Mimořádná opatření, Covid-19

Jaroslav Dušek prozradí tajemství, která mohou změnit náš život. Navíc pomáhá potřebným

Populární herec, moderátor a režisér Jaroslav Dušek patří k těm umělcům, kteří pravidelně hostují na jevišti Karlovarského městského divadla a jeho představení patří již několik sezón k těm vůbec nejúspěšnějším. A ne náhodou, diváky totiž nejen výborně baví, ale zároveň nabádá k tomu, jak mohou změnit svůj život.
Jeho dnes již kultovní inscenace „Čtyři dohody“ a „Pátá dohoda“ čerpají ze světoznámých bestsellerů mexického spisovatele Dona Miguela Ruize, inspirovaných moudrostí starých Toltéků. Ti již dávno přišli na to, jak každý může dosáhnout osobní svobody, štěstí a radosti tím, že se naučí přijímat sebe i své okolí takové, jaké je.
Tajemství úspěchu spočívá v několika jednoduchých zásadách, k nimž například patří rady: „neberte si nic osobně“, „nevytvářejte si domněnky“ nebo „miřte slovem přesně“.   Právě tato „dohoda“ je mimořádně cenná. Možná si teprve díky ní uvědomíme, jak jsme třeba svým rodičům či dětem ublížili slovem či necitlivým výrokem.  V poslední době se stále častěji stává, že se mladí lidé rozhodnou ukončit svůj život kvůli slovním útokům svého okolí, týkajících se například jejich vzhledu.
Jaroslav Dušek oslovuje publikum rovněž svou naprostou věrohodností. Každý, kdo tohoto výjimečného umělce zná, dobře ví, že žije v souladu s tím co hlásá. Navíc má každé jeho představení benefiční charakter a pomáhá potřebným. Výtěžek z představení KMD bude věnován Nadaci pro transplantaci kostní dřeně a spolku Anaon.  Během deseti let, kdy Jaroslav Dušek se svými „Dohodami“ v KMD vystupuje, tak bylo těmto institucím věnováno již 560 tisíc korun.

Pátá dohoda
středa 15. prosince 19.30

Další zajímavosti