představení Škola základ života již v květnu
ZRUŠENÉ představení Edith...

Kultovní Pydla v zádech odstartoval v Mariánských Lázních a stále se k nám vrací. Má za sebou již stovky repríz.

Slavné představení Divadla Semafor S Pydlou v zádech vzniklo před sedmačtyřiceti lety a během deseti sezón, kdy se hrálo, se dočkalo úctyhodného počtu pěti set repríz. Mimochodem, premiéra Pydly se konala v Mariánských Lázních, kde tehdy Divadlo Semafor hostovalo. K značné popularitě přispěl i fakt, že Česká televize odvysílala o čtyři roky později záznam jedné z těchto repríz.    
I když má Pydla někdy pověst absurdní hry o ničem, možná v tom tkví její kouzlo. Za svoji popularitu však vděčí především Josefu Dvořákovi, který je také společně s Pavlem Fialou jejím spoluautorem. Hercův mimořádný komediální talent a schopnost improvizace na diváky spolehlivě zabírají a je to přesně ten případ, kdy chodí spíše na herce než na děj.
Před devíti letech se Josef Dvořák rozhodl k jedné ze svých životních rolí vrátit s vlastní divadelní společností. Tu založil v roce 1990 a kočuje s ní po celé zemi. Na repoertoáru má kromě Pydly v zádech další představení, v nichž Josef Dvořák doslova září, ať už jde o Lakomce, Spaste duše Revizor, Lucernu aneb Boj o lípu či Čochtan vypravuje. Ve všech královsky baví publikum, které ho za to zbožňuje.

Pydla v zádech
KMD středa 12. září 19.30

Další zajímavosti