On-line nákup Darkových poukazů.

Jan Čenský s Danou Morávkovou baví diváky v roli prarodičů. Smějí se od začátku až do konce

Hry francouzského dramatika, scénáristy a režiséra Erica Assouse jsou u nás, podobně jako v celé řadě zemí, dobře známé a oblíbené. A bodují rovněž u kritiků, díky nim dvakrát získal „Cenu Moliére“ za nejlepší dramatický text i prestižní francouzskou „Velkou cenu Akademie za divadlo“. Je proto velká škoda, že tento všestranně nadaný umělec před dvěma lety nečekaně zemřel.
Již několikrát se s jeho úspěšnými komediemi setkalo i karlovarské publikum, stačí připomenout „Milionového údržbáře“ nebo „Příbuzné si nevybíráme“. Tajemství autorova úspěchu spočívá v tom, že děj jeho her působí velmi autenticky a diváci se v nich poznávají. „Nejkrásnějším komplimentem pro mě je, když mi lidé říkají: mám dojem, že mluvíte o mě,“ pochlubil se v jednom z rozhovorů. Zároveň přiznal, že se na rozdíl od řady svých kolegů příliš neinspiroval vlastním životem, ale sázel na svoji dobrou pozorovací schopnost. A také si zakládal na tom, že často chodil na zkoušky svých her, aby si ověřil, zda text funguje či nikoliv.
Jeho „parádní“ disciplínou jsou hry na téma manželství, tím spíše, že je to téma, o němž lze psát donekonečna. To je i případ velmi vtipné konverzační komedie „Mlčeti zlato“, v níž dva mladí penzisté musí řešit partnerské problémy svého syna a snachy. Její české nastudování obstaral další odborník na manželské patálie, herec, dramatik a režisér Antonín Procházka. Do hlavních rolí obsadil hvězdný tandem Jana Čenského a Danu Morávkovou a diváci si je nemohou vynachválit. Mimo jiné proto, že se smáli od začátku až do konce.

Mlčeti zlato
Úterý 3. května 19.30   

Další zajímavosti