Mimořádná opatření, Covid-19

Jan Cina okouzluje jako Malý princ

Jeden z nejznámějších pohádkových příběhů moderní světové literatury, Malý Princ Antoina de Saint-Exupéryho, patří společně s Biblí k nejpřekládanějším dílům vůbec, a tak se nelze divit, že se těší nejen stálé pozornosti čtenářů, ale také tvůrců. Každý z nich se snaží příběh Malého prince, plný metafor, interpretovat po svém.
Platí to i pro známého režiséra Šimona Cabana, jenž se mimochodem každoročně podílí na slavnostním zahajovacím ceremoniálu Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech.  Ve pražském Studiu DVA vytvořil verzi, která se dost výrazně liší od většiny ostatních.  Zatímco v Exupéryho originále totiž  vypráví příběh  Malého prince letec, jenž ztroskotal na poušti, Caban se rozhodl role obrátit a Malý princ naopak vzpomíná na své zážitky s letcem.
Pro hlavní roli si režisér, pověstný mimořádnou kreativitou, vybral všestranně talentovaného herce a zpěváka, Jana Cinu. Je ohromující, co vše tento křehký mladík na jevišti, proměněném v malé planetárium, předvádí. Vypráví, tančí, zpívá, kouzlí, a v jedné z nejpůsobivějších scén se dokonce vznáší na horizontu.
Díky Cabanovi a Cinovi (a v neposlední řadě i autorovi hudby a textů Kryštofovi Markovi) vzniklo okouzlující představení, plné technických kouzel a inspirativních podnětů.

Malý princ

Další zajímavosti