představení Škola základ života již v květnu
ZRUŠENÉ představení Edith...

Minifestival Pohádkové září slaví desáté narozeniny

Karlovarské městské divadlo organizuje již deset let pohádkový minifestival, nazvaný Pohádkové září. Dětem každý rok zpříjemní začátek nového školního roku a společně s nimi zahájí podzimní sezónu nedělních představení pro nejmladší publikum. Tradicí se stal také průvod oblíbených pohádkových postaviček přes celé lázeňské území.
Jak potvrzuje ředitelka KMD Dana Neumannová ohlas je veliký. „Ještě předtím, než odtajníme program, nám diváci posílají e-maily a ptají se, jaký bude ten letošní.“ A prozrazuje, že zájem je o všechna představení, ale největšímu se určitě těší Divadlo Spejbla a Hurvínka, které na Pohádkovém září účinkuje každý rok.  Tuto tradici naštěstí nenarušila ani předčasné smrt ředitelky tohoto proslulého divadla Heleny Štáchové, protože si včas vychovala své nástupce.  Její dcera Denisa Kirchnerová je dokonce autorkou scénářů nových her. Letos děti na Pohádkovém září uvidí Hurvínkovu cestu do Tramtárie, kterou napsala společně s Milanem Kláskem. Hurvínek s Máničkou budou mít tentokrát co dělat, aby zachránili svého pejska Žeryčka.
Na Pohádkové září vybírá ta výpravnější představení. Příkladem je třeba Princezna se zlatou hvězdou na čele v nastudování Divadelní společnosti Julie Jurištové. A patří mezi mezi ně i nové představení Činohry Karlovarského městského divadla a Západočeského divadla v Chebu Sněhová královna. To, že se na realizaci slavné pohádky H.Ch. Andersena spojily oba dva soubory, umožnilo nastudovat velkolepou podívanou s překrásnými kostýmy, ovšem v poněkud jiné verzi. Tentokrát jde totiž o muzikál pro celou rodinu, který rozhodně stojí za návštěvu.

Letošní Pohádkové září začíná v neděli 9. září ve 14 hodin před budovou KMD slavnostním zahájením a průvodem pohádkových postaviček.

 

Další zajímavosti