Mimořádná opatření, Covid-19

Karlovarské městské divadlo nabídne o prázdninách pestrý zábavný program a prohlídky historické budovy

Letošní prázdninový program Karlovarského městského divadla bude kvůli absenci letošního Mezinárodního filmového festivalu o něco bohatší a bude se snažit divákům všech věkových skupin vynahradit nedobrovolnou jarní pauzu. Nabídne jim proto několik zábavných programů, představení pro děti a v neposlední řadě také prohlídky historické budovy, a to zdarma.
V úterý 7. července na ně čeká komedie, nazvaná Liga proti nevěře, jejímiž aktéry jsou nevěrní manželé a jejich milenci a milenky. V hlavních rolích se kromě půvabných hereček Michaely Kuklové a Veroniky Nové Arichtevy představí také jeden z nejvtipnějších českých bavičů, moderátorů a především publicistů Ivo Šmoldas. Coby vskutku renesanční osobnost dokazuje, že ani herecké umění mu nečiní žádné problémy.
Ve čtvrtek 9.července si přijdou na své fanoušci legendární moravské dechové kapely Moravanka, zařící na našich i zahraničních pódiích již přes půl století. Na jejím fenomenálním úspěchu se podílí mimo jiné skutečnost, že její repertoár čerpá především z temperamentního moravského folkloru a velmi profesionálních výkonů hudebníků a zpěváků. Díky tomu jsou koncerty Moravanky stále vyprodané a její desky a další nahrávky dosahují statisícových nákladů.
O prázdninách nebudou chybět ani nedělní pohádková představení, 12. července odpoledne se děti mohou těšit na chytrého, vynalézavého a praktického Ferdu Mravence.
Na poslední červencový víkend je připravena stand-up komedie s mnohoslibným názvem V roušce Evině. Dvě výrazné herečky, Michaela Dolinová a Veronika Žilková, se v ní symbolicky „obnaží“ a publikum nechají nahlédnout nejen do své profese, ale i soukromí.  A v případě Veroniky Žilkové, která souběžně s hereckou kariérou plní také náročnou roli manželky diplomata, to jistě bude setkání o to zajímavější.
První z prázdninových prohlídek divadelní budovy je naplánována na 8. července od 10 hodin. Přibližně půlhodinové procházky po historickém objektu se může zúčastnit maximálně třicet návštěvníků, kteří se seznámí s karlovarskou divadelní historií, zblízka se mohou pokochat pohledem na unikátní malovanou oponu a vedoucí obchodního oddělení Martin Lenděl jim osobně prozradí i lecjakou zajímavost, týkající se provozu KMD. Další prohlídky se budou konat 19. a 26. srpna, opět v 10 hodin dopoledne.
Srpnovou prázdninovou nabídku obohatí také atraktivní koncert Ondřeje Havelky a Jeho Melody Makers, příznačně pojmenovaný Nejkrasší kusy saisóny, komedie s Michaelou Kuklovou a Lukášem Langmajerem Ani za milion! nebo rozverná show čtyř hereček Vandy Hybnerové, Kateřiny Kairy Hrachovcové, Jitky Sedláčkové a Dáši Zázvůrkové Můžem i s mužem.
Děti se mohou v srpnu přijít podívat do divadla na vskutku pohádkovou pohádku O princezně Haničce a neméně výpravnou Sněhovou královnu.

Další zajímavosti