PŘESUNUTÉ představení Na Vánoce budu gay

Jan Cina okouzluje jako Malý princ

Jeden z nejznámějších pohádkových příběhů moderní světové literatury, Malý Princ Antoina de Saint-Exupéryho, patří společně s Biblí k nejpřekládanějším dílům vůbec, a tak se nelze divit, že se těší nejen stálé pozornosti čtenářů, ale také tvůrců. Každý z nich se snaží příběh Malého prince, plný metafor, interpretovat po svém.
Platí to i pro známého režiséra Šimona Cabana. V pražském Studiu DVA vytvořil verzi, která se dost výrazně liší od většiny ostatních. Zatímco v Exupéryho originále totiž vypráví příběh Malého prince pilot, který ztroskotal v africké poušti, Caban se rozhodl role obrátit a Malý princ, chlapec, pocházející z maličké planetky, naopak vzpomíná na úžasné setkání.
Pro hlavní roli si režisér, pověstný mimořádnou kreativitou, vybral všestranně talentovaného herce a zpěváka, Jana Cinu. Je ohromující, co vše tento křehký mladík na jevišti, proměněném v malé planetárium, předvádí. Vypráví, tančí, zpívá, kouzlí, a v jedné z nejpůsobivějších scén se dokonce vznáší na horizontu.
Díky Cabanovi a Cinovi (a v neposlední řadě i autorovi hudby a textů Kryštofovi Markovi) vzniklo okouzlující představení, plné technických kouzel a inspirativních podnětů.

Malý princ
neděle 26.března 17.00

Další zajímavosti