představení Škola základ života již v květnu
ZRUŠENÉ představení Edith...

Jitka Sedláčková je skutečně úchvatná.

I když je Jitka Sedláčková skutečně velmi zkušenou filmovou a divadelní herečkou, životní role se dočkala až nyní. Režisér Jiří Hřebejk si ji vybral, aby hrála Florence Foster Jenkinsové, která proslula jako nejhorší zpěvačka všech dob. Tuto svéráznou osobnost připomněl film Božská Florence s Meryl Streepovou v hlavní roli, a tak Jitka Sedláčková čelila nejen před náročné přípravě, ale také riziku srovnávání. Tvůrci inscenace Divadla Na Jezerce Je úchvatná! se však snažili, aby byla jejich  verze původní divadelní hry Petera Quiltera  zcela osobitá a podle toho volili  představitelku hlavní role.
Jitka Sedláčková si této šance velmi váží a  říká, že tato role pro ni v její kariéře znamená velký zlom. Přiznává také, že se jí konečně splnilo přání spolupracovat právě s Janem Hřebejkem. V případě Florence se setkala s dosud nejtěžším úkolem své kariéry, zpívat schválně falešně. Podle ní to není vůbec jednoduché, hlasivky se totiž musí namáhat úplně jinak.  Zároveň nechtěla postavu Florence nijak zesměšňovat, protože to byla příjemná žena a především velká filantropka. „A oslavovat v Čechách diletantismus mi přijde zbytečné,“ dodává.
Divadelní kritik  Vladimír Just tento záměr ocenil: “Tančit dvě hodiny na hraně trapnosti a nikdy do ní nespadnout, naopak učinit z tohoto tance metaforu tanců, které se za hranou trapnosti dnes a denně dějí kolem nás - a už nejsou ani k smíchu, spíš k pláči - to vše vyžaduje bez ironie obrovský talent a umění. Bravo, paní Jitko Sedláčková za dvě hodiny smíchu vpravdě formanovského.“

Je úchvatná!
Karlovarské městské divadlo čtvrtek 18.října 19.30

Další zajímavosti