Mimořádná opatření, Covid-19

Karlovarské divadlo se opět zaplňuje, i s rouškami. Naplno žije i o prázdninách

Letošní divadelní sezónu velmi nepříjemně zasáhla opatření, která bylo nutné zavést kvůli nemoci Covid-19. Naštěstí se ale postupně vše vrací do obvyklého stavu a lidé si mohou dopřát i návštěvu kulturních zařízení. Přesto, že se stále musí během představení chránit rouškami, což samozřejmě není příliš komfortní. Využívají bohatou nabídku, kterou jim o letošních prázdninách připravilo také Karlovarské městské divadlo. To překvapivě nepocítilo ani razantní úbytek zahraničních turistů a lázeňských pacientů. „Lidé hned od počátku, kdy jsme mohli zase po vynucené jarní přestávce hrát, začali chodit do divadla a dávali najevo svoji radost. Pochvalovali si také, že je otevřený divadelní bar, který je velmi oblíbený. Takže nebýt roušek, kdy si zde chvílemi připadám jako v nemocnici a diváků je mi líto, že je po celou dobu představení musí mít na obličeji, vše se vrátilo do starých dobrých kolejí,“ pochvaluje si ředitelka Karlovarského městského divadla Dana Neumannová. Divadlo je zcela zaplněné.
Sama je velmi překvapená, jak velký zájem projevují diváci o návštěvu divadelních představení v době prázdnin a krásného počasí, třeba o prohlídky divadla nebo koncert  Ondřeje Havelky a jeho Melody Makers, kteří přivezli svůj senzační program  Nejkrajsší kusy saisóny. „Je vidět, že se lidé potřebují bavit a odreagovat v této době, která není lehká pro nikoho z nás,“ přemýšlí.   Stejně tak je překvapená, že je mezi diváky stále i dost cizinců. „Zjistila jsem, že k nám chodí hodně rusky hovořících návštěvníků, kteří bydlí buď v Čechách nebo v sousedním Německu, i samotní Němci. „S návštěvností jsem moc spokojená,“.
Doufá také, že se nakonec podaří postupně nabídnout divákům všechna představení, o které kvůli „koronakrizi“ přišli.  A věří, že oblíbená přehlídka BESTFEST se bude konat jako obvykle a už nyní prozradila, že se publikum opět dočká Dejvického divadla či Cirku La Putyka.

Další zajímavosti