David Koller Acoustic Tour 2020 - již v předprodeji
Dárkové poukazy pro rok 2020 právě v prodeji.

Ježíšmarjá, Hitler se zase vrátí do divadla! Naštěstí jako komik...

Divadlo Na Jezerce se odhodlalo k dalšímu odvážnému dramaturgickému počinu.  Nastudovalo dramatizaci knižního bestselleru Timura Vermese Už je tady zas!  Ten si ve svém satirickém románu zahrává s myšlenkou, že Adolf Hitler nespáchal sebevraždu, ale jen usnul a probudil se v současnosti, v německé metropoli Berlíně. Jeho procitnutí ale moc radostné není. Dříve tolik mocná nacistická strana již neexistuje a chybí mu  také věrná partnerka Eva Braunová. Berlín je k nepoznání, plný cizinců a místo něj v něm vládne jakási žena, Angela Merkelová.
Hitlerovi se přesto podaří nastartovat novou kariéru a začne se živit jako televizní komik. Lidé si myslí, že je geniálním imitátorem sebe samého, a tak tolerují i jeho politicky nekorektní názory. 
I když jde o hru velmi zábavnou, její poselství je závažné. Podobný diktátor jako Hitler se může probudit kdykoliv a kdekoliv, ostatně propaganda, používající opakovanou lež jako hlavní nástroj, není v současné době v Evropě, ani u nás, ničím výjimečným, v řadě zemí se zvyšují sociální rozdíly, kvůli nimž lidé volí populisty, a růžky vystrkují politici s diktátorskými sklony.
Inscenace Jezerky je mimořádná také tím, že režisér Matěj Balcar na ní spolupracoval přímo s Timurem Vermesem. Pozoruhodný je i výkon Ondřeje Kavana v hlavní roli. Ten se na ni velmi pečlivě připravoval, studoval Hitlerovy projevy, mimiku i gesta a jeho výkon místy svou autentičností děsí.
V karlovarském divadle bude mít uvedení této hry obzvláště aktuální vyznění. Loni tomu bylo osmdesát let, co Adolf Hitler promluvil k frustrovaným davům německých obyvatel z balkonu historické budovy. Co následovalo, víme všichni. 

Už je tady zas!
sobota 25. května 19.30

Další zajímavosti