představení Škola základ života již v květnu
ZRUŠENÉ představení Edith...

Máte chuť se rozesmát až k slzám? Tak neváhejte!

Již třináctou sezónu patří k největším divadelním hitům na českých jevištích představení  Caveman. Jak v Praze, kde vzniklo v režii Patrika Hartla, tak v Karlových Varech, ale i na dalších štacích, je stále beznadějně vyprodané. Je to o to překvapivější, že se v této  one man show střídají dva nepříliš známí herci Jakub Slach nebo Jan Holík. I když i oni mají na velkém úspěchu senzační inscenace svůj podíl, hlavním magnetem je ovšem samotná hra amerického dramatika Roba Beckera, který skvěle zpracoval tématiku věčného nedorozumění mezi muži a ženami.
Během představení, majícího podobu stand-up komedie a přednášky, ženy konečně pochopí, proč je muži často neposlouchají, a podobně je tomu i naopak. A řadu dalších věcí. Třeba, že muži také cítí emoce, ale vyjadřují je jinak. A mnoho diváků jistě potěší, že na otázku feminismu nahlíží s notnou dávkou humoru.  Americká premiéra Cavemana se konala v roce 1991 v San Franciscu a díky značnému ohlasu se dostala až na slavnou Broadway. Zde se díky více než sedmi stům reprízám stala nejdéle hraným představením jednoho muže. V New Yorku po něm byla dokonce pojmenována i jedna ulice. Nesmírné oblibě se těší i v mnoha dalších zemích světa a podle odhadů ji dosud vidělo více než osm milionů diváků.
Stejným fenoménem se stal Caveman i u nás. Mimo jiné má vlastní webové stránky, prozrazující, že se hraje skutečně po celé zemi. Karlovy Vary patří mezi pravidelné štace a letos se zde bude hrát již podruhé. Již nyní je představení opět téměř vyprodané a zbývá již jen pár lístků na balkon. Tak neváhejte...

Caveman
Karlovarské městské divadlo
pátek 7. září 2018 19.30

Další zajímavosti