Mimořádná opatření, Covid-19

Návštěva divadla opět s občerstvením

Od začátku tohoto týdne se stává návštěva Karlovarského městského divadla ještě příjemnějším zážitkem, mimo jiné také díky tomu, že byl opět otevřen oblíbený divadelní bar, umožňující malé občerstvení před zahájením představení nebo o přestávce.
Stejně tak je dobrou zprávou, že ti návštěvníci divadla, kteří potřebují ke vstupu test, mohou kromě testů z oficiálních testovacích míst využít i antigenní či PCR test, provedený na pracovišti či ve škole. Lze jej doložit potvrzením od zaměstnavatele, případně školského zařízení nebo čestným prohlášením. V případě PCR testu je jeho platnost stanovena na 7 dnů, u antigenních testů na 72 hodin.
Testy nepotřebují ti diváci, kteří byli očkováni první dávkou vakcíny proti nemoci covid-19 nejméně před 21 dny či prokazatelně prodělali nemoc covid -19 nejdéle před 180 dny a také děti do šesti let věku. 
Stále však bohužel platí, že při návštěvě divadla je nutné použití respirátoru bez výdechového ventilu a kapacita hlediště je omezena na padesát procent.
Tuto středu se mohou diváci KMD těšit na komedii oblíbeného pražského Divadla Dva, nazvanou Duety v hlavních rolích s Monikou Absolonovou a Filipem Blažkem. Jejím autorem je úspěšný britský hitmaker Peter Quilter, jehož hry se také u nás těší velké oblibě.  V Duetech napsal jiskřivé dialogy pro hlavní protagonisty, kteří ve čtyřech dvacetiminutových výstupech postupně zahrají čtyři zcela rozdílné páry: dvojici, jež se teprve seznamuje, dva sexuálně odlišně orientované kolegy, rozvádějící se manžele a konečně sourozence, na něž čeká rodinná svatba.

Další zajímavosti