PŘESUNUTÉ představení Na Vánoce budu gay

Letošní Světový den divadla připomene karlovarské divadlo jedinečným programem

Už od roku 1962 si divadelníci z více než stovky zemí připomínají 27. března Světový den divadla a slaví jej různými způsoby. Nejvýznamnější umělecké osobnosti k tomuto mezinárodnímu svátku vydávají svá poselství, jež se právě v tento den čtou na jevištích po celém světě a zveřejňují je i významná média.
Letos byl tímto poselstvím pověřen vynikající norský spisovatel a držitel Nobelovy ceny Jon Fosse, jenž patří k nejuváděnějším dramatikům současnosti. V závažném textu zdůrazňuje, že právě umění dokáže rozbíjet hranice mezi jazyky, kontinenty, zeměmi
i národy a je tak zásadním protikladem války: „Válka je boj proto podstatě člověka, proti jedinečnosti. A je to boj proti veškerému umění, proti jeho podstatě,“ apeluje.
Je šťastnou shodou okolností, že Karlovarské městské divadlo může oslavit letošní Světový den divadla jedinečným programem. V předvečer tohoto mezinárodního svátku uvede koncertní show Nebe na zemi, v níž připomene repertoár legendárního Osvobozeného divadla s nestárnoucími písněmi Jaroslava Ježka, Jiřího Voskovce a Jana Wericha. Společně s Ondřejem Havelkou a orchestrem Melody Makers je zazpívá také vynikající operní sólista Adam Plachetka a publikum se tak dočká originální verze hitů Tři strážníci, Ezop a brabenec, Klobouk ve křoví, Svítá, Tmavomodrý svět a dalších.

Adam Plachetka & Ondřej Havelka a jeho Melody Makers: Nebe na zemi
úterý 26. března 19.30

 

Další zajímavosti