Nabídka míst je nyní bez omezení!
Změna programu v kontextu Mimořádného opatření.

Karlovarské divadlo uvede interesantní hudební show

Skutečnou hudební událost nabízí na tuto sobotu Karlovarské městské divadlo. Ondřej Havelka se svými Melody Makers sice na zdejší scéně hostují pravidelně, ale tentokrát uvedou zcela mimořádný projekt.  Souboj hitů dvou legendárních skladatelů, Jaroslava Ježka a George Gershwina, vyvrcholí uvedením Bugatti Stepu a slavné Rapsodie v modrém v původním aranžmá pro klavír a jazzový orchestr. 
Nejznámější Gershwinovo dílo zásadním způsobem ovlivnilo i Jaroslava Ježka.  Premiéra tohoto „experimentu v moderní hudbě“ se uskutečnila v roce 1924 v New Yorku a v podání orchestru Paula Whitemana se dočkala ohromujícího úspěchu.
To, že  Rhapsódie v modrém pokoji nabízí výjimečný zážitek, dokazuje i fakt, že klavírní sólo obstará vynikající klavírista Miroslav Lacko. Ten Rapsodii v modrém zahrál dokonce i s Berlínskými filharmoniky a dirigentem sirem Simonem  Rattlem na koncertu, nazvaném Pocta Paulovi Whitemanovi. A společně s  Melody Makers a Ondřejem Havelkou natočil i skvělé album Magdaleny Kožené s písněmi jazzové legendy Colea Portera.
Orchetr Melody Makers, patřící ve svém oboru ke světové špičce, slaví s interesantní koncertní show Rhapsódie v modrém pokoji  úpěch i v zahraničí, značný ohlas vyvolala například loni v říjnu v Drážďanech.

Rhapsódie v modrém pokoji
aneb  George Gershwin a Jaroslav Ježek
KMD- sobota 16. března 19:30

Další zajímavosti