Mimořádná opatření, Covid-19

Karlovy Vary se rozzáří. A karlovarské divadlo také.

Měsíc září je v Karlových Varech nejen nejkrásnější, ale také bohatý na mnoho kulturních a společenských akcí. Zatímco se naše lázeňské město opět rozzáří díky populárnímu festivalu světel, nazvanému Vary září, v Karlovarském městském divadle se koná již dvanáctý ročník neméně populárního minifestivalu pro děti Pohádkové září.
V neděli 6.září byla nová dětská sezóna slavnostně zahájena průvodem pohádkových postaviček napříč lázeňským územím, které obstaralo Docela velké divadlo z Litvínova. To také uvedlo první pohádkové představení o Broukovi Pytlíkovi.
Poté se v neděli 20. září mohou děti těšit na muzikálovou verzi známé filmové pohádky Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře Lotrando a Zubejda. Nejmladším divákům připomene, že alespoň v pohádkách je dobro vždy silnější než zlo a že slušnost a pracovitost se vyplácí.
Poslední zářijovou neděli do karlovarského divadla opět zavítá pražské Divadlo Spejbla a Hurvínka, které tentokrát přiveze detektivku pro nejmenší, nazvanou Past na Hurvínka. V napínavém a vtipném příběhu mohou děti společně s hlavními aktéry usilovně pátrat po tom, kdo Hurvínkovi ukradl koloběžku. Podezřelých je přitom hned několik: pošťáci, policisté, a dokonce také taťulda Spejbl, Mánička i Žeryk.
Vzhledem k mimořádnému zájmu o tento světoznámý soubor se v neděli 27. září uskuteční dvě představení, první z nich začíná ve 14 hodin, druhé následuje v 16.30.

Další zajímavosti