídají herci obou ansámblů, členy profesorského sboru hrají Radek Bár, Petr Batěk, Viktor Braunreiter, Pavel Marek, a Karel Beseda, výkvět študáků Jan Hanny Firla, Pavel Richta, Karolína Jägerová, Pavla Janiššová a další. Hudební doprovod živě obstarají karlovarský Big Band a jeho hosté. Vzhledem k tomu, že se velmi náročné představení bude hrát v květnu pouze jednou, divákům doporučujeme, aby si obstarali vstupenky co nejdříve.

Škola základ života
Středa 22. května 19:30 hod

Další zajímavosti